Üçüncü göz çakrası vücuttaki altıncı birincil enerji noktasıdır ve kaşların arasında alında bulunur. Altıncı çakra genellikle üçüncü göz veya epifiz çakra olarak da anılır ve bu çakra Sanskritçe adı olan Ajna’ya selam verir, bu da “algılamak” ve “bilgeliğin ötesinde” anlamına gelir.

Üçüncü göz çakrası, zihnimizin enerji merkezidir. Eski bilgeler bu çakrayı, sezgilerimizi ve öngörümüzü yönettiği için psişik yeteneğin merkezi olarak görüyorlardı. Üçüncü göz olarak bilinir çünkü görünmeyen şeyleri “gören” görünmez bir gözdür.

Tamamen aktive edildiğinde ve uyumlu bir şekilde aktığında, bu çakra beynin hem sağ (yaratıcı ve ruhsal) hem de sol (mantıksal ve rasyonel) yarım kürelerini birlikte çalışacak şekilde uyarır. Böylece zihin topraklanmış bir yerden işlev görebilir. Tamamen işleyen bir Üçüncü göz çakrası, sezgimize güvenmemize, seçtiğimiz yolda rahat olmamıza ve büyük kararlar almak için hem duygularımızı hem de gerçeklerimizi kullanabilmemizi sağlar; Sonuç olarak, kendi içimizde uyum içinde yaşıyormuşuz gibi hissederiz.

KAHVERENGİ ÇAKRA DENGESİZLİĞİ

Aşırı aktif bir Üçüncü göz çakrası durumunda, yoğun psikolojik ve fiziksel semptomlar hissedebiliriz. Zihinsel düzeyde, muhtemelen bunalmış ve bitkin hissediyoruz. Hayal gücümüz aşırı hızda olabilir, bu nedenle sezgimizi ve gerçekler ile duyguları ayırt etme yeteneğimizi bulanıklaştırabilir. Aşırı derecede öznel olabiliriz, her şeye sınırlı bir mercekle bakabiliriz, bu da bizim dar görüşlü ve esnek olmamamızla sonuçlanır.

Duygusal veya ruhsal ihtiyaçlarımız pahasına aşırı entelektüel hale gelebiliriz. Çarpık bir öz imajımız olabilir ve gölge tarafımızı kabul etmeyi içeren kendini kabullenmeyle mücadele edebiliriz. Bu esasen bilinçsiz benliğimizdir. Bilinçaltımıza derin bir şekilde kök salmış olan ve genellikle olumsuz özellikler veya davranışlar olarak tezahür eden özellikler ve neredeyse otomatik davranışlardır. Hepimizin bir gölge yanı var ve önemli olan onu ortadan kaldırmak değil, anlamak ve dönüştürmek için çalışırız. Bazı aşırı aktif Ajna çakra vakalarında, durugörü becerilerimizin aşırı aktif olduğunu, bunaltıcı ve hatta biraz korkutucu olduğunu görebiliriz. Bu başıma geldi ve yoğun ve kafa karıştırıcıydı!

Az aktif veya tıkalı bir Üçüncü göz çakrası ile, seçtiğimiz yola yönelik bir amaç ve inanç duygumuzdan yoksun olma ihtimalimiz yüksektir. Enerjik olarak tükenmiş ve ilhamsız hissedebilir ve yaşamlarımızda daha derin bir anlam bulmak için mücadele edebiliriz. Bu bizi cesaretsiz, şüpheci ve bilinmeyenden korkmamıza neden olur.

Üçüncü göz tıkandığında, sezgilerimizi göremeyiz ya da bağlanamayız ya da herhangi bir sezgisel fikre güvenmeyiz. Asla rüya görmediğimizi düşünebiliriz, oysa gerçekte düşlüyoruz ama bilinçaltımıza bağlı olmadığımız için rüyalarımızı hatırlamamız ve onların rehberliğini ve bilgeliğini almamız engelleniyor.

Altıncı çakra zihnimiz için çok önemli bir enerji kaynağı olduğu için, tıkanma durumunda, konsantrasyonla mücadele etme, bilgiyi işlemede zorluk yaşama ve çok kararsız olma ihtimalimiz vardır.

