Boğaz çakrası Beşinci çakra olarak, boğaz çakrası aynı zamanda ruhsal ve metafizik enerji merkezleri olarak kabul edilen üst çakralar (boğaz, üçüncü göz ve taçtan oluşan) olarak bilinenlerin ilkidir. Boğaz çakrası yüksek ruhsal alemlere giriş görevi görür. Antik mistikler, sağlıklı olduklarında bu çakrayı “Tanrı’nın ağzı” olarak adlandırdılar; bu, hem işitip hem de ilahi bilgeliği konuşup ruhumuza ses verebileceğimiz düşüncesi. Boğaz çakrası Adından da anlaşılacağı gibi boğazda bulunur ancak ağız, dil, boyun, kulaklar ve tiroid ve paratiroid bezleriyle ilişkilidir. Boğaz çakrasının Sanskritçe adı Vishuddha’dır ve genel anlamda “saflık” anlamına gelir. Shuddhi, Sanskritçe’de “saf” anlamına gelir ve shuddhi kelimeyi yoğunlaştırmadan önce yerleştirilir (vi bir köktür), yani kelimenin tam anlamıyla “özellikle saf” anlamına gelir.

Boğaz çakrası, konuşma ve iletişim için enerji merkezidir ve doğrudan dürüstlüğümüz ve ahlakımızla bağlantılıdır. Bu enerji noktası aynı zamanda kulakları da yönettiği için sezgilerimizin iç sesini duymamızı sağlar. Bu enerji merkezi açık ve dengeli olduğunda, yaratıcı ifade kapasitesine de sahibiz.

BOĞAZ ÇAKRA DENGESİZLİĞİ

Dengesiz bir boğaz çakrası, çakranın aşırı veya düşük performans göstermesine bağlı olarak çok sayıda fiziksel, duygusal ve ruhsal sorunla sonuçlanabilir. Boğaz çakrası Aşırı aktif bir boğaz çakrası olması durumunda, kendinizi başkalarına aşırı eleştirel veya yargılayıcı bulabilir ve bunu dedikodu yaparak ifade edebilirsiniz. Kesintisiz konuşabilir ve aşırı yüksek sesli veya tiz olabilirsiniz; Bağırabilirsin bile. İletişim tarzınız baskıcı olabilir, insanlar üzerinde konuşmanıza ve konuşmalara hakim olmanıza neden olabilir. Aynı zamanda, kesintisiz konuşma ve yüksek ses, iç sesinizi duymanızı engeller ve böylece gerçeğinizle uyumsuz yaşarsınız. Bunu telafi etmek için, duygularınızla yüzleşmenin ve gerçek duygularınızı anlamanın savunmasızlığından kaçınmak için kendinizi her şeyi aşırı analiz ederken ve entelektüelleştirirken bulabilirsiniz.

Yetersiz bir boğaz çakrasıyla, duygularınızı bastırmanız ve gerçeğinizi söylemekten korkmanız muhtemeldir. Utangaç ve sözlerinize takılıp kalıyor, hatta kekeliyor olabilirsiniz. Otantik olma ve bütünlüğünüzden ödün verme pahasına, çoğunlukla sözlerinizi yutarsınız. Bu, içe dönüklük, utangaçlık, güvensizlik ve çok yumuşak veya ürkek konuşma şeklinde kendini gösterebilir. Boğaz çakrası Ayrıca yaratıcılığınıza sahip olmakla mücadele edebilir ve fikirlerinizi ve anlayışlarınızı bastırarak sanatsal bir engel hissedebilirsiniz.

