Göbek eritme Özellikle ev hanımı olan sevgili hanımların ev işleri cocuk bakımı derken bir türlü vakit ayırıp spor salonuna gidememesi nedeniyle büyüyen göbekleri evde yoga hareketleri ile çözücez.

Ne yersem yarıyor, su bile kilo aldırıyor diyen hanımları buraya alalım. Göbek vücutta en son eriyen aynı zamanda en zor eriyen yer. Ancak düzenli yapılan spor sonrası göbek eritme hiç de zor değil.

Her gün en fazla yarım saatinizi ayırıp matınınızı yere sarıp yogaya başlamak. Efendim benim matım yok şimdi nerden bulayım amaan demeyin. Altınıza rahat hissedeceğiniz bir şey sarmanız bile yeterli. Göbek eritme Önemli olan sonrasında sizin kazancağınız mükemmel bir vücut. Şimdi hemen yayın rahat bir şey yere, giyin taytınızı başlayın göbek eritme yoga hareketlerine.

Purvottanasana

Bacaklar ileri yönde gerilmiş olarak yere oturun. Avuç içlerini vücudun yan tarafından yere yerleştirin. Ellerinizi kalçaların yaklaşık 30 cm arkasında tutun. Göbek eritme Dirsekleri düz tutun. Gövde hafifçe yatık şekilde parmaklarınızı kalçalara doğru tutun.

Vücudu soluyun ve yukarı doğru kaldırın. Vücudu zorlamadan olabildiğince yükseğe kaldır. Vücudun ağırlığını bacaklarda ve kollarda dengeleyin.  Kolları yere dik tutun. Ayak tabanlarınızı yere bırakın. Dirsekleri ve dizleri sıkın.

Kafanın arkaya doğru gevşek ve aşağı sarkmasına izin verin. Normal nefes alın. Göbek eritme İdeal olarak, son pozisyonda vücut zemine paraleldir. Rahat olduğu sürece bu konumda kalın. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Nefes verin vücudu yavaşça indirin. Rahatlayın ve derin nefesler alın.

Setubandha Sarvangasana

İlk başta arkanıza yaslanın. Bundan sonra dizlerinizi bükün veya katlayın ve ayaklarınızı ve kalça mesafenizi zeminde birbirinden uzak tutun. Mesafe pelvisinizden 10-12 inç olmalıdır. Göbek eritme Düz bir çizgide diz ve ayak bilekleri ile birlikte.

Kollarınızı vücudunuzun yanına götürün ve avuç içleriniz aşağı bakmalıdır. Şimdi teneffüs edin, alt sırtınızı, orta sırtınızı ve üst sırtınızı yavaşça yerden kaldırın. Şimdi yavaşça omuzlara yuvarlayın; çenenizi aşağı indirmeden göğsünüze çeneye dokunun, kilonuzu omuzlarınız, kollarınız ve ayaklarınızla destekleyin.

Şimdi bu pozda altınızı sıkı hissedin. Göbek eritme Her iki kalçanızı birbirine ve zemine paralel tutun. Gövdeyi biraz yukarı kaldırmak için parmakları birbirine geçebilir ve elleri yere itebilirsiniz ya da sırtınızı avuç içlerinizle destekleyebilirsiniz.

Normal ve yavaş nefes almaya devam edin. Duruşu 30 saniye veya bir dakika tutmayı ve pozu nazikçe serbest bırakırken nefes vermeyi unutmayın.

Dandayamana Dhanurasana

Nasıl Yapılır:

Göbek eritme Ayak bileği eklemini tutun ve beş parmağınızı kullanarak kavrayın Birlikte dizlerinizle başlayın Kolu yukarı kaldırın, tavana doğru uzatın Dizinizi kilitli tuttuğunuzdan emin olun. Vücudunuzu öne doğru şarj edin. Tekme yaparken omurganızın geriye doğru kavradığını hissedin

Padahastasana

Nasıl Yapılır:

Dik durun ve vücudu öne doğru bükün. Kollar yere değsin. Göbek eritme Zorsa kolları zorlamadan mümkün olduğu kadar uzağa götürün. Öne doğru eğilirken nefes verin. Bagajı bacaklara yaklaştırın. Dizlerle alnına dokunmaya çalışın. Bu çok fazla esneklik gerektirebilir. İlk aşamalarda, sadece rahat olduğu kadar götürün.

Surya Namaskara’nın (Sun Selamlama egzersizleri) bir parçası olarak yapıldığında, bu asana yapılırken bir mantra söylenebilir. Padahastasana 3 olarak yapılır rd poz ve 10 inci poz. 10 sırasında: attılar edilecek mantra aşağıda verilmiştir inci ilâhi “Om Savitre namaha” oluşturmaktadır. Göbek eritme Yardımsever anneye selamlama anlamına gelir.

3. poz sırasında “Om Suryaya Namaha” zikret. Bu, Güneş Tanrısı Surya ya da aktiviteyi başlatan kişiye selamlama anlamına gelir.

Mayurasana

Nasıl Yapılır:

Malasana‘da oturmaya başlayıp ayakları birbirinden ayrı olarak oturmaya başlayın ve yaklaşık 4-6 nefes için gerinmek ve burada kalarak kalçaları açın.

Buradan, dizlerinize gelin ve kalçalarınızı ayrı tutarken arkanızdaki ayakları dinlendirin. Avuç içi içine çekin ve onları içeri doğru çevirerek yere koyun (bilek öne bakacak ve parmaklar vücudunuza doğru bakacak şekilde).

Göbek eritme Dirsekleri ve ön kolları uzatırken, alnınızı önünüzdeki zemine yaslamak için gelen baş ve göğsü nefesle hareket ettirin.

Alnı zemine yerleştirdikten sonra, dirsekleri göbeğin hemen altına yerleştirerek bir araya getirin ve göğüs kafesini dirseklerin üzerine yerleştirin.

Derin bir nefes alın ve tamamen nefes verin, sonra başka bir nefes almadan tutun ve kalçalardan uzarken tüm ayak parmakları üzerinde dengeleme yaparak bacaklarınızı uzatın.

Bunu yaparken ön kolları ayarlamak ve yerleşmek için göğsü ve göbeği itin. Ayak parmaklarının, alın, kalça, karın ve göğsün ayarlanması nefes almalı ve bacakları yerden kaldırmalı ve kafayı yerden kaldırmalıdır.

Bunu yaparken uyluk, diz, ayak ve ön kolların bir arada olmasını sağlayın. Pelvik taban kasları takılır, gluteus sıkıdır ve solunum yavaş ve derindir.

Yavaş yavaş stabilite, denge, farkındalık ve kontrol kazanıyor, gözlerinizi yavaşça kaldırarak öne bakarken dirsekler üzerindeki tüm vücudu dengeleyin.

Göbek eritme Başlangıçta, yaklaşık 3 nefes için Mayurasana‘da Peacock Pose dengede kalın.

Serbest bırakmak, nefes vermek ve bacaklarını gevşetmek ve dizleri yere koymak için aşağıya indirmek ve gövdeyi Vajrasana‘da Thunderbolt Pose dik oturması için kaldırın . Nefesinizi bağlamak için rahatlayın ve dinlenin.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0