Altıncı enerji merkezi hipofiz ve epifiz bezlerini, nörolojik sistemimizi ve gözlerimizi, kulaklarımızı ve burnumuzu yönetir. Tıkalı bir Üçüncü göz çakrası nın yaygın fiziksel rahatsızlıkları şunları içerir:

 • Migren
 • Sinüs sorunları
 • Bulanık görme
 • Göz yorgunluğu
 • Katarakt
 • Glokom
 • Halüsinasyonlar
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Bağışıklık sistemi yetersizlikleri
 • Yüksek tansiyon
 • Hormonal dengesizlikler
 • Bozulmuş adrenal fonksiyon (adrenal yorgunluk)

KAHVERENGİ ÇAKRA AÇILDIĞINDA

Üçüncü göz çakrası açıldığında, sanki görünmez üçüncü göz açılıyormuş gibi kaşlarınızın arasında bir baskı hissi hissedebilirsiniz. Kaş çakramım bir şifacı tarafından açıldığında, gerçek bir patlama hissettim ve zihnimle kaşlarımın arasında mor bir ışık patlaması gördüm. Olağanüstü bir deneyimdi.

Üçüncü göz açıklığınız o kadar dramatik olmayabilir, ancak tüm çakralarda olduğu gibi, enerji akmaya başladığında bir karıncalanma ve sıcaklık hissi yaşayabilirsiniz. Bu, fiziksel gözlerinizi ışığa daha duyarlı hale getirebilir. Bazı insanlar görmede geçici bir bulanıklık veya renklerin canlılığında fark edilir bir artış yaşarlar; Bu, benzersiz yolculuğunuza bağlı olarak ince veya daha belirgin olabilir.

Baş ağrısı, Üçüncü göz çakrası nın açılmasının başka bir belirtisidir ve epifiz bezinin kendi kendini düzenlediğinin bir işaretidir. Bu bez, uyku yeteneğimizi etkileyen melatonin de dahil olmak üzere birçok hormonu ürettiğinden ve düzenlediğinden, uyku alışkanlıklarında bir takım aksaklıklar yaşamak mümkündür. Bu ister birdenbire yeterince uyuyamadığınız ve alarmınızın ötesinde uyuduğunuz anlamına mı geliyor, ister uykusuzluk ve huzursuzluk yaşıyor olun, tüm çakra açma sistemlerinde olduğu gibi bunun geçici olduğunu unutmayın. Söylendiği gibi, bu da geçecek.

Üçüncü göz açılıp dengelendiğinde, sezgisel yeteneğiniz de uyanacak, bu yüzden aniden içgörülerle ve öngörüde artışla dolup taşabilirsiniz. Bu sefer elinizin altında bir defter bulundurmak yararlıdır, böylece düşüncelerinizi not alabilirsiniz. Üçüncü göz açıklığının biraz rahatsız edici bir sonucu, baskın ve hatta biraz korkutucu olabilen basiretteki artıştır. İçiniz rahat olsun, bu yeniden dengelemenin bir parçasıdır ve sizi korkutmaktan veya engellemekten ziyade, basiret yeteneğinizi size ve başkalarına yardımcı olan sağlıklı bir akışa getirebilirsiniz.

TANRIÇA BİLGE KADIN

Bilge Kadın, adından da anlaşılacağı gibi bilge bir ruhtur. Bilgeliği ve bilgisi için başkaları tarafından saygı görüyor. Hem pratik hem de manevi, aklın sesi ama aynı zamanda henüz görülmemiş olana ilham ve inanç sesidir. Bilge Kadın, gerçekler ve duygular, mantık ve sezgi, gerçeklik ve alternatif paradigmalar arasındaki denge ile çalıştığı için tamamen dengeli bir Üçüncü göz çakrası nın sonucudur. Gerçekler konusunda bilgilidir ve daha yüksek kaynaklardan gelen içgörülere sahiptir: sezgisi, yüksek benliği ve Tanrı ve evrenle ilahi bağlantısı.

Nazik, şefkatli ve bilge, aynı zamanda gizemli, büyülü ve peygamberdir. Kendisi ve diğerleri için bir kahraman ve bir koruyucu olarak görülüyor, Anne arketipine benzemiyor, ancak daha az besleyici ve daha bağımsız bir şekilde, yine de şefkatli. Tarihte, folklor ve edebiyatta, Bilge Kadın daha çok yaşlı bir kadın olarak tasvir edilir – ama gerçek şu ki, Bilge Kadın yaşına göre değil, bilgeliğine göre görülüyor. “Yaşlı ruh” olarak düşündüğünüz genç bilge, Bilge Kadın’ın bir örneğidir. O, peri masallarındaki peri vaftiz annesi veya kraliçesi ya da edebiyattaki bilge gizemli figür, “hepsini gören”, zihninden ve ruhundan konuşan, bilgeliği ve rehberliği başkaları tarafından aranan kişidir.