Boğaz çakrasının dengesizlik belirtileri fiziksel ve duygusal olarak hissedilebilir ve aşağıdaki semptomları içerebilir:

 • Kekemelik ve peltek konuşma gibi konuşma engelleri
 • Boğaz ağrısı veya larenjit
 • Çene veya ağız ağrısı
 • Boğaz enfeksiyonları
 • Ağızda yaralar
 • İşitme sorunları
 • Kulak enfeksiyonları
 • Boyun ağrısı
 • Tiroid bozuklukları
 • Hormonal dengesizlikler

BOĞAZ ÇAKRASI AÇILDIĞINDA

Boğaz çakrası esasen sesimizi yönettiği için, açıldığında, zahmetsizce dışarı akan kelimeleri bulmanız olasıdır ve ne düşündüğünüzü söylemeye yardımcı olamayacaksınız. Boğaz çakrası Birdenbire kendinizi konuşmayı ya da şarkı söylemeyi bırakamayabilirsiniz, oysa geçmişte kendinizi dilinizi ısırırken bulmuşsunuzdur. Ani yaratıcı telaşlar ve “sesinizin” herhangi bir biçimi aracılığıyla iletişim kurma ve kendinizi ifade etme ihtiyacı – şarkı söylemek, konuşmak, yazmak vb. – boğaz çakranızın açıldığının kesin işaretleridir. Bu çakrayı dengeleme sürecinden geçerken, sesinizi kaybettiğinizi veya geçici olarak fiziksel olarak konuşmanızı zorlaştıran boğaz veya boyun sorunlarınız olduğunu fark edebilirsiniz.

Bu çakra kulaklarımız kadar iç sesimizi de yönettiği için vicdanınızı çok daha yüksek sesle duymaya hazır olun. Boğazınızı açma ve hizalama sürecinde yakınınızda bir dergi bulundurmak faydalı olabilir çakra, çünkü birçok sezgisel ve yaratıcı fikriniz olabilir. Çakraların herhangi birinin açılmasında olduğu gibi, duygusal bir türbülans yaşamak normaldir.

Yetersiz bir boğaz çakrası durumunda, gerçeğinizi söylemeye ve gerçek duygularınızı ifade etmeye başladığınızda, bastırılmış duyguların salıverilmesini deneyimleyebilirsiniz. Boğaz çakrası Bu çakrayı hizalama sürecim sırasında, kendimi çığlık atarken, kükrerken ve yıllardır boğduğum her şeyi bağırırken buldum ve sonra o kadar çok ağlarken gözyaşlarının biteceğini düşündüm. Gözyaşlarım bitmedi ama ağlamayı kestim. Bu geçici olarak duygusal olarak yorucu olsa da, aynı zamanda büyük ölçüde yatıştırıcıydı ve günler içinde, sadece daha iyi hissetmekle kalmadım, aynı zamanda sezgilerimi çok daha net bir şekilde duyabildim ve birçok yaratıcı içgörüm vardı. Birçok projenin doğmasına yol açtı ve günlük tutmayı bırakamadım! Acının bir amacı vardı.

Aşırı aktif bir boğaz çakrasını dengelerken, önceki etkileşimlerinizde suçluluk ve utanç hissedebilir ve duygularınızı işlerken duygusal acı yaşayabilirsiniz. Boğaz çakrası Her zaman olduğu gibi, herhangi bir şifa krizi geçicidir ve zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu sıfırlamanın gerekli bir parçasıdır.

TANRIÇA : İLETİŞİMCİ

Communicator, boğaz çakrasının en yüksek oktavlarını özetler. Açık ve öz, konuşmacı olduğu kadar iyi bir dinleyicidir. Onun gerçeğini konuşmak doğal olarak gelir ve sesi başkalarında samimi olarak yankılanır. Boğaz çakrası Ne zaman sessiz kalacağını ve ne zaman konuşacağını biliyor. Yaratıcı ve ifade gücüne sahip ve başkaları için canlandırıcı bir rol modeldir ve kendi ilahi gerçekleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olur. Dürüst yaşıyor ve hem açık fikirli hem de anlayışlı, bilgili ve muhbir. Communicator, duyguları sağlıklı ifade yoluyla işlemenin bir yolu olduğunu bilerek, duyguları bastırmak yerine gösterir.

