Yeni Başlayanlar İçin Yoga

Yoga hareketleri 80 yoga hareketi ile Zihni Sakinleştirip, Stresinizi atın. Rahatlayın, Vücudunuzu Güçlendirin ve esnekliğinizi arttırın.

Yoga matını açmanızın nedeni, fitness hedeflerine ulaşmak veya bir sağlık durumunu hafifletmek veya ruhsal olarak ilerlemek olabilir. Amacınızı gerçekleştirmek için başlangıç ​​pozlarıyla başlamalısınız. bu pozlar, vücudunuzu gelişmiş yoga pozlarına ilerlemeye hazırlar.

Aşağıda, yeni başlayanlar için seksen yoga pozu verilmiştir. İlk bölüm, yeni başlayan bir kişinin bedenini ve zihnini yoga kültürüne adapte etmek için başlayabileceği en yaygın temel pozları kapsar. Yoga hareketleri Yukarıda bahsedilen bölümün ardından, gerekli konuyu veya odak alanını kolaylıkla seçebilmenizi sağlamak için uygun bölümlere sınıflandırılan pozlar gelir.

İlk birkaç denemede bu pozları mükemmel bir şekilde yapabilmeniz harikadır, ancak pozların bazılarını (veya birçoğunu) zor bulursanız, asla kendinizi fazla zorlamayın. Sadece biraz zaman ve tekrarlama gerektirir. Pratik yaparak, pozlarda rahatça ustalaşacaksınız.

İlerlemenize daha fazla yardımcı olmak için, her kategorinin altına birkaç ara poz ekledik. Yeni başlayanlar için pozlarda rahat olduğunuzda, ara pozları deneyebilirsiniz. Yine, bu sadece bir başlangıç.

  • Önemli Not: Bazı yoga pozlarıyla ağırlaştırılabilecek sağlık sorunları ve rahatsızlıklar vardır – örneğin, hamileyseniz, emziriyorsanız veya yakın zamanda veya geçmişte uzun süreli sakatlıklar geçirdiyseniz bazı esnemelerden kaçınılmalıdır. Yoga hareketleri Yoganın sizin için güvenli olup olmadığı veya herhangi bir kısıtlamaya uyulması gerekip gerekmediği konusunda sorularınız varsa lütfen doktorunuza danışınız.

Yoga Uygulaması Yönergeleri

İşte yoga yapmak için genel kurallar.

Uygulamadan önce mesanenin boşaltılması şiddetle tavsiye edilir. Ancak, bağırsak hareketlerine sahip olmamak, egzersiz yapmanızı engellememelidir.

Yoga hareketleri Etrafı temiz tutun. Sadece sağlıklı değil, aynı zamanda zihin ve ruha ilham kaynağı oluyor.

Şimşek pozu haricinde, diğer tüm yoga pozları sadece aç karnına uygulanmalıdır. Uygulamadan önce bir bardak su içmeye izin verilir. Yoga pratiğinizi tamamladıktan sonra bir şeyler içmek veya yemek yemek için en az 20 dakika bekleyin.

Pozları sadece akşam yapabilenler bunu yemekten dört saat sonra yapmalıdır.

Banyodan sonra yoga yapmak iyidir, ancak güne yoga ile başlarsanız banyo yapmak için 30 dakika beklemeniz gerekir.

Düzgün havalandırılan bir alanda yoga yapın.

Bir mat veya katlanmış bir battaniye üzerinde yoga yapın.

Rahat olduğunuz ve hareketi destekleyen giysiler giyin.

Her türlü dikkat dağınıklığından kaçının.

Bir pozu gerçekleştirmek için asla kendinizi zorlamayın.

Hastalık yaşadığınızda, uzun bir yolculuktan sonra veya kendinizi yorgun hissettiğinizde yoga yapmaktan kaçının.

Yoga hareketleri Yoga yapma amacınız, fitness hedeflerine ulaşmaktan kilo vermeye veya bir sağlık durumunu iyileştirmeye kadar her şey olabilir. Hedefinizi belirleyin ve size en uygun egzersizi yapın. Hedefinizi destekleyen asana türlerini dahil edin. Varyasyonları dahil edin. Her gün aynı pozları uygulamak yerine, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak farklı pozlar uygulayın.

Nasıl nefes aldığına dikkat et. Nefesinizi uygulama ile koordine etmek optimum sonuçlar verir. Nefes almaya odaklanmak, zihninizin pratiğinize odaklanmasını da sağlar.

Artık Hazırsanız Diğer Sayfaya Geçerek Temel Yoga Pozlarına Başlayın

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0