Bilge Kadın bize bizim de zihinlerimizin, kalplerimizin ve ruhlarımızın bir dengesi olabileceğimizi ve derin bir iç bilgeliğin bulunduğu bir yerden çalışabileceğimizi öğretir. Onun özelliklerini mantıklı ve nesnel olarak benimseyebiliriz, aynı zamanda sezgimizin bize ilahi bir şekilde rehberlik etmesine de izin verebiliriz. Küçük detaylara ve gerçeklere dikkat ederek, büyük resme ve duygularımıza güvenerek, amacımızı bir güven ve uyum duygusu ile sürdürebilir, hayallerimizin peşinden gidebilir ve hayatlarımızı hem görülen hem de görünmeyene inançla yaşayabiliriz. .

KAHVERENGİ ÇAKRA TAŞLARI

Tüm kaş çakra taşları oldukça titreşimlidir ve bu enerji merkezi ile ilişkili güçlü mistik niteliklere sahiptir.

SAFİR

Satürn’ün Üçüncü göz çakrası nı yöneten gezegenlerden biri olduğu düşünüldüğünde, bu güzel çivit mücevher adını Sanskritçe “Satürn gezegeni için sevgili” anlamına gelen sanipriya kelimesinden alıyor. Safir, zihni sakinleştirmeye ve odaklamaya yardımcı olduğu, gereksiz zihinsel gevezeliği ve gerginliği bıraktığı için bilgelik taşı olarak kabul edilir. Kaşlarınızın arasına cilalı bir safir taş yerleştirmek, Ajna çakrası temizlemenin ve onu hizaya getirmenin harika bir yoludur.

CELESTITE

Karşılaştığım en yüksek titreşimli taşlardan biri olan celestite, ruhsal gelişimi uyarır ve ilahi enerjiye olan güveni teşvik eder. Bu taş, sadece duyguları yatıştırmakla kalmayıp aynı zamanda zihnimizi ve mantıklı zihnimizi duygularımızla ve sezgisel zihnimizle bütünleştirerek beynin her iki tarafı arasında denge sağladığından, Üçüncü göz çakrası nı dengelemek için favorilerimden biridir. Sunağımda bir parça ham selestit olmasını seviyorum ve meditasyonda celestite asaları veya küçük cilalı taşlar kullanıyorum.

LABRADORİT

Dönüşüm taşı olan labradorit, zihninizi bulandıran ve net düşünme ve sezginizi duyma yeteneğinizi azaltan korkuları ve güvensizlikleri ve diğer duygusal yükleri kaldırarak bilincinizi yükseltmeye yardımcı olan oldukça mistik ve koruyucu bir taştır. Labradorit, ne zaman kullanılacak güçlü bir taştır? Üçüncü göz çakrası nı açma ve aktive etme. Doğrudan kaş çakranızın üzerinde küçük cilalı labradorit taşları veya bir orta büyüklükte taş koleksiyonu kullanabilirsiniz.

AZURİT

Psişik taşı olarak bilinen azurit, koyu maviden çivit rengine kadar uzanır ve titreşim enerjisi Üçüncü göz çakrası nınkiyle eşleşir. Sezgilerimizi ve psişik yeteneklerimizi uyandırmak, zihinlerimizi ruhani ve ilahi bilgeliğe açmak için harika bir taş, üçüncü gözü hem harekete geçirmek hem de dengelemek için önemli bir taştır ve ritüel ve meditasyonda faydalıdır. Ham azurit sadece çarpıcı ve bu taşın tercih ettiğim şekli.

KAHVERENGİ ÇAKRA UÇUCU YAĞLAR

Diğer enerji merkezleri için daha önceki bölümlerde bahsedildiği gibi, Üçüncü göz çakrası için önerilen bazı uçucu yağları tanıyabilirsiniz. Çoğunlukla, uçucu bir yağ, birden fazla çakra için faydalı olacaktır.

