Siyatik ağrısı Hafif şiddetli şekilde başlayan bu ağrı dizden ayağa kadar uzanır. Vücutta ki en büyük olan sinir olan siyatik bel ağrıları ile bacağa ulaşıp ayak altınızdan vurur. Aşırı derece de ve tahammül edilemez durumlarda ilerleyen siyatik ağrısı kalça, diz, bacak olarak neredeyse tüm vücudunuzu etkisi altına alır.

Tıpın her gün daha fazla ilerlemesi ile tedavisi mümkün olan siyatik ağrısı genç yaşta olan, ağrı işlerde çalışan ve hareketsiz spor yapmayan kişilerde görülmekle birlikte yoga ile tedavisi de mümkündür. Hareketlerin çok ağrı olmadığı ve yaparak gün geçtikçe daha da iyi hissetmenizi sağlayacak zamanla ağrılarınızı tedavi edecektir.

Hareketleri yapmaya başlamadan önce, bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;

Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Çocuk Pozu Nasıl Yapılır?

Kalçalarınız dizlerinizin üzerine ve omuzlarınız kalçalarınızın üzerine gelecek şekilde diz çökün Siyatik ağrısı Ayak parmaklarınızı bir araya getirin, böylece alt bacaklarınız V şeklini alır.

Geriye yaslanın ki kalçalarınız topuklarınızın üzerinde olsun. Karınlarınızı belinize doğru çekin. Omurganızı çökertmeden kalçanızdan öne doğru katlayın. Ellerinizi önünüze doğru çekin. Omurganız ve kollarınız uzatılmış ve paralel ancak gevşemiş olmalıdır.

Parmaklarınız, avuçlarınız yere düz bir şekilde basar. Omurganızı, boynunuzu ve tepenizi uzatarak oturma kemiklerinizden öne doğru uzanın. Alnınız matınızın üzerindeyken, kalçalarınızı nazikçe topuklarınıza doğru bastırın, böylece pelvisiniz yere doğru hareket eder. Siyatik ağrısı Sırtınızın ve uyluklarınızın gerilmesinin keyfini çıkarın.

Alternatif olarak kollarınızı yanlarda dinlendirebilirsiniz. Gözlerini kapat. Derin nefes al. Birkaç nefes veya daha uzun süre tutun. Nefes verin ve pozdan çıkın


Bağlı Açı Duruşu Nasıl Yapılır?

Dandasana ile başlayın bacaklarınız önünüzde öne doğru eğilerek yere uzanın. Dizlerinizi bükün, ayaklarınızı matın üzerine düz bir şekilde koyun ve topuklarınızı bir araya getirin. Ellerinizi dizlerinizin ön tarafına sarın ve bacaklarınızı hafifçe vücudunuza yaklaştırın.

Siyatik ağrısı Avuç içlerinizi veya parmaklarınızı oturma kemiklerinizin arasına yerleştirin, omurgayı ve göğsünüzü genişletin. Ayak tabanlarınız bir araya geldikçe dizleriniz aynı anda kasıklara doğru uzansın.

Ayaklarınızı elinizle tutun ve topuklarınızı pelvlerinize yaklaştırın. Ayak tabanlarınızı birbirine bastırmak için ellerinizi kullanın. Omurganızı ve başınızın tepesini uzatırken kemiklerinizi yere bastırın. Sırtınız düz bir şekilde öne doğru eğilin.

Bakışlarınızı öne doğru çevirin. Derin nefes alın 5 ila 10 nefes veya daha uzun süre tutun. Serbest bırakmak için, sırtınızı düz tutmaya devam ederek gövdenizi yavaşça kaldırın. Omurganızı düzeltin ve Dandasana pozuna geri dönün.


Bir Ayaklı Kral Güvercin Pozu Nasıl Yapılır?

Aşağı Bakan Köpek Duruşu’na (Adho Mukha Svansana) başlayın.

Sağ dizinizi bükün ve hafifçe sağ bileğinizin sağına yerleştirerek öne doğru çekin, böylece incik mümkün olduğunca matın ön kenarına paralel olur.

Hizalamanızı kontrol edin: sağ diziniz sağ kalçanızın önünde olmalıdır. Siyatik ağrısı Sağ ayak parmaklarınızı incik kemiğinize doğru esnetin.

Aynı anda sol bacağınızı diz minderin üzerinde dinlenene kadar geriye doğru uzatın.

