Kilo verdiren yoga hareketleri. İçinde bulunduğumuz tüketim dünyasında maalesef ki kilo vermek çok zor. Her yerde fast food, hazır yiyecekler, bin kalorilik tatlılar kolay olan her şeye erişiyoruz. İşimize geç kalmamak için yenilen simitler, hamur işleri, tatlılar sonrasında hop gelsin kilolar.

Spor salonlarına gitmek için vaktiniz yoksa, Evinizde spor aleti yoksa ve benzeri durumlardan şikayetçiyseniz size verdiğim ve sonrasında vermeye devam edeceğim hareketleri düzenli olarak uygularsanız kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulursunuz. Kilo verdiren Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız yoga hareketleri size kısa zamanda hızlıca kilo verdirecektir.

Verdiğim Yoga Hareketleri çoğunlukla tüm bedenden kiloları eşit olarak ve sağlıklı verdiriyor. Bu süreçte biraz da yediğiniz yemekleri porsiyon küçülterek ve sebze ağrılıklı yaparsanız kısa zamanda kilo verirsiniz. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız yoga hareketlerini düzenli şekilde uygulayın ve 1 ay içerinde 5 ila 10 kilo arasında verirsiniz.

Sevgi ve Saygı ile. Namaste

Phalakasana II

Nasıl Yapılır:

Dolphin tahta pozuna çeşitli başlangıç ​​pozlarından yaklaşılabilir. En kolayı diz çökme pozisyonunda başlamak olacaktır. Kilo verdiren Diz çökmüş pozdan, eğilip ön kolları önünüzdeki yere yerleştirin.

Dizleri hafifçe geriye doğru kaydırın, sırtınızı düzeltin ve kalçaları yukarı kaldırın. Vücut düz bir çizgide oluncaya kadar bacağınızı geri kaydırın. Ayak parmakları hariç bacakları yerden uzak tutun. Vücudun kısmi ağırlığını desteklemek için ayak parmaklarını kullanın.

Rahat olduğunuz süre boyunca bu pozisyonda kalın. Bu pozisyonda normal nefes alın. Vücut ağırlığı tamamen ayak parmakları ve önkollar tarafından desteklenir. Pozı serbest bırakmak için bacakları aşağı indirin ve dizlerin yere değmesine izin verin. Bacaklarınızı daha yukarı kaydırın ve kendinizi oturma pozisyonuna kaldırın.

Birkaç dakika boyunca Shavasana gibi herhangi bir rahatlama pozisyonunda uzanın . Yunus pozunda, tüm kaslar gerilir. Kilo verdiren Bu gerilmenin ardından sonunda gevşeme, vücutta ve zihinde stresin salınmasına yardımcı olabilir.

Dhanurasana

Yüzüstü pozisyonda olduğunuz Makarasana‘da Timsah Pozunda uzanarak başlayın. Burada yüzünüz aşağı uzanırken kollarınızı vücudun yanlarına getirin ve alnınızı aşağıya indirin, bacaklarınızı gerin ve omurgayı gevşetmek için birkaç derin nefes alın.

Dizler arasındaki mesafe bükülmeli ve ayak ve bacaklarınızı alt sırtınıza getirerek ayak parmaklarınızı size yakın olmalı.

Hem bacakları hem de ayakları belinize yakın bir yere yerleştirmek için, şimdi ayak bileklerinizi arkadan ellerinizle tutmaya çalışın. Kilo verdiren Her iki bacağın ayak bileklerinin dışarıdan geldiğinden emin olun.

Omuzlar ve kollar gerilmiş ve bacakları yukarıdan yukarıya kaldırmış ve yerden uzaklaştırarak, kan akışının hissedilmesini sağlamak için birkaç nefes için burada kalınız.

Şimdi ayak bileklerini tuttuğunuzda, tüm üst gövdeyi üst karın bölgesinden boyuna doğru kaldırın ve tüm vücudu alt karın bölgesi üzerinde dengeleyin. Şimdi vücut bir yay gibi görünmeli.

Birkaç poz için bu pozun içinde kalın ve bu uyrukların yerden uzak olduğuna emin olun. Kalçaları sıkın ve geriye doğru indirin ve her inhalasyonda kendinizi yukarı doğru çekin.

Bu poz sırasında kan akışını hissedin. Kilo verdiren Yavaş nefes almak, gözler kapalıyken vücudunuzu daha uzun süre dengelemenize yardımcı olabilir.

Phalakasana

Dizlerinizin ve iki kolunuzun üzerinde yoga matının üstünde durun Kilo verdiren Önce sol sonra sağ bacaklarınızı arkaya doğru sırasıyla atın Ayak parmak uçlarınızda durun Kollarınız düz burda kalın Nefes al,nefes ver.

