Depresyon tedavisi tüm insanların ciddi anlamda savaşmak zorunda kaldığı bedensel ve fiziksel tüm işlevlerini neredeyse kaybettiği beyinsel ve tedavi edilebilir bir hastalıktık.

Depresyon hastalığı hayatınıza giriş yaptığında, insanlarla olan ilişkileriniz evden çıkmak istemediğinden dolayı bozulur ve daha da yalnızlaşırsınız. Yemek yemek eziyet gibi gelir sürekli olarak uyumak istersiniz. Gündüzleri değil geceleri uyanık kalırsınız. Hayatta var olan herşeyden elinizi çekersiniz çünkü herşey anlamını yitirir ve gözünüzde bir çok şey değersizleşir.

Daha saymakla bitmeyecek kadar uzun olan depresyon belirtileri hayatımızı yaşanmaz hale getirir. Her şeyin başı sağlık öncelikli olarak hatırlanması gereken budur dostlarım. Depresyon tedavisi Sağlık, sağlıklı yemekler, yürüyüşler ve gerekirse çevrenizi bile değiştirin yada sizi anlamayan sadece eleştiren ve ne hissetiğiniz hakkında bilgisi bile olmayan sadece eleştiren insanları atın gitsin çöpe.

Spora başlayın. Size verdiğim yoga hareketleri depresyon yoga hareketleri. Mümkün oldukça daha fazla bulup eklemeye devam edeceğim. Yoga meditasyon mutlaka yapın. Emin olun meditasyon hayatınızda her şeyi değiştirecek. Sizleri çok seviyorum. Soru öneri ve tüm görüşleriniz için lütfen yorum yapın.

Namaste

Adho Mukha Svanasana

Depresyon tedavisi Salabhasana’dan salıverdikten sonra avuçlarınızı yere göğsünüzün yakınına yerleştirin ve bir derin soluma alarak vücudu yukarı kaldırın, ayağı yere indirin ve vücudu tamamen ayağı ve avuç içlerine sokarak nefes verin.

Omuzları ve kafayı derinlere sokarak alt gövdeyi kaldırın ve göğe / tavana doğru yukarı kaldırın. Nefes verirken boynunuzu alın ve başınız daha derine inin ve kafa ile zemine ulaşmaya çalışın.

Bu pozla karnı çekmek, karın yağını kaybetmeye ve karın kaslarını sıkmaya başlamanın iyi bir yoludur.

Her inhalasyon ile vücudu gevşetin ve nefes verirken bacaklarınızı, kollarınızı, omuzlarınızı ve göğsünüzü daha da gerin ve omurganın nefes alma hareketini izleyin.

Depresyon tedavisi Yaklaşık 6 nefes almak için rahat olursanız, bu pozta kalın ve bu pozta kalçaları ve mideyi alışkanlık haline getirin.

Bu poz, karın, göğüs ve büstüdeki yağların azaltılmasına yardımcı olur.

Adho Mukha Vrksasana

Bu ters çevrilmiş pozisyonda vücudun ağırlığı eller üzerindedir – omuz genişliğinde parmaklar ileri ve birbirlerine paraleldir (omuzlar sıkıysa, işaret parmakları hafifçe açılır).

Omuz bıçakları, arka gövdeye dayanır ve kuyruk kemiğine doğru çekilir. Depresyon tedavisi Üst kollar denge ve stabilite için karşıt kuvvetlerde içeriye sarılırken omuz bıçaklarını geniş tutmak için üst kollar dirseğin gözü odanın önüne doğru dışa doğru döndürülür.

Avuç içi yayılır ve işaret parmaklarının tabanları dünyaya sıkıca bastırılır.

Dünyayı düz kollar ve bükülmüş ayaklar ile bastırırken Bandhas’ın tutulması ile denge sağlanır. Bakış aşağı ve ileri.

Mayurasana

Malasana‘da Garland Pose‘da oturmaya başlayıp ayakları birbirinden ayrı olarak oturmaya başlayın ve yaklaşık 4-6 nefes için gerinmek ve burada kalarak kalçaları açın.

Buradan, dizlerinize gelin ve kalçalarınızı ayrı tutarken arkanızdaki ayakları dinlendirin. Depresyon tedavisi Avuç içi içine çekin ve onları içeri doğru çevirerek yere koyun (bilek öne bakacak ve parmaklar vücudunuza doğru bakacak şekilde).

Dirsekleri ve ön kolları uzatırken, alnınızı önünüzdeki zemine yaslamak için gelen baş ve göğsü nefesle hareket ettirin.

Alnı zemine yerleştirdikten sonra, dirsekleri göbeğin hemen altına yerleştirerek bir araya getirin ve göğüs kafesini dirseklerin üzerine yerleştirin.