SANDAL AĞACI

Bu, meditasyon ve ritüel amaçlar için oldukça faydalı olduğu için çakraların her birini dengelemek için kullanılan uçucu bir yağdır. Aynı zamanda hipofiz ve epifiz bezlerini uyararak vücut için çeşitli hormonlar üreten tüm endokrin sisteme yardımcı olur. Bu yağı yaymak, doğrudan solumak veya esansiyel bir yağ karışımında kullanmak, Üçüncü göz çakrası nın açılması sırasında yardımcı olabilir ve ruhsal ve sezgisel farkındalığı artırabilir.

BERGAMOT

Narenciye, baharatlı bergamot yağı aromaterapide oldukça kabul görmektedir. Bu yağın hem sakinleştiren hem de canlandıran kendine özgü bir aroması vardır. Ayrıca Üçüncü göz çakrası nı dengesizleştirebilecek eski, olumsuz ve modası geçmiş düşünce kalıplarının serbest bırakılmasını da teşvik eder. Doğrudan kaşlarınızın arasındaki boşluğa birkaç damla seyreltilmiş bergamot yağı damlatarak bu enerji merkezini açıp iyileştirebilirsiniz.

VETIVER

En sevdiğim uçucu yağlardan biri olan vetiver, anında topraklanıp sakinleştiren güzel, topraksı, baharatlı bir aromaya sahiptir. Bu yağ, aşırı aktif bir Üçüncü göz çakrası nı sakinleştirmek ve topraklamak için çeşitli şekillerde kullanılabilir, çünkü anksiyeteyi yatıştırır, daha sonra olumsuz ve korkulu düşünceleri serbest bırakarak zihne açıklık getirir. Vetiver ayrıca net düşünmenize ve sezgisel rehberlik almanıza olanak tanır. Rahatlamama ve berraklık elde etmeme yardımcı olması için sıcak banyoya birkaç damla vetiver yağı eklemekten zevk alıyorum.

PATCHOULI

Ilık, baharatlı ve duyumsal olan paçuli, dengeleme ve topraklama özellikleri sayesinde çakraların çoğu için faydalı olan başka bir esansiyel yağdır. Paçuli’nin bazı bileşenleri, kapalı veya dengesiz bir Üçüncü göz çakrası ile uğraşırken ruhları kaldırmak ve duyguları dengelemek için faydalıdır. Paçuli bazı yatıştırıcı etkilere sahip olduğundan, bu yağı gece dağıtmak uyku ile ilgili bazı sorunları giderebilir ve bu çakrayı hizalama sürecinden geçerken enerjik yardım sağlayabilir.

KAHVERENGİ ÇAKRA GÖRSELLEŞTİRME

Açık bir alan, net bir zihne götürür. Bu görselleştirme egzersizini kutsal mekanınızda yapıyorsanız, zaten temiz ve düzenli olmalıdır. Alanı enerjik bir şekilde temizlemek ve tonu ayarlamak için beyaz adaçayı veya palo santo kullanarak yine de lekeleme egzersizi yapmalısınız. Biraz sandal ağacı tütsü yakmak veya yayılmış sandal ağacı yağı yakmak, huzurlu bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır. Clear Mind ve Vision Blend’in (bu sayfa) bir kısmını veya sandal ağacı yağını yüzük parmağınıza sürün ve kaşlarınızın arasındaki boşluğa hafifçe sürün. Kaş çakra taşlarınızı toplayın ve görselleştirme meditasyonunuzu kolaylaştırmak için bir elinizde tutun veya enerjik destek için yakına yerleştirin.

Uzanın ve gözlerinizi kapatın.

Burnunuzdan derin bir nefes alın, ağzınızdan dışarı verin ve iç geçirin. Kaslarınızın yumuşamasına ve vücudunuzun gevşemesine izin verin. Rahatlamış ve meditasyona hazır hissedene kadar bunu gerektiği kadar tekrarlayın.

Temizleyici inhalasyonlarınız ve ekshalasyonlarınız sırasında, solurken nefesinizi kaşlarınız arasındaki boşluktan giren güzel bir indigo ışığı olarak görselleştirin. Her ekshalasyonda, ışığın kafanıza girip beyninizin etrafında döndüğünü görün.

