Evde yoga başlangıç hareketleri Yoganın en büyük yönlerinden biri, mat üzerinde öğrendiğimiz dersleri mattan alabileceğimiz fikridir. Elbette kilo verebilir, tonlanabilir veya daha esnek olabilirsiniz, ancak odak ve güç gibi mat üzerinde öğrendiğiniz daha derin şeyler çeşitli şekillerde günlük yaşamınıza çevrilebilir.

Pozların Gücü

Evde yoga başlangıç Vücudunuzu herhangi bir şekilde hareket ettirebildiğiniz sürece, sadece rahatça oturmak ve nefes almak olsa bile, o zaman siz de bunları öğrenebilirsiniz. Bu dersleri yoga pozlarından gerçekten anlamak için, minderinizin üzerinde hareket ederken dikkat etmeniz gereken beş önemli nokta var:

NEFES: Hala nefes alıyor musun? Zorlanıyor mu yoksa o pürüzsüz, hatta ujjayi nefesini koruyabilir misin?

UYUM: Vücudunuz pozda düzgün bir şekilde hizalanmış mı? Uzuvlarınız doğru yerde mi?

DİKKAT: Dikkatiniz nerede? Akşam yemeğinde ne yiyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Yoksa vücudunuzun gevşemesi gereken kısımlarını gevşetmeye ve çalışması gerekenlerle ilgilenmeye mi odaklandınız?

GAZE: Nereye bakıyorsun? Evde yoga başlangıç Henüz bitip bitmediğini merak ederek saate mi bakıyorsunuz yoksa poz için uygun olan tek bir noktaya mı odaklandınız?

GEÇİŞLER: Bir sonraki poza geçmek için ne yapıyorsunuz? Niyetle dikkatli mi hareket ediyorsun yoksa son pozdan hızlıca bir sonrakine geçmek mi istiyorsun?

Pozları öğrenirken bu beş şeye odaklanmak çok zor görünebilir. Pratik yaparak kolaylaşacak ve yakında yoganın size sunduğu çok çeşitli faydalardan yararlanacaksınız

Pozların Çalışması

Aşağıdaki yazı da 36 temel poz açıklanmaktadır. Evde yoga başlangıç Diğer daha gelişmiş pozların üzerine inşa edilebileceği temelleri öğretmek içindir. Pozları öğrenmek ve uygulamak sizi diğer pozlara geçmeye hazırlar.

Pozları şu dört bölüme ayırdım:

  1. Isınma
  2. Ayakta Pozlar
  3. Arka Eğimler
  4. Bekleme Süresi

Her pozun altında, çoğu kendi kendini açıklayan birkaç farklı kategori bulacaksınız. Önceki poz, tanımlanan poza ısınma gibidir ve Karşı Poz, pozun soğuma süresidir.

Hazırsanız diğer sayfalara geçerek pozları yapmaya başlayınız.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0