Tarih boyunca ve mitolojide, sanatta ve edebiyatta, Communicator arketipi genellikle Yunan mitolojisinde Hermes veya Roma mitolojisinde Merkür gibi bir erkek figürüne atfedilmiştir. Her bir arketipte olduğu gibi, Communicator da erkek ya da kadın olabilir, bu yüzden amaçlarımız doğrultusunda, yukarıda açıklanan özellikleri bünyesinde barındıran bir rol modeli (geçmişten ya da şimdiden, gerçek bir kişi ya da hayali bir karakter) düşünün. Boğaz çakrası Communicator’ın niteliklerini benimseyerek, gerçeğimizi söylemeyi, kendimizi ifade etmeyi, gerektiğinde konuşmayı, uygun olduğunda sessiz kalmayı ve sesimizi iyilik için bir güç olarak kullanmayı öğrenebiliriz.

BOĞAZ ÇAKRA TAŞLARI

Boğaz çakrası Boğaz çakrasına bağlı taşların çoğunun mavi olduğunu ve boğaz çakrasının yönetim rengine benzediğini fark edeceksiniz, bu da onları bu enerji merkezini harekete geçirmek ve dengelemek için güçlü kılar.

AKUAMARİN

Bu deniz mavisi taş, son derece sakinleştirici enerjilere sahiptir ve okyanus içinde veya yakınında zaman geçirdiğimizde aldığımız rahatlatıcı enerji türünü kolaylaştırır. Akuamarin, boğaz çakrasını açmak ve onu hizaya getirmek için en güçlü taşlardan biridir. Açıklık ve güvenle konuşmama yardımcı olması için boğazıma nazikçe yerleştirilmiş küçük cilalı bir akuamarin taşıyla uzanmaktan hoşlanıyorum.

TURKUAZ

Koruyucu nitelikleri ile tanınan turkuaz, ruhsal bağlantıyı destekleyen ve birçok yönden ruhun kendini bir kez daha ifade etmesine giden yolu açan şifalı bir taştır. Boğaz çakrasını açma ve hizalama sürecinden geçerken, boğaza yakın olacağından, turkuaz bir mücevher parçası, ideal olarak bir kolye takmak çok yararlıdır.

MAVİ DANTEL AKIK

Bu güzel taş, boğaz çakrasının bir başka güçlü şifacı ve dengeleyicisidir. Düşüncelerimizi ve duygularımızı boğmaktan dolayı, durgun bir beşinci çakra ile ilişkili bazı fiziksel semptomları hafifletir. Mavi dantel akik ayrıca manevi ve kişisel gerçeklerin ifadesini kolaylaştırır. Günlüğe kaydettiğim kutsal alanımda masamda bir parça ham mavi dantel akik olmasını seviyorum, çünkü bu iç gerçeğime bağlanmama ve onu tam olarak kelimelerle ifade etmeme yardımcı oluyor.

LAPIS LAZULI

Eski Mısır’da tanrıların ruhunu içerdiği söylenen kraliyet taşı olarak tercih edilen lapis lazuli, konuşulan kelimenin gücünü vurgular ve zihnimiz, duygularımız, bedenimiz ve ruhumuz arasında uyum sağlar. Boğaz çakrası Bu, yüksek zihnimizi harekete geçiren ve yaratıcılığı destekleyen olağanüstü yüksek titreşimli bir taştır. Orta büyüklükte, cilalı bir lapis lazuli küresi, tutabileceğiniz veya yakına yerleştirebileceğiniz harika bir meditasyon yardımcısıdır.

BOĞAZ ÇAKRA UÇUCU YAĞLAR

Önerilen boğaz çakrası esansiyel yağlarının tümü, her ikisi de vücudun bu çakra tarafından yönetilen fiziksel kısımlarını temizleyen ve bu enerji merkezinin tam olarak çalışmasına yardımcı olan çok güçlü bir koku ve tıkanıklığı giderici niteliklere sahiptir.

OKALİPTÜS

Okaliptüs yağının ferahlatıcı ve zihni canlandırıcı, parlak, temiz ve canlandırıcı bir kokusu vardır. Temiz bir hava yolunu destekler ve enerjik olarak net bir zihin ve iletişimi teşvik eder. Boğaz çakrasını hizalama ve açma işlemi sırasında, tıkalı burun ve / veya boğaz ağrısı gibi dengesizliğin fiziksel semptomlarını hafifletmek için doğrudan koklayarak veya infüze edilen okaliptüs kullanabilirsiniz.

