Bacaklar Duvara Pozu Hakkında Genel Bilgi

Viparita karani Duvardaki bacaklar pozu, vücudunuzun önünün yanı sıra bacaklarınızın ve boynunuzun arkasını esnetmeye odaklanır. Küçük sırt ağrılarını giderirken sıkışık bacakları ve ayakları tedavi edebilir. Uzmanlar, bu durumu, artrit, tansiyon sorunları, uykusuzluk, adetle ilgili semptomlar, baş ağrıları ve sindirim solunum sorunları dahil olmak üzere bir dizi durumu hafiflettiğine inanıyor. Viparita karani Adet gören kadınların bu pozu yapıp yapmaması konusunda çelişkili inançlar vardır. Sorularınız varsa deneyimli bir eğitmene danışın. Göz, sırt veya boyun problemi olan kişiler bu pozdan tamamen kaçınmalıdır.

Bacakları duvar pozisyonuna getirmek için kalın katlanmış bir battaniye gibi bir desteğe ihtiyacınız olacak. Ayrıca bacaklarınızı destekleyebileceğiniz bir duvara da ihtiyacınız olacak.

 • İngilizce Adı: Legs up the Wall Pose
 • Odak: Bacaklar ve Ayaklar
 • Seviye: Yeni Başlayan
 • Toplam Süre: 30 ila 60 Saniye
 • Faydaları: Sindirim, kan basıncı, solunum
 • Varsa Uygulamayın: Göz yaralanması, sırt veya boyun problemleri

Bacaklar Duvara Pozu Nasıl Yapılır

Viparita karani Yapmanız gereken ilk şey, desteğinizi nereye ve nasıl yerleştireceğinizi bulmaktır. Sırtınızı belinizin altındaki yerden kaldırmak için tasarlanmıştır. Çok sertseniz, daha az desteğe ihtiyacınız olabilir, ancak onu duvardan daha uzağa yerleştirin. Kalçalarınız, bacaklarınız ve sırtınız ne kadar esnek olursa, dayanabileceğiniz bir destek o kadar uzun olur ve duvara o kadar yakın yaklaşabilirsiniz. Sizin için en rahat olanı bulana kadar deneyler yapmak isteyeceksiniz.

Desteğinizi duvardan yarım metre uzağa yerleştirmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Vücudunuzun sağ tarafı duvara değecek şekilde desteğinizin kenarına oturun. Nefes verin ve omzunuz yere değene kadar kalçalarınızı yuvarlayın. Sırtınızı sağa doğru yuvarlayarak bacaklarınızı duvara doğru kaldırın. Başınız ve omuzlarınız yere hafifçe dayanacak ve sırtınızdaki kemer sıkıca desteklenecektir. Vücudunuz destekten ayrılırsa, bunu önlemek için konumunu değiştirebilirsiniz.

Kalçalarınız destek ile duvar arasındaki boşlukta yatacaktır. Başınızı kaldırın ve aşağıya doğru batmasına izin verin, boynunuzu sırtınızdan düz bir şekilde uzatın. Viparita karani Nefes alın ve göğsünüzün yükselmesine ve kaburgalarınızın genişlemesine izin verin. Kürek kemiklerinizi omurganızdan her iki yöne doğru ayırın ve kollarınızı ve ellerinizi yanlarınızdan dışarı doğru yere yatırın.

Duvar boyunca yerinde kalmalarına yardımcı olmak için bacaklarınızı biraz gerin. Uyluklarınızın üst kısımlarının gevşemesine izin verin. Bakışlarınızı kalbinize çevirin.

Bu pozisyonda beş dakika kalın, derin ve sürekli nefes alın. Zamanla bu pozda tam 15 dakikaya kadar çalışabileceksiniz.

Serbest bırakmak için, bacaklarınızı yere indirerek sağ tarafınıza yuvarlanarak vücudunuzu destekten uzaklaştırın. Viparita karani Ayağa kalkarken nefes almadan önce bir nefes için yanınızda kalın. Sol bacağınız duvar boyunca olacak şekilde gövdenizi oturma pozisyonuna itmek için kollarınızı kullanın.

Faydaları:

 • Siyatik kaynaklı tüm sorunları giderir
 • Sinir sistemini yatıştırır
 • Alt sırtını rahatlatır
 • Boynu ve omuzları rahatlatır
 • Koşucular için rahatlatıcı pozdur
 • Regli sancılarını giderir
 • Sindirimi iyileştirir
 • Varis oluşumunu önler
 • Diyabet hastalığını iyi gelir

Diğer Yoga Hareketleri

Yoga Hareketlerinde her poz için 30 ila 60 saniye yeterlidir.
Hamileler için bu süre 15 saniyedir.
Bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;
Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0