Temel Oturmalı Bir Meditasyona Başlamak Üzerine Düşünceler

Meditasyon nedir pratiğine başlamanın en iyi yanlarından biri, hazırlanacak gerçekten bir şey olmadığıdır. Sonuçta, bu hemen hemen her yere sizinle gelebilir ve hemen hemen herhangi bir zamanda yapılabilecek bir uygulamadır. Ancak rahat bir yerde ve uygun bir zamanda temel bir rutinin oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Meditasyon nedir için oturmaya hazırlanmanın bu kadar karmaşık hissetmesine gerek yoktur, ama bazen öyle gözükebilir. Bununla birlikte, bu konuda çılgınca veya karmaşık bir şey olması gerekmez. Endişelenmeden veya herhangi bir şeyi dışlama duygusu olmadan tatlı bir ritüel olmasına izin vermenizi tavsiye ederim.

Meditasyon

Meditasyona Ne zaman hazırlanırsınız?

Meditasyon nedir için, nefesin, aklın ve kalbin için hoş bir mat, battaniye sizi rahat ettirecek bir şey koyuyorsun. Lütfen kolay ve çok olumlu olmasına izin verin. Ayakkabılarınızı çıkartın.

Meditasyon Nasıl Yapılır?

1. Zaman Kazanın: Yaşam tarzınıza uygun bir zaman seçin. Herhangi bir saatte yapabilmenize rağmen, bir rutine çalışmayı deneyin. Meditasyon nedir için yapılabilir ve korkutucu olmayacak bir zaman dilimi belirleyin. Uzun olması gerekmez. Beş dakika bile harika bir başlangıç ​​olabilir.

2. Ortamınızı Ayarlayın: Dikkatin dağılmasının çok az olacağı sessiz bir yer bulun: TV yok, telefon vb. Sıcaklığın rahat olduğundan emin olun. İsterseniz güzel veya anlamlı bulduğunuz kokuları veya eşyaları getirin.

3. Rahat Bir Koltuk Alın: Battaniye veya yastığa oturmanıza yardımcı olabilir. Birçok kişi yastığı biraz aşağı doğru açmayı sever, bu nedenle dizleri kalçalarının altına rahatça oturur. Bu, omurların düzgün şekilde istiflenmesine izin vererek pelvisin biraz öne eğilmesine yardımcı olur. Oturmuş pozisyonun ana noktası omurganızın düz olduğundan emin olmaktır. Kollarınızın ve bacaklarınızın gevşemiş olduğundan emin olun. Meditasyon nedir Yerde veya bir minderde oturmak rahatsız edici ise, bir sandalyeye oturun. Elleriniz kucağınıza çekilebilir veya uyluklarınızda dinlenebilir, ancak sadece rahatsınız.

Teknik Ayrıntıları

4. Vücudunuzu Tarayın: Vücudun gevşemediğinden ve gereksiz yere çalışabileceğinden herhangi bir parçasına dikkat edin. Arka veya yüzünde gerginlik varsa, daha iyi bir hizalama bulmak için hafif ayarlamalar yapın. Omuzları kulaklardan uzak tutun.

Meditasyon

Meditasyon Teknikleri

Meditasyon Kurulduktan ve rahatladığınızda, aşağıdaki teknikleri deneyin. Hangisini yanınıza alırsanız kullanın. Bu, günden güne değişebilir, bu yüzden ne doğru hissettiğini görmek için her oturuşunuzda kontrol edin.

  1. Nefeslerinizi Sayın: Nefesinizin yükselip alçalmasını izlemeyi deneyin. Mümkünse, sadece burnunuzdan nefes alın. Tamamen nefes keserek başlayın, sonra 10’a kadar nefes alın. Teneffüsün tepesinde hafif bir duraklama yapın. Sonra nefes verin. Meditasyon nedir Devam edin. Her nefesin uzunluğunun rahat olduğundan emin olun. On’a kadar saymak çok uzun veya çok kısa ise, farklı bir sana doğru geldiğini düşündüğün bir sayı seçebilir, zaman dilimi belirleyebilirsin.
  2. Bir Mantrayı Tekrarlayın: Kutsal bir sesiniz varsa, bunu sessizce veya yumuşak bir şekilde tekrarlayın.
  3. Bir Nesneye Konsantre Ol: Sattvic (saf ve dengeli) niteliklere sahip bir şey seç. Sattvic nesneleri mantraları (kutsal sesler) içerebilir; yantralar (kutsal geometri); nefes; Çiçekler; OM sembolünün kaligrafisi; tanrıların, azizlerin veya sevdiklerin imgeleri; ya da kutsal tuttuğun başka bir şey.

Nesneyi önünüze koyarak başlayın, sonra olumlu özelliklerini düşünün. Pek çok insan bir mum alevi kullanır. Konsantrasyon, kasten nesneye bağlı olmayan düşünceleri uzaklaştırdığımızda gerçekleşir; Yalnızca nesneyle ilgili düşünceleri sürdürdüğümüzde ortaya çıkar. Birçoğumuz için Meditasyon nedir başlamak zor.

Meditasyon

Teknikleri

Halen şu an olmaya çalıştığımızda, dikkatini çekmek için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızda, pek çok iç ve dış güç dikkatimiz için savaşmaya çalışır. Bu olduğunda, gülümse. Nazik ve şefkatli olun ve gerçekten ne kadar insan olduğunuzu fark edin. Ardından eldeki alıştırmaya geri dönün. Aynı zamanda, zaten düşündüğünüzden daha fazla konsantrasyon geliştirdiğinizi fark edin.

Bu ana kadar okuduysanız, konsantre olma yeteneğinizi zaten gösterdiniz. Birçoğumuz bir kitap okurken veya ilginç bir televizyon programına dikkat ederken bir sohbeti nasıl yapacağımızı biliyoruz. İster inanın ister inanmayın, bu başarılı bir Meditasyon nedir yolunda ilk adım olabilir! Meditasyon nedir herkes için olmayabilir. Oturmuş bir meditasyon size çekici gelmiyorsa, yoga pratiğinizle hareketli bir meditasyon yapmayı deneyin.

Vinyasa Yoga’da Meditasyon nedir , vücudun nefesi ile hareket etmesi üzerinedir. Bu başka bir konsantrasyon uygulamasıdır. Asla oturup meditasyon yapmasanız bile mutlu ve sağlıklı bir insan olabileceğinizi lütfen unutmayın. Bunun size gerçekten uygun olmayan bir şey olduğunu tespit ederseniz, sorun değil. Ancak, zihni sürekli durmadan çalışan biri iseniz, bu, aklı karıştıran arkadaş olmak ve düşüncelerinizi daha sağlıklı ve daha olumlu bir yönde yönlendirmeye yardımcı olmak için çok iyi bir fırsat olabilir.

Soru öneri ve şikayetleriniz için lütfen iletişim kısmını kullanın.

Namaste ?

Diğer Tüm Yoga Hareketleri

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0