Yağ Yakmak Yoga İle Mümkün Mü?

Yağ yakmak ve kilo vermek istiyorsunuz? Diyetisyeninizin sizin için hazırladığı diyet programına uyabilirsiniz. Kendi yaşam standartlarınıza göre kişisel bir plan da hazırlayabilirsiniz. Ancak hiç bir zaman evde ki hesap çarşıya uymaz. Düzenli egzersiz programları da buna dahil. Sonrasında sonuçlara baktığınız da olayların hiç de istediğiniz gibi gitmediğini görürsünüz.

Araştırmalar, yoganın kilo verme rutininde yardımcı olabileceğini gösteriyor. Sadece esnekliği artırmakla kalmayacak zihinsel odağı artıracaksınız. Ve evet, yoga ile yağ yakabilirsiniz. Yeni başlayan yoga hareketleri ile yada aşağıda verdiğim hareketler ile başlayın. Daha rahat ve hazır hissettiğinizde orta seviye ve ileri seviye yoga hareketleri ile devam edin. Her yoga hareketinin içerisinde faydaları bulunmaktadır. Yağlarınıza meydan okumaya başlayın.

Yağ Yakmak Utkatasana Pozu
Yağ yakmak

Ayaklarınızı hafifçe ayırarak başlayın, nefes alın ve avuç içleriniz içeri bakacak ve tricepsiniz kulaklarınızın yanında olacak şekilde kollarınızı yukarı kaldırın. Nefes verin ve dizlerinizi bükün, poponuzu geriye doğru itin ve sanki bir sandalyede oturuyormuş gibi yere doğru indirin. Gövdeniz doğal olarak uyluklarınızın üzerinde hafifçe öne doğru eğilir; omuzlarınızı aşağıda ve geride tutmaya çalışın. Derin nefes alıp vermeye devam edin; pozisyonunuzu beş nefes boyunca tutmaya çalışın.

Çalıştırdığı Yerler : Uyluk, popo, karın kasları, kalçalar, kollar

Parivrtta Utkatasana Pozu
Yağ yakmak

Sandalye duruşunda başlayın. Kolları başınızın üstünde düz tutmak yerine, bacaklarınızı indirirken göğüs hizasına kadar indirin. Ellerinizi dua ediyormuş gibi bir araya getirin ve sol dirseğinizin sağ kalçanızın üzerinde nazikçe durması için vücudunuzun üst kısmını sağa doğru çevirin. Karın kaslarınızı sıkı tutun, derin nefes almaya ve nefes vermeye devam edin; pozisyonunuzu beş nefes boyunca tutmaya çalışın. Başlamak için dizlerinizi nefes alın ve düzeltin. Taraf değiştirin.

Çalıştırdığı Yerler: Uyluklar, popo, karın kasları, eğiklikler, kalçalar, omuzlar, sırtın üst kısmı

Yağ Yakmak Adho Mukha Svanasana
Yağ yakmak

Yerde elleriniz ve dizleriniz üzerinde başlayın, dizler kalça genişliğinde açık ve eller doğrudan omuzların altından. Parmaklarınızı genişçe açın. Ağırlığınızı ellerinize ve matın içine sıkıca bastırın. Ayak parmaklarınızı sıkıştırırken ve dizlerinizi yerden kaldırırken nefes verin. Pelvisinizi tavana doğru uzatın ve poponuzu arkanızdaki duvara doğru itin, bacaklarınızı yavaşça düzeltin (dizlerinizi kilitlemeden). Göğsünüzü arkanızdaki duvara doğru geri itin, boynunuzu gevşetin ve topuklarınızın alabildikleri kadar yere yaklaşmasına izin verin. Derin nefes alıp vermeye devam edin; 5 veya daha fazla nefes almaya kadar çalışın.

Çalıştırdığı Yerler: Bacaklar, kollar, omuzlar, sırt üstü, karın kasları

Eka Pada Adho Mukha Svanasana Pozu
Yağ yakmak

Aşağı bakan köpekten nefes alın ve kalçalarınızı kare tutarken sol bacağınızı arkanızda olabildiğince yükseğe kaldırın. Nefes verin ve yavaşça sol dizinizi burnunuza getirin, karnınızı omurganıza doğru çekin. Bir sonraki nefes alışınızda, bacağınızı aşağı-köpek bölmesine geri kaldırın. 5 kez tekrarlayın. Taraf değiştirin ve tekrarlayın.

Çalıştırdığı Yerler : Bacaklar, kollar, omuzlar, sırt üstü, karın kasları, popo

Virabhadrasana I Pozu

Aşağı bakan köpekle başlayın. Sağ ayağınızı ellerinizin arasında öne doğru bastırın. öylece düşük bir koşucu hamlesinde olursunuz. Sol topuğunuzu hafifçe dışa doğru çevirin. Sol kalçayı öne ve sağ kalçayı geriye doğru çekerek kare kalsınlar. Kollarınızı yukarı kaldırırken, avuç içleriniz birbirine bakarken veya dokunurken karın kaslarınızı çalıştırın ve yüksek bir hamle yapın. Derin nefes alıp vermeye devam edin; beş nefes boyunca tutmaya kadar çalışın. Aşağı bakan köpeğe dönün; bacakları değiştirin ve tekrarlayın.