Setubandha Sarvangasana

İlk başta arkanıza yaslanın. Bundan sonra dizlerinizi bükün veya katlayın ve ayaklarınızı ve kalça mesafenizi zeminde birbirinden uzak tutun. Mesafe pelvisinizden 10-12 inç olmalıdır. Kilo verdiren Düz bir çizgide diz ve ayak bilekleri ile birlikte.

Kollarınızı vücudunuzun yanına götürün ve avuç içleriniz aşağı bakmalıdır. Şimdi teneffüs edin, alt sırtınızı, orta sırtınızı ve üst sırtınızı yavaşça yerden kaldırın. Şimdi yavaşça omuzlara yuvarlayın; çenenizi aşağı indirmeden göğsünüze çeneye dokunun, kilonuzu omuzlarınız, kollarınız ve ayaklarınızla destekleyin.

Şimdi bu pozda altınızı sıkı hissedin. Her iki kalçanızı birbirine ve zemine paralel tutun. Kilo verdiren Gövdeyi biraz yukarı kaldırmak için parmakları birbirine geçebilir ve elleri yere itebilirsiniz ya da sırtınızı avuç içlerinizle destekleyebilirsiniz.

Normal ve yavaş nefes almaya devam edin. Duruşu 30 saniye veya bir dakika tutmayı ve pozu nazikçe serbest bırakırken nefes vermeyi unutmayın.

Vasisthasana

Nasıl Yapılır

Adho Mukha Svanasana (Aşağı Bakan Köpek Pose) ile başlayın . Burada kalmak için hamstringleri uzatın ve yaklaşık 4-6 nefes almak için göğsü yere doğru almak için kolları ve omuzları esnetin.

Buradan gövdeyi uzatın ve Phalakasana’ya (Plank Pose) gelin . Kilo verdiren Kalçaları omuzlara ve göğsünüzle aynı hizada tutmak için bileklerde dengelenerek 4 nefes alın.

Solun ve yavaşça sol eli serbest bırakın ve omuzları ve kalçaları sola doğru çevirin, vücudu sağ kola hizalayarak neredeyse 90 dereceye getirin.

Sol ayağı sağ ayağın üzerine yerleştirin, sol kolu yukarı uzatın, uzatılmış kola bakın ve nihayet kalçaları omuzlara ve yüze hizalayın.

Nefes alın, kolu uzatın ve göbeği göbek ve karın kaslarıyla birleştirerek çekin ve yaklaşık 4 nefes boyunca Side Plank Pose’da kalın. Başlangıçta ayakları zeminde dinlendirmek, ayakları dış kenarlarda hareket ettirmeden önce başlamak için harika bir yoldur.

Nefes al, kolu indir ve Adho Mukha Svanasana’ya geri dön . Rahatlayın ve diğer tarafla tekrarlayın ve 4 nefes için kalın. Kilo verdiren Hizalamayı aklınızda tutarken her iki tarafın da aynı esnemeyi sağladığından emin olun. Başlangıçta titreyen kalçalar ve bacaklar yaygındır ve uygulama ile bunun üstesinden gelecektir.

Parivrtta Parsvakonasana Namaste

Nasıl Yapılır:

Bacaklarınız aralıklı olarak dik durun. Ayaklarınızı yaklaşık 3 ila 4 fit daha ayırın. Sağ ayağınızı sağ tarafa hizalanacak şekilde yaklaşık 90 derece sağa çevirin. Kilo verdiren Sol ayağınızı yaklaşık 45 derece sağa çevirin.

Sağ tarafa doğrudan bacaklarınızın üzerinden bakacak şekilde gövdenizi sağa çevirin. Eğilin ve ellerinizi yere indirin. Avuç içlerinin sağ ayağın her iki yanında durmasına izin verin.

Aynı zamanda, sol dizleri bükün ve sol alt bacakları yere indirin. Dizler ve sol alt bacaklar yere dayanabilir. Şimdi iki elinizi kaldırın ve avuç içlerini Namaskara veya dua pozundaki kalbe getirin . Bu pozda normal nefes alın.

Şimdi gövdeyi, sağ üst kollar dizlerin sağ tarafında duracak şekilde sağa doğru çevirin. Bu omurga ve kalçalara iyi bir yoğun bükülme. Başlangıçta bu aşamada denge kurmak zor olabilir.

Şimdi baş ve boynu yanlara ve yukarı doğru çevirin, bakış yukarı doğru bir açıyı gösterir. Bu son poz ve rahat olduğunuz sürece bu pozisyonda kalın. Bu son pozda normal nefes alın.

Pozu serbest bırakmak için, elleri sağ uylukların üzerine getirin. Kendinizi ayaklarınızla ayakta durma pozisyonlarına yükseltin. Sonra normal durma pozisyonuna geri dönün.

Hızlı Kilo Verme | Yoga ile Sağlıklı Kilo Ver

Kilo Verdiren Yoga Hareketleri | 6 Kolay Poz

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0