Başlangıç yoga en basit giriş olarak fazla yormadan ve yorulmadan basit yoga teknikleri ile yogaya giriş sağlayabilirsiniz. Basit ve kolay yoga teknikleri temel yoga hareketlerinin başında olan dört basit yoga tekniğinin devamını görmek için sitede seviye bölümünden acemi yoga hareketleri seçeneğinin içinde sizlere verdiğim basit yoga tekniklerinin devamını getirebilirsiniz.

Yoga Hareketlerinin Nasıl yapıldığını görmek için Yoga İsminin Başına Tıklayıp Yoga Hareketi sayfasına gidebilirsiniz.

Setubandha Sarvangasana

Başlangıç yoga

Sırt üstü yatın. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere düz bir şekilde koyun. Başlangıç yoga Ayaklarınız dizlerinizle aynı hizada ve kalça genişliğinde açık olmalıdır. Ellerinizi yanlarınızda, avuç içi yerde tutun. Nefes alın ve kalçalarınızı yerden kaldırın. Başınız, boynunuz, omuzlarınız, elleriniz ve ayaklarınız yerde olacak.

Bacaklarınızı ve ayaklarınızı birbirine paralel tutun. Ellerinizi yere sırtınızın altına koyun ve kenetleyin. Pozda bir dakika kalın. Pozdan çıkmak için ellerinizi açın, kalçalarınızı yere indirin ve bacaklarınızı gerin.


Niravalasana

Sırt üstü yatın. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere düz bir şekilde koyun. Ayaklarınız dizlerinizle aynı hizada ve kalça genişliğinde açık olmalıdır. Başlangıç yoga Ellerinizi yanlarınızda, avuç içi yerde tutun. Nefes alın ve kalçalarınızı yerden kaldırın.

Başınız, boynunuz, omuzlarınız, elleriniz ve ayaklarınız yerde olacak. Bacaklarınızı ve ayaklarınızı birbirine paralel tutun. Ellerinizi yere sırtınızın altına koyun ve kenetleyin. Pozda bir dakika kalın. Pozdan çıkmak için ellerinizi açın, kalçalarınızı yere indirin ve bacaklarınızı gerin.


Phalakasana

Avuç içlerinizi ve dizlerinizi minderin üzerine yerleştirin. Avuç içleriniz omuzlarınızla aynı hizada olmalıdır. Dizlerinizi yerden kaldırın ve bacaklarınızı geriye doğru uzatın, vücudunuz düz bir çizgide olacak şekilde tamamen gerin. Başlangıç yoga Ayak parmaklarını içeri sok.

Elleriniz arasındaki boşluğa bakın. Pozu bir dakika tutun. Bu kolaylaştığında süreyi beş dakikaya kadar artırabilirsiniz.


Parivrtta Sukhasana

Bacakları bacak bacak üstüne atarak düz oturduğunuz kolay pozu varsayın. Oturma kemiklerinizin üzerinde vücut ağırlığınızı dengeli tutun. Omurganızı uzatın ve boynunuzu gevşetin. Sağ elinizi kaldırın ve avucunuzu sağ kalçanızın arkasında yere yerleştirmek için arkanıza getirin. Avucunuzla poponuz arasında birkaç inç boşluk bırakın.

Başlangıç yoga Sol elinizi sağ dizinizin dış tarafına yerleştirirken gövdenizi nazikçe sağa doğru çevirin. Başınızı sağa çevirin ve sağ omzunuzun üzerinden bakın.

Omuzlarınızı açık tutun. Her inhalasyonda ve ekshalasyonda, döndürerek pozu derinleştirin. Yalnızca esnekliğinizin izin verdiği ölçüde bükün. Pozda bir dakika kalın. Diğer tarafta aynı adımları tekrarlayın.

Utkata Konasana

Bacaklarınız bir arada ve elleriniz yanlarınızda dik durun. Ayaklarınızı genişletin. Ayaklarınız arasında yaklaşık üç fitlik bir mesafe bırakın. Ayaklarınızı hafifçe dışa doğru çevirin, böylece ayak parmaklarınız yoga matının köşelerine baksın.

Ayak parmaklarınızla aynı hizada dizlerinizle çömelmek için vücudunuzu indirirken nefes verin. Başlangıç yoga Uyluklarınız yere paralel olmalıdır. Kollarınızı omuz seviyesinde yanlara doğru uzatın. Başparmaklarınız yukarı doğru olmalı ve avuç içleriniz öne bakmalıdır.

Dirseklerinizi bükün ve ön kollarınızı yukarı kaldırın, böylece parmak uçları tavanı işaret eder. Ön kolların dirsek mesafesini ayrı tutun. Dümdüz karşıya bakın. 30 saniye pozda kalın. Ayaklarınızı bir araya getirip ellerinizi yanlara doğru indirerek pozdan çıkın.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0