Gözlerinizi kapalı tutarak, dikkatinizi kaşlarınızın arkasındaki enerjik ve fiziksel alana çekmek için birkaç dakikanızı ayırın ve bir kez daha bu alanı dolduran çivit mavisi ışığa odaklanın. Bu çivit mavisi ışığından yavaşça çıkan mavi beş köşeli bir yıldızı hayal edin. Rengi, boyutu ve diğer ayrıntıları fark ederek dikkatlice inceleyin. Boyutlarına ve dönüyor mu yoksa statik mi olduğuna bakın. Kaş çakranızı temsil eden bu yıldıza bakarken aklınıza gelen herhangi bir duygu veya düşünceyi zihinsel olarak not edin. Özellikle, kaş çakranızın sahip olabileceği herhangi bir dengesizlik veya tıkanıklık veya onu uyumlu bir dengeye getirmek için yapmanız gerekenler hakkında size söyleyebilecek herhangi bir şeye dikkat edin.

Kaş çakranızın işleyişi hakkında yeterli içgörüye sahip olduğunuzu hissettiğinizde, vücudunuzdaki bu enerji noktasını kabul etmek ve minnettarlık etmek için bir dakikanızı ayırın ve ardından gözlerinizi nazikçe açın.

KAHVERENGİ ÇAKRA AKTİVASYONU

Çevrenizde çivit mavisi renkli nesnelerin (ör. Bir yastık, battaniye veya giysi) yanı sıra kaş çakra taşları ve Clear Mind ve Vision Blend (bu sayfa) veya diğer Üçüncü göz çakrası yağlarının etrafınızda olması yararlıdır altıncı çakranın açılmasına ve dengelenmesine yardımcı olmak için bunları kullanacaklar. Aktivasyona başlamadan önce, özel yağ karışımınızdan veya tercih ettiğiniz Ajna çakra yağından cilalı bir kaş çakra taşına sürün.

 1. Bu aktivasyon herhangi bir rahat pozisyonda (ayakta, yatarak, oturarak) yapılabilir, ancak başınızın ve boynunuzun desteklenmiş hissetmesini istiyorsunuz, bu nedenle pozisyonunuzu seçerken bunu göz önünde bulundurun.
 2. Rahat olduğunuzda, gözlerinizi kapatın ve yavaşça ve tam nefes almaya odaklanarak, yerleşmek için birkaç dakika ayırın. Her inhalasyonda ve ekshalasyonda, başınızdaki ve özellikle alnınızın çevresindeki kasların yumuşadığını ve gevşediğini hissedin.
 3. Uçucu yağ karışımına batırılmış pürüzsüz cilalı taşı alın ve üçüncü gözünüzü harekete geçirmek için kaşlarınızın arasındaki boşluğa nazikçe sürün.
 4. Dikkatinizi üçüncü gözünüze getirin, nefesinizi bu güçlü enerji merkezine enerji veren parlak bir çivit mavisi ışık olarak görselleştirin, böylece gücünü hissedebilirsiniz. Zihninizin gözünü üçüncü gözün sembolü olan beş köşeli yıldıza getirin ve onu çivit mavisi ışığın içinde görselleştirin. Her inhalasyon ve ekshalasyonla, indigo yıldızının tüm başınızı ve beyninizi doldurana kadar büyüdüğünü ve parlaklaştığını görün.
 5. Bu çivit yıldızının fazla zihinsel dağınıklığı temizlediğini ve yüksek benliğinizin duyulması için yer açtığını görün, böylece mantığı ve sezgiyi dengeleyerek ve hem gerçekleri hem de duyguları onurlandırmanıza izin vererek topraklanmış ve merkezli bir yerden düşünebilirsiniz.
 6. Kendinize zihninizde ve gerçeğinizi bilme yeteneğinizde bir netlik ve güven duygusu hissetme – onu duyma ve ona göre hareket etme izni verin. Bu yıldızı sezgisel üçüncü gözünüz olarak kucaklayın, bu da görünmeyenleri görmenize ve bilgeliği daha yüksek bir kaynaktan bağlamanıza yardımcı olacaktır.
 7. Her nefeste, o yıldızın başınızdan tüm bedeninize genişlediğini görün ve tüm enerji bedeninizin doğuştan gelen bilgeliğinizle ve düşünme ve ayırt etme yeteneğinizle aşılanmış olduğunu hissedin, her zaman kişisel gerçeğinizi onurlandırın ve ilahi rehberlik edin. Derin bir nefes alın ve bitirdiğinizde gözlerinizi nazikçe açın.