Derin bir nefes alın ve tamamen nefes verin, sonra başka bir nefes almadan tutun ve kalçalardan uzarken tüm ayak parmakları üzerinde dengeleme yaparak bacaklarınızı uzatın.

Bunu yaparken ön kolları ayarlamak ve yerleşmek için göğsü ve göbeği itin. Depresyon tedavisi Ayak parmaklarının, alın, kalça, karın ve göğsün ayarlanması nefes almalı ve bacakları yerden kaldırmalı ve kafayı yerden kaldırmalıdır.

Bunu yaparken uyluk, diz, ayak ve ön kolların bir arada olmasını sağlayın. Pelvik taban kasları takılır, gluteus sıkıdır ve solunum yavaş ve derindir.

Yavaş yavaş stabilite, denge, farkındalık ve kontrol kazanıyor, gözlerinizi yavaşça kaldırarak öne bakarken dirsekler üzerindeki tüm vücudu dengeleyin.

Başlangıçta, yaklaşık 3 nefes için Mayurasana‘da Peacock Pose dengede kalın.

Serbest bırakmak, nefes vermek ve bacaklarını gevşetmek ve dizleri yere koymak için aşağıya indirmek ve gövdeyi Vajrasana‘da Thunderbolt Pose dik oturması için kaldırın . Nefesinizi bağlamak için rahatlayın ve dinlenin.

Uttanasana

Tadasana‘da ayakları bir arada tutarak ve üst gövdeyi yukarı doğru genişletmek birkaç nefes alır.

Derin bir inhalasyon alın ve nefes verirken, kalçalarda öne doğru bükün ve üst gövdeyi alnınızla birlikte diz bacaklarına yaklaştırın ve avuç içlerini ayaklarınıza yakın bir yere koyun. Burada ekshalasyonu tamamlayın.

Depresyon tedavisi İlk önce başınızı bir kaç nefes için parmaklarınızı yere koyarak tutmaya çalışın ve nefes verirken boyundaki omurgayı genişletin ve dizlerin içine veya bacakların parlaklığına doğru derine inin ve avuçlarınızı ayaklarınızın arkasına yerleştirin .

Birkaç nefes için burada kalın ve nefes verirken omurganın daha derine inin ve bacakların daha yakınına bakın. Zemindeki avuç içini iyi bir destek olarak kullanmak, üst göğsü içeri itin ve gerginliği hissedin.

Burada dizler kilitli kalır ve Paschimottanasana’daki tüm bacağın gerilmesi hissi gibi, dizlerin arkasındaki gerginliği hissederek bükülmez.

Nefes al ve kafayı dizlerinden kaldır, avuçlarını yerden kaldırmadan. Boynundaki ve omuzlardaki gerginliği hissederek tamamen burada nefes verin.

Başka bir derin nefes alın, kafayı yerden kaldırın ve kolları yukarı kaldırın, tüm vücudu tamamen Tadasana‘ya geri dönün.

Depresyon tedavisi Alt sırt ağrıyorsa, o zaman gerilebilir ve alt sırt kısmını omurgayı biraz içeri doğru bükerek kalçayı öne doğru iterek alabilir.

Burada birkaç nefes alın ve daha sonra bu kez gerginliği hissederek ve pozu biraz daha uzun süre tutarak tekrar pozun içine gidin.

Setubandha Sarvangasana

İlk başta arkanıza yaslanın.

Bundan sonra dizlerinizi bükün veya katlayın ve ayaklarınızı ve kalça mesafenizi zeminde birbirinden uzak tutun.

Mesafe pelvisinizden 10-12 inç olmalıdır. Düz bir çizgide diz ve ayak bilekleri ile birlikte.

Depresyon tedavisi Kollarınızı vücudunuzun yanına götürün ve avuç içleriniz aşağı bakmalıdır.

Şimdi teneffüs edin, alt sırtınızı, orta sırtınızı ve üst sırtınızı yavaşça yerden kaldırın.

Şimdi yavaşça omuzlara yuvarlayın; çenenizi aşağı indirmeden göğsünüze çeneye dokunun, kilonuzu omuzlarınız, kollarınız ve ayaklarınızla destekleyin.

Şimdi bu pozda altınızı sıkı hissedin. Her iki kalçanızı birbirine ve zemine paralel tutun.

Gövdeyi biraz yukarı kaldırmak için parmakları birbirine geçebilir ve elleri yere itebilirsiniz ya da sırtınızı avuç içlerinizle destekleyebilirsiniz.

Normal ve yavaş nefes almaya devam edin.

Duruşu 30 saniye veya bir dakika tutmayı ve pozu nazikçe serbest bırakırken nefes vermeyi unutmayın.

Anksiyete Terapisi | Yoga Hareketleri

Kaygı ve Panik Ataktan Kurtulma | 6 Kolay Yoga Hareketi

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0