KARANFİL

Güneydoğu Asya’ya özgü ve köklerine sadık olan karanfil yağı, oldukça güçlü ve baharatlı bir aromaya sahiptir. Antimikrobiyal ve ağrı giderici özelliklere sahiptir ve genellikle solunum rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Karanfil yağı, boğaz çakrasını açmak ve fiziksel dengesizlik belirtileriyle başa çıkmak için faydalıdır. Günde birkaç kez ılık suda birkaç damla karanfil yağı ile gargara yapmak beşinci çakra için iyi bir ritüeldir.

ÇAY AĞACI

Melaleuca yağı olarak da bilinen çay ağacının kendine özgü bir tıbbi aroması vardır ve bu temizleme yağı, soğuk algınlığı, yaralar, enfeksiyonlar, boğaz ağrıları ve cilt rahatsızlıkları (sivilceler için en sevdiğim!) Boğaz çakrası Gibi her türlü tıbbi amaç için kullanılır. Bu, boğaz çakrasını açmaya çalışırken kutsal alanınızı ve kendinizi temizlemek için basit bir DIY spreyinde kullanmak için harika bir yağdır.

NANE

Nane yağının taze, nane gibi ve canlandırıcı bir aroması vardır ve bir soğuma hissi uyandıran mentol içerir. Yaratıcı bir beyin fırtınası seansından veya önemli bir etkileşimden önce enerjik bir değişime ihtiyaç duyduğumda kafamı ve sinüsleri temizlemeye yardımcı olmak için buhar solumaya birkaç damla nane yağı eklemeyi seviyorum.

BOĞAZ ÇAKRASI GÖRSELLEŞTİRME

Görselleştirme meditasyonundan önce başınızı ve solunum sisteminizi temizlemek önemlidir. Nane ve çay ağacı yağı karışımı ile buhar inhalasyonu yapın. Kutsal alanınızı beyaz bir adaçayı demeti veya palo santo kullanarak lekeleyin ve ardından biraz okaliptüs yağı dağıtın. Boğaz çakrası Clear Communication Blend’inizden (bu sayfa) veya nane yağından birkaç damla alın ve boyun ve boğaz bölgenize nazikçe masaj yapın. Size enerjik olarak yardımcı olabilmeleri için boğaz çakra taşlarınızdan bazılarını toplayın.

Uzanın ve gözlerinizi kapatın.

Burnunuzdan derin bir nefes alın, ağzınızdan nefes verin ve iç geçirin. Kaslarınızın yumuşamasına ve vücudunuzun gevşemesine izin verin. Rahatlamış ve meditasyona hazır hissedene kadar bunu gerektiği kadar tekrarlayın.

Nefes almaya ve derin nefes vermeye devam edin ve ellerinizi nazikçe boynunuza sarın, nefesinizin ellerinize girip çıktığını hayal edin.

Gözlerinizi kapalı tutarak kendinize yüksek sesle tekrarlayın, “Açık ve gerçek iletişimin değerini ve sözlerimin gücünü biliyorum. Bunu aklımda tutarak, sesimin ve yaratıcı ifademin enerjik merkezini onurlandırıyorum ve şimdi bunu açıkça görüyorum. “

Ellerinizin altında, boğazınızda ters çevrilmiş mavi bir piramidi görselleştirin. (Rahatsızsanız ellerinizi de kaldırabilir ve zihninizin gözünü boğazınıza odaklayabilirsiniz). Bu piramide yakından bakın, mavinin tam tonunu, boyutunu ve diğer tüm ayrıntıları görün. Boyutlarını ve dönüyor mu yoksa statik mi olduğunu gözlemleyin. Bu piramidin nasıl hissettiğini ve boğaz çakranızın sahip olabileceği herhangi bir dengesizlik veya tıkanıklık hakkında hangi içgörüler aldığınızı ve onu uyumlu bir dengeye getirmek için ne yapmanız gerekebileceğini not edin.