Çalıştırdığı Yerler: Bacaklar, kalçalar, popo, kollar, omuzlar, göğüs, karın kasları, sırt

Virabhadrasana III Pozu

Virabhadrasana I‘ den başlayın karın kaslarınızı sıkı tutun ve göğsünüzü sağ dizinize doğru indirin (ağırlığınızı sağ bacağınıza koyarak) ve vücudunuzu yere paralel hale getirmek için sol bacağınızı kaldırın. Kollarınızı öne doğru uzatın. Omuzlarınızı kulaklarınızdan uzakta, avuç içleriniz bakacak şekilde veya birbirine değecek şekilde uzatın. Ellerinizi kalçalarınızın üzerine koyabilirsiniz). Aşağıya bakın ve sanki bir duvara itiyormuşsunuz gibi başınızın tepesini öne ve ayağınızın topuğunu geriye doğru çevirin. Derin nefes alıp vermeye devam edin; beş nefes boyunca tutmaya kadar çalışın. Sol bacağınızı indirin ve Savaşçı I’e geri dönün; bacakları değiştirin ve tekrarlayın. Uzman ipucu: Denge konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, önünüzde istediğiniz zaman hafifçe tutabileceğiniz bir sandalye ile pratik yapın.

Çalıştırdığı Yerler: Ayak bilekleri, bacaklar, kollar, omuzlar, sırt, karın kasları, kalça

Süpermen Pozu

Bacaklarınız birlikte yüzüstü yatın, alın mata yaslanın, kollar önünüzde avuç içi aşağı gelecek şekilde uzanın. Karın ve poponuzu sıkın, kolları ve bacakları doğrudan yukarı kaldırın, üst ve alt bedeninizi yerden tutun (kilonuz alt göbeğinize ve pelvisinize dayanmalıdır). Derin nefes alıp vermeye devam edin; 5 veya daha fazla nefes almaya kadar çalışın.

Çalıştırdığı Bölgeler: Sırt, göğüs, omuzlar, kollar, popo, hamstringler, karın kasları

Dhanurasana Pozu

Yüzüstü yatın, alın mindere yaslanmış, kollar yerde, yanlarınızda, avuç içi yukarıda. Nefes verin ve dizlerinizi bükün, topuklarınızı olabildiğince poponuza yaklaştırın. Geriye uzanın ve dizlerinizi kalça genişliğinde açık tutarak ayak bileklerinizi tutun. Nefes alın ve göğsünüzü ve uyluklarınızı yerden kaldırın, topuklarınızı poponuzdan uzaklaştırın. Omuz bıçaklarınızı aşağı ve geriye doğru bastırarak sırtınızın alt kısmını gevşettiğinizden emin olun. Derin nefes alıp vermeye devam edin; 5 veya daha fazla nefes almaya kadar çalışın. Başlamak için ayak bileklerinizi yavaşça indirin ve serbest bırakın.

Çalıştırdığı Bölgeler: Sırt, göğüs, omuzlar, kollar, karın kasları, bacaklar, kalçalar

Dandayamana Bharmanasana Pozu

Yerde elleriniz ve dizleriniz üzerinde başlayın, dizler kalça genişliğinde açık ve eller doğrudan omuzların altından. Karın kaslarınızı sıkın ve sırtınızı düz tutarak sol bacağınızı düzeltin ve kalça kaslarınızı sıkarak arkanızda kaldırın. Aynı zamanda sağ kolunuzu önünüze doğru uzatın. Derin nefes alıp vermeye devam edin; pozisyonunuzu 3 ila 5 nefes boyunca tutmaya çalışın.

Çalıştırdığı Bölgeler: Karın, popo, sırtın üst kısmı

Phalakasana Eka Pada Eka Hasta

Bu, önceki hareketin aynısıdır, tek fark, masa üstü yerine plankta olacaksınız! Tahta pozisyonunda başlayın, eller doğrudan omuzların altında. Karın kaslarınızı çalıştırın ve sırtınızı düz tutarak sol bacağınızı arkanızda ve sağ kolunuzu önünüzde kaldırın. Derin nefes alıp vermeye devam edin; pozisyonunuzu 3 ila 5 nefes boyunca tutmaya çalışın. Uzman ipucu: Daha kolay hale getirmek için ayaklarınızı birlikte değil, biraz ayrı tutarak başlayın.

Çalıştırdığı Bölgeler: Karın, popo, sırtın üst kısmı

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0