Ellerinizi kalçalarınızın yanına veya önüne yerleştirin. Omurganızı kuyruk kemiğiniz tarafından oluşturulan tripod üzerinde ortalayın ve kemiklerinizi oturtun.

Göğsünüzü öne doğru katlayın ve ellerinizi öne doğru yürüyün. Ya elleriniz dua pozisyonunda ön kollarınızı yere yatırın ya da kollarınızı tamamen uzatın ve alnınızı matın üzerine koyun.

Kasıklarınızdaki gerginliği hissedin. Siyatik ağrısı Kalçalarınızı yere yaklaştırarak gerginliği derinleştirin. Bakışlarınızı ileriye doğru yöneltin. Derin nefes al. 5 ila 10 nefes veya daha uzun süre tutun.

Aşağıya Bakan Köpek Duruşu‘na geri bırakın ve diğer tarafta tekrarlayın.

Yatan Güvercin Duruşu Nasıl Yapılır?

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı uzatın ve kolları her iki tarafa yaslayın. Ayakları yere düz bir şekilde koyarak dizlerinizi bükün. Sağ bileğinizi sol dizinize yerleştirin, sağ diz sağa bakar.

Ellerinizi etrafına dolaştırarak sol uyluğunuzu göğsünüze sarın. Siyatik ağrısı Baş ve boynu bacakları göğsünüze çekerek gevşetin, sol bileğinizi sol dizinizin altına istifleyin. Çekirdeği birleştirin ve postürü 5 ila 7 derin nefes boyunca tutun. Nefes verin ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Diğer tarafta tekrar edin.


Köprü Pozu Nasıl Yapılır?

Dizleriniz bükülmüş olarak sırt üstü yatın; ayaklarınız yaklaşık kalça genişliği kadar yere basar; ve kollarınız yanlarınızda, avuç içleriniz aşağıda. Ayaklarınızın dış kenarları paspasınızın dış kenarlarına paralel olmalıdır.

Topuklarınızı oturma kemiklerinizle hizalayın. Parmak uçlarınızla topuklarınızın arkasına dokunun.

Ayaklarınızı yere bastırırken nefes alın ve kasık kemiğinizi ve kuyruk kemiğinizi rahat ettiğiniz kadar yükseğe kaldırın. Siyatik ağrısı Dizlerinizi kalça genişliğinde açık tutun.

Boynunuzdaki doğal eğriyi korumak için çenenizi göğsünüzden biraz uzaklaştırırken göğsünüzü çenenize doğru kaldırın. Boynunuzdan, omurganızdan ve uyluklarınızdan gerginliği uzatın.

Ayaklarınızı eşit şekilde yere bastırın. Ellerinizi altınızda kavuşturarak, kürek kemiklerinizi birbirine doğru çekerek ve kollarınızı topuklarınıza doğru uzatarak gerginliği derinleştirin. Bakışlarınızı gökyüzüne doğru yöneltin. Derin nefes al. 5 ila 10 nefes veya daha uzun süre tutun.

Omurganızı yukarıdan ortaya doğru aşağıya doğru hareket ettirerek omurunuzu serbest bırakmak, nefes vermek ve alçaltmak için.


Baş İle Dize Eğilme Pozu Nasıl Yapılır?

Bacaklarınız tam önünüzde olacak şekilde yerde oturarak Staff Poza (Dandasana) ile başlayın.

Sağ dizinizi bükün ve ayağınız matın üzerinde düz olacak şekilde göğsünüze doğru çekin. Uzayın.

Bükülmüş dizinizin yavaşça yere doğru düşmesine izin verin.

Sağ elinizle, sağ ayağınızın tabanını iç sol uyluğunuza yaslanacak şekilde yönlendirin, böylece üst uyluklarınız 90 derecelik bir açı oluşturur.

Omurganızı kuyruk kemiğiniz tarafından yapılan tripod üzerinde uzatın ve dengeleyin ve kemiklerinizi oturtun.

Siyatik ağrısı Gövdenizi öne doğru katlarken, sol bacağınızın üzerinde omurganızı uzatın.

Ellerinizi sol ayağınızın üzerine sıkıştırın, dirseklerinizi bacağınızın iki yanında yere koyun ya da kaval kemiğinizi veya ayak bileğinizi tutun.

Derin nefes al. 5 ila 10 nefes veya daha uzun süre tutun.

Staff Poza‘a geri gelerek bırakın.

Pozu diğer tarafta tekrarlayın.


Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0