Piramidi gözlemlediğinizi ve boğaz çakranızın işleyişine dair yeterli kavrayışı elde ettiğinizi hissettiğinizde, vücudunuzdaki bu enerji noktasını kabul etmek ve şükretmek için bir dakikanızı ayırın ve sonra gözlerinizi nazikçe açın.

BOĞAZ ÇAKRASI AKTİVASYONU

Bu beşinci çakranın güçlü ilahi aktivasyonunu en iyi şekilde kolaylaştırmak için hem kendinizi hem de alanınızı arındırmak için biraz zaman ayırın. (Önerilen bir ön aktivasyon ritüeli, birkaç damla okaliptüs yağı içeren bir temizleme duşu veya banyodur.) Beyaz adaçayı veya Palo Santo kullanarak yerinizi lekeleyerek temizleyin. Boğaz çakra taşlarınıza birkaç damla Clear Communication Blend (bu sayfa) veya okaliptüs yağı dökün ve onları aktivasyonunuzda kullanacağınız için yakınınızda bulundurun.

 1. Bu aktivasyon en iyi şekilde yatarak veya oturarak gerçekleştirilir. Rahat bir pozisyona geldiğinizde, gözlerinizi kapatın ve sakinleşmek için birkaç dakika ayırın, yavaş ve tam nefes almaya odaklanın, vücudunuzdaki kasları gevşetip gevşetin, böylece yumuşak ve esnek hissedersiniz.
 2. Yağ ile nemlendirilmiş cilalı boğaz çakra taşlarınızdan birini alın ve nazikçe boynunuza sürün, dikkatinizi boğaz bölgesine odaklayın. Rahatsanız taşı orada boynunuzun dibinde bırakabilirsiniz.
 3. Nefesinizi nefes alırken boğazınıza giren ve nefes verirken tüm boynunuzu sular altında bırakan güzel bir mavi ışık olarak görselleştirmeye başlayın.
 4. Zihninizin gözünü, boğaz çakranızı temsil eden mavi ters çevrilmiş bir piramide getirin. Bunu boğazınızın dibinde görselleştirin. Nefesinizi ve o canlı mavi ışığın mavi piramidi doldurarak onu sağlamlaştırdığını görün. Her inhalasyonda ve ekshalasyonda, mavi piramidin boynunuzun tamamını doldurana kadar büyüdüğünü ve parlaklaştığını görün.
 5. Bu piramitten bedeninizin geri kalanına akan mavi ışığı gözünüzde canlandırın ve doğru ifadenizin önündeki tüm blokların veya engellerin dağıldığını hissedin. İç sesinizi işitirken, sezgilerinize erişirken ve ilahi ifadeyi alırken kendinize bir güven ve huzur hissi verin. Vücudunuzun etrafında dönen mavi ışığı gördüğünüzde hem konuşmak hem de gerçeğinizi iletmek için ilham alın.
 6. Her nefeste, dinleyebileceğiniz, konuşabileceğiniz ve en yüksek hayrınız ve hepsinin daha büyük hayrı için yaratabileceğiniz bir güven ve huzur duygusu hissedin. Sesinizi kullanarak biraz gürültü yapmanıza izin verin. Belki mırıldanabilir, bir mantrayı tekrarlayabilir, şarkı söyleyebilir veya bağırabilirsiniz.
 7. Bu mavi piramitten akan enerjiyi ve boğaz çakranızı bedeninizde gözünüzde canlandırın. Bunu tüm fiziksel varlığınıza nüfuz eden turkuaz bir ışık olarak görselleştirebilirsiniz.
 8. Bu enerjinin bedeninizi doldurduğunu hissederken, bu enerji merkezinin sağlıklı işleyişi için derin bir şükran duygusu hissedin. Bitirdiğinizde gözlerinizi nazikçe açın.

