Çift ​​yoga hareketleri bu gün için yoga hareketlerinin sevgililer günü hediyesidir. En sevdiğiniz yoga pozunu en sevdiğiniz insanlardan biriyle yapmaya kıyasla, bundan daha ilginç ne olabilir? Yoganın kendisi çok faydalı bir uygulamadır, ancak bir partnerle yoga yapmak işleri daha ilginç hale getirebilir.

Çift yoga hareketleri faydaları

  1. Güven Oluşturun: Yoga matının dört köşesine girdiğinizde güvenli bir alanda olduğunuzu bilirsiniz. Bir partnerle pratik yapmayı seçmek, o kişiyi güveninize ihtiyaç duyduğunuz kutsal ve güvenli bir yerde tutmak anlamına gelir. Bir duruştan diğerine geçtiğinizde, özellikle daha zorlu denge ve ağırlık taşıyan duruşlarda, sizin ve partnerinizin kontrol edemediğiniz duruşu serbest bırakmak için duruşa girmek için birbirinize güvenmeniz gerekir. Çift ​​yoga hareketleri Örneğin, “Uçan Savaşçılar” da bir havacı iseniz, partnerinizin sizi küçültecek kadar güçlü olduğuna inanmalısınız – eğer yapmazsanız, kaslarınızı zorlayacak ve aslında egzersizinizi zorlaştıracak Ortaklar bunu yapar. Yapması gerekeni yap!
  2. Bir samimiyet duygusu yaratın: Fiziksel temas olabildiğince yakın olmalıdır .Aslında partner yogası, çift terapistleri tarafından müşterilerine tavsiye edilen yaygın bir öneridir. Romantik bir partneriniz yok mu? Endişelenmeyin, samimiyet sadece romantizm veya seks değil, aynı zamanda entelektüel, deneyimsel ve duygusal yakınlıktır ve bunların tümü ortak yogada uygulanabilir ve güçlendirilebilir.
  3. Dengeyi Geliştirir: Duygusal ve Fiziksel Açıdan= Yoga partisine başka birini ekleyecekseniz, fiziksel olarak çok fazla dengeye sahip olmanız gerekir! Örneğin, Çift ağaç pozunda iseniz, denkleme başka bir kişi eklemek için kendi Ağaç Duruşunuzda duracak kadar güçlü ve dengeli olmalısınız ! Zihinsel ve duygusal olarak, siz ve eşiniz, bazen denge durumunuzun biraz bozulduğunu kabul etmek için partner yogayı kullanabilirsiniz . Çift ​​yoga hareketleri verici veya alıcının olmadığını fark ederek ikinizi de bir denge durumuna döndürür.
  4. İletişimi geliştirin: Çift yoga hareketleri net iletişim gerektirir – özellikle de uçma ve denge söz konusu olduğunda tembellik için orta yol yoktur. Genellikle bir ilişkide, bir kişi diğer kişiyi anlamadığında veya bir kişi diğer kişiyi dinlemediğinde bu satırlar kesilir. Partner Yoga, etkili iletişim için doğru yola geri dönmeniz için dinleme ve netlik eğitimi almanızı gerektirir.

Çift yoga hareketleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Kendinizi bırakın. Sadece kendi vücudunuzla değil, başka insanlarla da çalışıyorsunuz. Kimin daha esnek veya kimin daha güçlü olduğu ile ilgili değil. Burada, sahip olduklarınızı kullanıyorsunuz. Bir toplantıya katılmak harika bir egzersiz! Aslında gözleri bağlı birine koçluk yaptığınızı hayal edin . Bu, süreci büyük ölçüde basitleştirecek ve birçok hayal kırıklığını azaltacaktır. Çift yoga hareketleri Tek bir pozda olduğu gibi, pozda her zaman doğru hizalamayı kullanın. Rahatlık seviyesini anlamak için poz verirken partnerinizle net iletişim kurun.

Duruşlar, iki kişinin birbirini göstermesine ve eşit çaba göstermesine bağlıdır. Tüm ilişkilerin somun ve cıvata yönü için harika bir metafordur

Cain Carroll

Sukhasana Pozu Çift Pozu

çift ​​yoga hareketleri

Çift yoga hareketleri Sukhasana Pozu Çift Nasıl Yapılır?

Öncelikle, sırtınızı birbirinizle tam temas haline getirin ve sırtınız partnerinize bakacak şekilde rahat bağdaş kurarak oturun. Sırtınızın üst kısmına bastırın ve omuz bıçaklarını kulaklarınızın arkasından kaydırmanızı hatırlatmak için ellerinizi dizlerinizin üzerine koyun. Çift yoga hareketleri Partnerinizle iletişim kurduğunuzda, nefes kalıplarınızın nasıl senkronize edildiğine dikkat edin. Bu fırsatı partnerinizle nefes almak, konuşmak ya da sessizce oturmak gibi başka bir şekilde senkronize etmek için kullanın.

Faydaları: Birbirinizi geriye doğru bastırmak için bir “duvar” olarak kullanarak, ince bir omurga ve düz bir sırt elde edebilirsiniz. Herhangi bir ortak yoga pratiği için, bu poz iyi bir başlangıç ​​pozisyonudur çünkü derin poza devam etmeden önce rahat bir fiziksel bağlantı kurabilir.

