Uçan Karga Pozu Genel Bilgiler

Eka Pada Galavasana karşı uyluğun bir ayağını alıp, avuç içlerini yere getirip arka bacağı kaldırarak utkatasana’dan girilen gelişmiş bir güvercin pozu çeşididir . Adı “bir” anlamına gelen Sanskritçe eka’dan türemiştir ; pada , “ayak” veya “bacak” anlamına gelir; Ünlü bir Hindu rishi olan Vishvamitra’nın oğlu olduğu söylenen bir bilgenin adı olan Galava ; ve asana, “poz” anlamına gelir. Uçan karga pozu, hem fiziksel hem de duygusal olarak güç ve cesaret oluşturmak için ideal bir duruş.

Bu pozun zorlu doğası, aynı zamanda ortaya çıktığı gibi, anın varlığını ve kabulünü geliştirmek için de iyi olduğu anlamına gelir. Kişinin hem başarıyı hem de başarısızlığı sakinlikle kabul etmeyi öğrenmesine yardımcı olur. Eka Pada Galavasana Duygusal olarak, güçlü bir asanadır çünkü bir yogiyi kendi rahatlık bölgesinin dışına çıkarabilir ve özgüvenini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca yer çekimine meydan okurken sevinç duyguları da ortaya çıkarabilir.

  • İngilizce Adı: Flying Pigeon Pose
  • Odak: Kol, omuz
  • Seviye: İleri Seviye
  • Toplam Süre: 30 ila 60 Saniye


Uçan Karga Pozu Nasıl Yapılır

Vrksanana ile başlayın. Sol bacak üzerinde durarak Ağaç Duruşu ile başlayın. Eka Pada Galavasana Sağ ayağı sol uyluğun iç kısmından çıkarın ve bunun yerine sağ ayak bileğini sol dizin hemen üstüne yerleştirin. Ellerin avuç içlerini yere getirerek öne doğru eğilin.

Sol bacağı (ayakta duran bacağı) bükün. Sağ ayağınızın ayak parmaklarını sol üst kolunuzun etrafına geçirin. Sağ ayağınızı kuvvetli bir şekilde bükün ve ayak parmaklarınızı kolu sıkıca sarın. Dirsekleri bükerek Chaturanga kollarına gelin.

Önce dizinizi bükerek sol ayağınızı yerden kaldırırken vücudun ağırlığını öne getirin. Eka Pada Galavasana Arkanızdaki sol bacağınızı düzeltirken öne daha da fazla ağırlık verin. Sağ ayağınızı üst kolunuza sarmaya devam ederken sol ayağınızı kuvvetlice esnetin. Diğer tarafta tekrar edin.


Uçan Karga Pozu Faydaları Nedir

  • Karın kaslarını ve kolları güçlendirir. Hamstringleri uzatır.
  • Zihni sakinleştirir.
  • Güçlendirir.
  • Karın kaslarının çalıştırır.
  • Eka Pada Galavasana Kol ve omuzları güçlendirir.
  • Kalçaları açar.

Diğer Yoga Hareketleri ==>>

Yoga Hareketlerinde her poz için 30 ila 60 saniye yeterlidir.
Hamileler için bu süre 15 saniyedir.
Bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;
Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0