BOĞAZ ÇAKRA YANSIMASI

Önce biraz ferahlatıcı nane çayı hazırlayın. Boğaz çakra taşlarınızı toplayın ve günlüğünüzde yazacağınız yerin yakınına yerleştirin. Biraz okaliptüs ve çay ağacı yağlarını dağıtın. Clear Communication Blend’inizden (bu sayfa) veya başka bir boğaz çakrası esansiyel yağından birkaç damla nazikçe boynunuza ve boğaz bölgenize masaj yapın. Şakaklarınıza ve bileklerinize birkaç damla damlatın ve karışımdan birkaç derin nefes alın.

Şimdi günlüğünüze dönün ve Boğaz Çakrası Görselleştirme ve Aktivasyon hakkında sahip olabileceğiniz tüm yansımaları not edin. Boğaz çakranız hakkında, özellikle dengesizlikler hakkında ne öğrendiğinizi düşünün. Bu semptomlardan veya sorunlardan herhangi birini hissedip hissetmediğiniz üzerine düşünün ve boğaz çakrasının enerjileri ve kendinizi ifade ettiğinizden ve tam ve otantik bir şekilde iletişim kurduğunuzdan emin olmak için ne yapmanız gerektiğine ilişkin sezgisel içgörüler üzerine düşünün. Düşüncenize rehberlik etmesi için şu soruları kullanın:

 • Tüm iletişiminizde açık, dürüst ve net misiniz?
 • Ne zaman konuşacağınızı ve ne zaman sessiz kalacağınızı biliyor musunuz?
 • Kendinize ve başkalarına karşı dürüst müsünüz?
 • Gerçeğinizin ne olduğunu bilmek için zihninize, bedeninize ve ruhunuza uyum sağlıyor musunuz?
 • Yaratıcılık ile eşsiz ruhunuz arasındaki bağlantıyı görebiliyor musunuz?
 • Hayatınızda nasıl daha yaratıcı olabilirsiniz?
 • Kendinizi bir şekilde yaratıcı bir şekilde ifade etmenize izin veriyor musunuz?

BOĞAZ ÇAKRA ONAYLARI

Açılma ve hizalanma sürecinden geçerken boğaz çakrası doğrulamaları günde birkaç kez tekrarlanmalıdır. Bu onaylamalar ayrıca önemli bir sohbetten önce enerjik bir destek, açık bir şekilde iletişim kurmak veya yaratıcı çabalar için yararlıdır. Bu onaylamalar en iyi şekilde söylenir, söylenir veya haykırılır, böylece ilahi hakkınız olan iletişim ve kendinizi açık ve otantik bir şekilde ifade ederken sesinizi hissedersiniz.

Bu sürece yardımcı olmak için, boğaz çakrası esansiyel yağlarından birini koklayarak veya buharla soluyarak soluyun. Clear Communication Blend’in (bu sayfa) veya nane yağının bir kısmını boynunuza sürün. Dik durun veya dik oturun, omuzlarınızı indirin, başınızı yukarı kaldırın ve boynunuzu düzeltin. Her mantrayı tekrarlarken, boynunuza giren ve ağzınızdan çıkan parlak mavi bir ışığın olduğunu hayal edin. Gerçeğinizi onurlandırırken ve ifade ederken, bu ışığın size güven ve netlik aşılamasına izin verin.

 • Güvenli olduğunu biliyorum ve gerçeğimi söylemem benim için ilahi hakkımdır.
 • Sesimi kucaklıyorum ve konuşuyorum.
 • Açıklık ve güvenle iletişim kurarım.
 • Sözlerimin ve sessizliğin gücünü biliyorum.
 • Başkalarını ne zaman dinleyeceğimi ve ne zaman konuşacağımı biliyorum.
 • Kim olduğum ve ne hissettiğim konusunda dürüstüm.
 • Kendimi ifade etmekten ve bunun için yaratıcı yollar bulmaktan zevk alıyorum.
 • Kendi gerçeğimde yaşıyorum. Gerçeğimi söylüyorum Ben gerçeğim

Diğer Çakra Yazılarıma Göz Atabilirsiniz.

Kalp Çakrası | Anahata Çakra

Solar Pleksus Çakra|Manipura Çakra

Sakral Çakra|Swadhistana Çakra

Kök Çakra|Muladhara Çakra

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0