KAHVERENGİ ÇAKRA YANSIMASI

Kutsal alanınızı lekeleyin ve leke çubuğunuzu, zihninizi gereksiz düşünce veya duygulardan temizlemek için nazikçe sallayın. Clear Mind and Vision Blend’inizden (bu sayfa) veya güve otu yağından birkaç damla alın ve şakaklarınıza ve kaşlarınız arasındaki boşluğa hafifçe masaj yapın. Ayrıca, enerjisel özelliklere bağlanmak için karışımınızda nefes almak isteyebilirsiniz.

Şimdi günlüğünüze dönün ve Ajna çakra Görselleştirme ve Etkinleştirme ile ilgili sahip olabileceğiniz tüm yansımaları not edin. Üçüncü göz çakranız hakkında öğrendiklerinizi, özellikle de herhangi bir dengesizlik yaşayıp yaşamadığınızı ve bu çakranın dengesizlik belirtilerinin olup olmadığını düşünün. Ajna çakranın enerjileri ile ilgili sahip olabileceğiniz diğer sezgisel kavrayışları not edin. Ayrıca iç sesinize güvenerek ve yüksek benliğinizden hareket ederek net ve güvenle düşünebilmenizi sağlamak için başka ne yapmanız gerekebileceğini not edin. Düşüncenize rehberlik etmesi için şu soruları kullanın:

• İçsel bilgeliğinize güveniyor musunuz?

• Başkalarının bilgeliğine güveniyor musunuz?

• Fark ediyor musunuz? Ve en yüksek iyiliğiniz için kimin ve neyin olduğunu nasıl anlarsınız?

• Öğrenmeye devam etmek için zihninizi geliştirmek için zaman ayırıyor musunuz?

• Hayatınız için net bir vizyonunuz var mı? Gerçeğinizi yansıttığını bilerek bu vizyona güveniyor musunuz?

• Bazen gerçeklere veya kanıta ihtiyaç duymadan, sadece duygularınızdan bile haberdar olabileceğinizi kabul edebilir misiniz?

• Sağlıklı bir sınır anlayışınız var mı?

• Başkaları için neyin doğru olduğunu ve onların hakikatinin sizin hakikatiniz olmayabileceğini görebiliyor musunuz?

KAHVERENGİ ÇAKRA ONAYLARI

Açma ve hizalama sürecinden geçerken Ajna çakra doğrulamaları günde birkaç kez tekrarlanmalıdır. Bu doğrulamalar, dengeyi sağlamanız gerektiğinde de yararlıdır.

beyninizin mantıksal ve sezgisel yönleri ve kararları doğuştan gelen bilgeliğinizi, inancınızı ve pragmatizmi yansıtan eşit bir perspektiften düşünmeniz gerektiğinde.

Ajna çakra uçucu yağlarından birini koklayarak veya buharla soluyarak başlayın. Clear Mind ve Vision Blend’in bir kısmını veya paçuli gibi seçtiğiniz başka bir kaş çakra yağını kaşlarınızın arasındaki boşluğa sürün. Dik durun veya oturun, omuzlarınızı indirin, başınızı yukarı kaldırın ve boynunuzu düzeltin. Aşağıdaki her mantrayı tekrarlarken, parlak bir çivit ışığının üçüncü gözünüze girdiğini ve tüm kafanıza ve beyninize nüfuz ettiğini hayal edin. Bu ışığın size netlik ve kendi sezginize ve ilahi rehberliğinize bağlanmasına izin verin.

• Doğuştan gelen bilgeliğimi izleyebilmek için net bir zihne sahip olmanın önemini biliyorum.

• Bana hizmet etmeyen ve içsel rehberliğime dokunmamı engelleyen düşünceler ve hisler konusunda zihnimi dağıtmak için düzenli adımlar atıyorum.

• Gerçek benliğimin bilge, sezgisel ve anlayışlı olduğunu biliyorum.

• İç bilgeliğimi ve rehberliğimi kucaklar ve güvenirim.

• Gerçekleri duygularla ve umutla pragmatizm arasında dengelerim.

• Kendime güveniyorum ve arzuladığım hayatı yaratma yeteneğime inanıyorum.

Diğer Çakralar

Boğaz Çakrası | Vishuddha Çakra

Kalp Çakrası | Anahata Çakra

Kök Çakra|Muladhara Çakra

Solar Pleksus Çakra|Manipura Çakra

Sakral Çakra|Swadhistana Çakra

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0