Sabah yoga hareketleri dizisi omurganızı ve bacaklarınızı gerçekten gerecek, vücudunuzu uyandıracak ve yeni uyandığınız şahane gün için sizi canlılıkla dolduracaktır.

Farkındalıkla yavaşça pratik yaptığınızdan emin olun ve her pozda gevşerken omurganızdan geçen enerjiyi hissetmeye çalışın. Aksi belirtilmedikçe burnunuzdan derin ve yumuşak nefes alıp verin.

Dağ Duruşu ile başlayın

Sabah yoga hareketleri Ayaklarınız bir arada ve kollarınız yanlarınızda dik durun, gözlerinizi ve yüzünüzü gevşetin ve dümdüz karşıya bakın.

Ayakta Öne Eğilme Pozu ile devam edin

Nefes verirken kalçalarınızdan öne doğru eğilin, vücudunuzun üst kısmını bacaklarınıza doğru alın. Ellerinizi ayaklarınızın üzerine koyamıyorsanız (gösterildiği gibi), dirseklerinizi ellerinizle tutup gövdenizi uzatmak için aşağı doğru çekmeyi deneyin. Beş nefes boyunca tutun. Sonra nefes alıp yavaşça yukarı çıkın. Eğer eğilirken sorun yaşıyor ve başlarda zorlanıyorsanız dizlerinizi hafif kırabilirsiniz.

Üçgen Duruşu 3. Pozumuz

Ayaklarınızla 1 m’den uzakta ve paralel durun. Kollarınızı omuz hizasında yanlara doğru uzatın. Sabah yoga hareketleri Sol ayağınızı 90 derece ve sağ ayağınızı yaklaşık 15 derece çevirin. Nefes verirken, vücudunuzu sola doğru bükün, ayak bileğinizi tutmayı veya elinizden geldiğince aşağıda bacağınızı aşağıda tutun.

Sağ kolunuzu yukarı kaldırın ve avuç içinizi öne doğru çevirin. Sağ kalçanızı geriye doğru döndürerek, elinize bakmak için başınızı çevirin. Beş nefes boyunca tutun. Sonra nefes alıp yavaşça yukarı çıkın. Ayaklarınızı öne doğru çevirin, ardından diğer tarafta, bu sefer sağ ayağınız dışarı dönük ve sol ayağınız içeride olacak şekilde tekrarlayın.

Uzatılmış Yan Açı Pozu

Ayaklarınızla 1 metreden uzakta durun ve tekrar paralel olsun. Sol ayağınızı 90 derece dışarı ve sağ ayağınızı hafifçe içeri çevirin. Nefes verirken, sol bacağınızı doğru bir açıya bükün ve sol ön kolunuzu sol uyluğunuza yerleştirerek vücudunuzu sola doğru indirin.

Sağ kolunuzu başınızın üzerine uzatın, avuç içi öne bakacak şekilde başınızı çevirin ve kolunuza bakmak için başınızı çevirin ve vücudunuzun sağ tarafında gerginliği hissedin. Sabah yoga hareketleri Beş nefes boyunca tutun. Sonra nefes al, yukarı gel. Ayaklarınızı öne çevirin, ardından diğer tarafta tekrarlayın.

Savaşçı 1 Yoga Pozu

Ayaklarınızla 1 metreden uzakta durun ve tekrar paralel durun. Sol ayağınızı 90 derece ve sağ ayağınızı 45 derece çevirin, ardından kalçalarınızı sol ayak parmaklarınızla aynı yöne bakacak şekilde çevirin.

Sabah yoga hareketleri Nefes verin, kollarınızı yukarı kaldırın, avuç içlerinizi bir araya getirin, yukarı doğru gerin ve ellerinize bakın. Beş nefes boyunca tutun. Sonra, nefes alın, yukarı gelin. Ayaklarınızı öne çevirin, ardından diğer tarafta tekrarlayın.

Deve Duruşu 6. Yoga Pozu

Bacaklarınız kalça genişliğinde ve vücudunuz dizlerinizden yukarı doğru dikey bir çizgide olacak şekilde yerde diz çök. Kuyruk kemiğinizi aşağı doğru çekin ve karnınızı içeri doğru çekin. Göğsünüzü kaldırmak için dirsekleriniz geride olacak şekilde ellerinizi kalçanızın üzerine koyun.

Teneffüs edin, omurganızı uzatın ve sağ kolunuzu sağ topuğa dokunmak için yukarı ve arkaya doğru çevirin. Omurganızın arkaya doğru kavisli olması için sol kolunuzla tekrarlayın, karın kaslarınızı sıkı ve uyluklarınızı dik tutun. Sabah yoga hareketleri Topuklarınıza ulaşamıyorsanız (veya rahatsızlığa neden oluyorsa), ellerinizi kalçalarınızın üzerine koyun ve hafifçe geriye doğru eğin. Beş nefes boyunca tutun. Sonra, nefes alarak yavaşça kalkın ve topuklarınızın üzerine oturun.

Oturarak Öne Eğilme Son Enerji Veren Sabah Yoga Pozumuz

Bacaklarınız bir arada, önünüze doğru ve omurganız dik olacak şekilde yere oturun. Uyluklarınızı aşağı doğru bastırın ve topuklarınızın arasından uzatın. Esnekliğinize bağlı olarak nefes verin, kalçalarınızdan öne doğru eğilin ve ayaklarınızı, ayak bileklerinizi veya inciklerinizi sıkın.

Vücudunuzun üst kısmını dinlendirmeyi ve başınızı bacaklarınızın üzerine koymayı hedefleyin. Beş nefes boyunca tutun. Sonra, nefes alarak yavaşça oturmaya başlayın.


“Hem zihin hem de beden için sağlığın sırrı geçmiş için yas tutmak, gelecek için endişelenmek veya sıkıntıları önceden tahmin etmek değil, şimdiki anda akıllıca ve ciddiyetle yaşamaktır.”

Paramhansa Yogananda

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0