Ubhaya Padangusthasana Hakkında Genel Bilgiler

Ubhaya Padangusthasana Bu asananın adı, “her ikisi de” anlamına gelen Sanskritçe unbhaya’dan, “ayaklar” anlamına gelen pada, “ayak parmakları veya parmaklar” anlamına gelen angustha ve “poz” anlamına gelen asana’dan türetilmiştir.”

Manevi faydalar bağlamında, ubhaya padangusthasana meditasyon amaçlı güçlü bir asanadır. Geliştirilmiş bir enerji akışı ile birlikte bir denge hissi sağlamaya yardımcı olur. Muladhara ve svadhisthana çakralarının her ikisi de bu asana ile bağlantılıdır.

Fiziksel olarak, bu asana karın kaslarını güçlendirir ve hamstringlerin yanı sıra omuriliği ve omuzları uzatır.

 • İngilizce Adı: Both Big Toe Pose
 • Odak: Sırt
 • SeviyeOrta Seviye
 • Toplam Süre: 30 ila 60 Saniye
 • Çakralar: Manipura Çakra
 • Elementler: Ateş

Ubhaya Padangusthasana Duruşu Nasıl Yapılır

Ubhaya Padangusthasana

Bacaklarınızı önünüzde uzatın. Sırt üstü yatın, bacaklarınızı bir araya getirin ve ayak parmaklarınızı yönlendirin. Kollarınızı avuç içi aşağı bakacak şekilde yanlarınızdan yere doğru bastırın. Belinizi her taraftan hafifçe çizin.

Bir inhalasyon, ayaklarına hakim ve her şekilde arkanda yere yükü kaldırın. Bu yüzden parmak uçları yere değiyor, ayak tabanları, sırtın dönük ile ayaklarınızı havalandırın. Ekshalasyonda, başparmaklarınızı ikinci ve üçüncü parmaklarınızla ve başparmaklarınızla (Supta Padangusthasana’da yaptığınız gibi) tutmak için kollarınızı başınızın üzerine getirin. Kalçalarınızı başınızın üstünde tutmaya çalışın ve kollarınızı ve bacaklarınızı düz tutun. Belinizi ve kalçalarınızı aktif olarak uzatın ve topuklarınızı uzatın. Ekshalasyonda, belinizin her tarafını çizin.

Çok nazikçe, ayaklarınızın toplarını bastırın, pürüzsüz ve sürekli bir nefesin vücudunuzu dengeli bir oturma pozisyonuna taşımasına izin verin. Büyük ayak parmaklarınızı sıkıca tutun ve kollarınızı ve bacaklarınızı yol boyunca düz tutun.

Dengelendikten sonra, diz kapaklarınızı yukarı doğru çekin ve uyluk kaslarınızı güçlendirin, üst uyluklarınızın hafif bir iç rotasyonuna izin verin. Ayaklarınızın toplarına bastırın, ayak parmaklarınızı rahatlatın (hafifçe yayarak) ve göğsünüzü kaldırın. Göğüs kafesini öne doğru itmeden omurganızı hafifçe vücudunuzun önüne doğru hareket ettirin. Üçüncü gözüne doğru bak. Her ekshalasyonun sonunda, yavaşça düşük karnınızı çekin, göğsünüze, kaburgalarınıza ve omuz bıçaklarınız arasındaki boşluğa serbestçe nefes alın. Omuzlarınızı rahatlatın ve onları birbirinden uzaklaştırın, böylece boynunuz nefes göndermek ve almak için açık bir kapıdır. En az 5 nefes için duruşun hafifliğinin tadını çıkarın.


Ubhaya Padangusthasana Duruşu Faydaları Nedir

 • Çekirdek gücünü artırır.
 • Konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur.
 • Bacak kaslarını tonlandırır.
 • Karnınızı sıkılaştırır
 • Genital organları güçlendirir ve idrar yaparken yanmayı hafifletir.
 • Sıkışmış enerjiyi” salar ve prana’nın serbest akışının yukarı doğru hareket etmesine yardımcı olur.

Yoga Hareketlerinde her poz için 30 ila 60 saniye yeterlidir.
Hamileler için bu süre 15 saniyedir.
Bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;
Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Bu yoga hareketinin altında kendi yoga videonuzun yayınlanmasını isterseniz lütfen bize ulaşın!

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0