Selülit giderici Kendi bedeninizde iyi, güçlü ve rahat hissetmek istemek oldukça evrenseldir. Kimse selülitle yaşamak istemez. Sizi rahatsız edebilir ve kıyafet seçimlerini zorlaştırabilir ve bikini sezonunu korkunç hale getirebilir. Bu şişmiş yağ ceplerine sağlıksız alışkanlıklar, hormonal değişiklikler, kötü lenfatik dolaşım ve deri altında biriken toksinler neden olur. İyi haber şu ki, sağlığımızı iyileştirmek, selülitten tamamen kurtulmak için çok şey yapabiliriz ve en önemlisi bu süreçte kendimizi iyi hissedebiliriz.

Selülit Giderici Yoga Hareketleri

Selülit için yoga tedavisi, vücudunuzun düzenli hareket etmesini sağlamaktır. Dolaşımı hızlandıracağız, kalçaları, uylukları ve popoyu hedefleyen pozlarda hareket edeceğiz ve bu süreçte fazla vücut yağını azaltmaya yardımcı olacağız. En fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak pratik yapmak önemlidir. İşlenmiş yiyecekleri azaltmak ve çok su içmek, vücudunuzun yağında depolanan toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olur.Selülit giderici Kan dolaşımınızı hızlandırmak ve kaslarınızı harekete geçirmek için rutine birkaç tur güneşe selam ile başlayın. Bu rutini günlük yapın.

Eka Pada Adho Mukha Svanasana

Dört ayak üzerine gelin. Parmaklarınızı genişçe açın, ayak parmaklarınızı kıvırın, kalçalarınızı kaldırın ve aşağı köpeğe doğru bastırın. Selülit giderici Nefes alın ve sağ bacağınızı yukarı kaldırın.

Kalçalarınızı kare tutun. Her iki elinize ve ayaklarınıza eşit şekilde bastırın ve sağ uyluğunuzun arkasını düz bir şekilde yukarı kaldırın. Burada beş uzun, derin nefes alın.


Ashta Chandrasana

Aşağıya Bakan Köpek (Adho Mukha Svanasana) ile başlayın. Nefes verin ve sağ bacağınızı ellerinizin arasında hareket ettirin, dizinizi topuk üzerinde hizalayın. Sol bacağınızı güçlü ve sıkı tutun.

Selülit giderici Nefes alın, sol ayağınızı öne doğru bir hamle yapın ve arka bacağınızı düz tutun. Sol bileğinizi bileklerinizle aynı hizaya getirin. Bacaklarınızı birbirine tutun ve arka ayağınızı bükün.

Nefes alın ve gövdenizi yukarı kaldırın ve ellerinizi kalçalarınızın üzerine getirin. Sol ayağınızla aşağı doğru bastırın ve sağ ayağınızı öne doğru çekerek kalçalarınızı dikleştirmek için zeminin direncine karşı geri çekin.

Oturma kemiklerinizi öne ve arkaya getirerek pelvik tabanınızı genişletin, ardından kuyruk kemiği

Nefes alın ve kollarınızı başınızın üzerine uzatın ve işaret parmakları tavanı gösterecek şekilde ellerinizi sıkın. Nefes verin ve alt karnınızdan ayaklarınızın altına doğru kökleyin.  Selülit giderici Nefes alın ve karnınızın altından ellerinize doğru uzatın. Boynunuzu uzatın ve omuz bıçaklarınızı geriye doğru bükmek için başınızı geriye doğru bastırın. Birkaç nefes alın. 


Parivrtta Ashtachandrasana

Yüksek hamlenizden kollarınız hala havada, nefes verin ve gövdenizi sağınıza doğru açın ve kollarınızı açın. Kalçanızı daha aşağıya indirin.

Selülit giderici Burada üç uzun, derin nefes alın ve yüksek hamlenize geri dönün. Avuç içlerinizi ön ayağınızın her iki yanında yere bastırın ve ön bacağınızı geri ve vücudunuzu aşağı köpeğe getirin.

Yavaşça dizlerinizi yere indirin, makarayı oturma pozisyonuna getirin ve nazikçe sırt üstü uzanın.


Sarvangasana

Kollarınızı yanlarınızdan yere doğru bastırın, sırtınızı çevirin ve ayaklarınızı başınızın üzerine getirin ve saban pozu verin. (İsterseniz kitabın arkasındaki referans için poz listesine bakın.)

Boynunuz gerginse, orada kalın ve yavaşça sırt üstü yatmak için geriye doğru dönün.

Selülit giderici Boynunuz iyi geliyorsa, avuç içlerinizi sırtınıza doğru bastırın, böylece parmaklarınızın üst kısmı yukarı bakar.

Dirseklerinizi birbirine yaklaştırın ve ellerinizi sırtınızdan omuzlarınıza yaklaştırın.

Bacaklarınızın arkasını düz bir şekilde kaldırın, böylece vücudunuz tek bir çizgide olur.

Burada yirmi derin derin nefes alın. Ya gözlerinizi kapatın ya da bakışlarınızı yumuşak bir şekilde göbek deliğinize dayayın.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0