Virasana Pozu Çift Pozu

Çift yoga hareketleri Kahraman Pozu Çift Nasıl Yapılır?

Partnerinizin dizlerine dizlerinizle dokunun, iç uyluklara dokunun ve kahramanca poza başlayın. Öne doğru eğilin ve düz bir omurga tutun, böylece avuçlarınız açıkken ellerinizi birbirinizin kalçalarına koyabilirsiniz. Birbirinizin kalçalarına nazikçe bastırın, ancak çok büyük olmasın. Çift yoga hareketleri Diz yorgunluğuna neden olmak istemezsiniz. Birbirinizin gözlerine bakarak gözlerinizi açabilir veya yakınlığı ve bağlantıyı artırabilirsiniz. Aynı nefes döngüsünü yaratmak için birlikte nefes almaya başlayın.

Faydaları: Bu, daha derin buluşma uygulamaları için iyi bir temel oluşturabilecek başka bir duruş ve aynı zamanda bağlantı için ideal bir duruş. Sevgilinizle bir dahaki sefere kavga ettiğinizde, lütfen bunu deneyin – gerçekten mucizeler yaratabilir.

Parivrtta Sukhasana Çift Pozu

çift ​​yoga hareketleri

Parivrtta Sukhasana Çift Pozu Nasıl Yapılır?

Kahramanın duruşunda veya rahat bir bağdaş kurarak dönebilirsiniz, ancak hangi yöntemi seçerseniz seçin, partnerinizin aynı duruşta olduğundan emin olun. Sırtınızı arka arkaya bastırarak basit bir duruşla başlayın. Omurganın gerildiğini hissettiğinizde nefes alın. Çift yoga hareketleri Nefes verirken, omurganızın tabanında sağa doğru bükülmek için çekirdeğinizi kullanın. Partneriniz de sağa doğru eğilir. Sol elinizi sağ dizinize koyun, ardından sağ elinizi arkanıza doğru uzatın ve partnerinizin sol dizine koyun. Aynı şey partneriniz için de geçerli. Partnerinizin beklentilerine bakıyormuş gibi sağ omzunuza bakın.

Faydaları: Yalnız otururken ve eğilirken, genellikle uzun, düz omurgamızın bütünlüğünü kaybederiz, çünkü ayakta duracak hiçbir şey yoktur, partnerinizle bunu yapmak size destek sağlayacaktır.

Vrksasana Çift Pozu

Çift yoga hareketleri Vrksasana Çift Pozu Nasıl Yapılır?

Kalçadan kalçaya yaklaşık 1 ‘ayakta durun. İç kolu omuz yuvasından döndürerek, iç kolu avuç içlerini birbirine bastırmak için doğrudan gökyüzüne doğru uzatın. Elinizi dua çamuruna giriyormuş gibi önünüze doğru uzatın, ancak elinizi partnerinizin eline uzatın. Çift yoga hareketleri Bir ağaca kaldırmadan önce figürünüzü kontrol edin. İç kolunuzu kaldırsanız bile omuzlarınız kulaklarınızdan hala kaymalıdır. Avuç içlerinize mümkün olduğunca eşit bir şekilde bastırın, böylece bir partner diğerinden daha fazla bükülmez.

Faydaları: Tek başına ağaç pozu dengeyi geliştirmenize yardımcı olmak için harika bir poz olsa da, bu poz, kilonuzu sizinle bir partner arasında eşit olarak dağıtmayı öğrenmenize yardımcı olur ve ayrıca hem iletişiminizi hem de güveninizi geliştirmenize yardımcı olur.

Çift yoga hareketleri Navasana Çift Pozu

çift ​​yoga hareketleri

Dizlerinizi bükmeye başlayın, ayaklarınızı matın üzerine düz bir şekilde koyun, ayak parmaklarınızla partnerinizin ayaklarına dokunun ve partnerinize bakın. Uzanın ve birbirinizin ellerini tutun. Bırakmadan mümkün olduğunca geriye yaslanın ve sağ ayağınızı (partnerinizin sol ayağı) mattan kaldırın, bacaklarınızı 90 derecelik bir açıyla yapın. Ayak tabanları birbirine yakın. Çift yoga hareketleri Buraya sabitledikten sonra, ikinci ayağı paspastan kaldırın ve ardından ikinci ayağın tabanlarını birbirine doğru bastırın. Şimdi iki (dört) ayak yukarı kaldırırken her iki ayağınızı da ayak tabanlarınızla sıkıştırabilirsiniz. Eller ve eşinizin davranışına aykırı davranın. Partnerinizle bacaklarınızı düzeltirken, göbek deliğinizi indirin ve omurganızı, her ikiniz de ayaklarınızı birbirine bastıracak şekilde tekne pozisyonunda olacak şekilde kaldırın.

Yoga Hareketlerinde her poz için 30 ila 60 saniye yeterlidir.
Hamileler için bu süre 15 saniyedir.
Bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;
Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0