Çocuklar için Yoga Başlangıç

Çocuklar için yoga Bu yazının sonraki beş bölümü, çocuğunuzla paylaşmanız için etkinliklerle dolu. Ancak başlamadan önce aklınızda bulundurmak isteyeceğiniz bazı şeyler ve yapmanız gereken bazı hazırlıklar vardır.

Çocuğunuzla Yoga Paylaşmanın Yol Gösterici İlkeleri


Aşağıdaki yönergeler, bireysel faaliyetlerin herhangi birinden daha önemli olan temel ilkelerdir. Çocuğunuzla bu işi üstlenirken neyin önemli olduğunu size hatırlatmaları gerekir. Çocuklar için yoga Ve kendinizi onları takip etmeyi unuttuğunuzda fark ederseniz, bir adım geri atmaya çalışın, duygularınızı değerlendirin ve kişisel pratiğiniz için biraz zaman ayırın.

Çocuğunuz yogadan daha önemlidir. Çocuğunuz bir bireydir ve ihtiyaçları ve duyguları önce gelmelidir. Bu apaçık görünebilir, ancak yetişkinler bir etkinliği öğretme veya paylaşma arzumuza o kadar kendini kaptırabilir ki, çocuğun deneyimine bağlı kalmayı unuturuz. Çocuğunuzun etkinliği nasıl aldığına dikkat edin ve o gün yavaşlaması, baştan başlaması veya hatta tamamen farklı bir şey yapması gerekiyorsa, bu ihtiyaçlara duyarlı olun.

Katılımın bir seçim olması gerekiyor. Çocuklar, baskı altında katıldıkları etkinliklerden genellikle fazla yararlanamazlar. Çocuğunuzu etkinliklere dahil etmenin yollarını düşünün ve onun için en ilginç olacağını düşündüklerinizle başlayın. Çocuklar için yoga Faaliyetler ve çocuğunuzun hayatında önemsediği şeyler arasında bağlantılar kurun. Çocuğunuz ilk başta katılıma dirense bile, yine de bilgi sağlayabilir ve etkinlikleri modelleyebilirsiniz – yaptığınız ve söylediklerinizi özümseyecektir. Gün içinde etkinlikleri uygulamak için zaman ayırmaya devam edin ve çocuğunuzu sürekli olarak sizinle birlikte katılmaya davet edin.

Çocuklar İçin Yoga

Bir şey doğru gelmiyorsa, durun. Yoganın büyük bir kısmı, kendi ihtiyaçlarınızı karşılamayı ve kendi sınırlarınızı tanımayı öğrenmektir. Çocuğunuza erkenden ve sık sık bir şey incitirse, rahatsız olursa veya sadece doğru hissetmezse, durabileceğini söyleyin. Yogada dinlenmek, yavaşlamak veya farklı bir şey yapmaya karar vermek her zaman uygundur. Çocuklar için yoga Bu seçimleri destekleyin ve çocuğunuzu her zaman nasıl hissettiğini paylaşmaya teşvik edin.

İyi bir sonuç her zaman beklediğiniz değildir. Çocuğunuzla bir aktiviteye veya sohbete başladığınızda, aklınızda belirli bir sonuç olabilir. Çocuğunuzun bu sonuca ne kadar yaklaştığı karşısında hem çocuğunuz hem de ebeveyn olarak kendiniz için başarıyı ölçmeye çalışmak kolaydır. Çocuklar için yoga Ancak sık sık gerçekleşen şey, çocuğunuzun zihninin sizinki gibi çalışmamasıdır ve eğer onun biraz yaratıcı özgürlüğe ve biraz zihinsel alana sahip olmasına izin verirseniz, elde edeceğiniz sonuç hiç düşünmediğiniz bir sonuç olabilir. Ön yargılarınızı bırakmaya çalışın ve iyi bir sonucun mutlaka planladığınızla aynı olmadığını unutmayın.

Faaliyetlerin niceliğinden çok deneyim kalitesine öncelik verin. Acele etmeyin! Bu kitaptaki faaliyetlerin, derslerin kontrol listesi gibi birbiri ardına gerçekleştirilmesi amaçlanmamıştır. Acele etmeyin ve çocuğunuzu aktivitelerin her birini tam olarak keşfetmesi için cesaretlendirin. Çocuğunuz için çok ikna edici bir şey varsa, onu uygulamaya devam edin ve zamanınızı bir şekilde “öğrendiği” bir şeye harcıyormuşsunuz gibi hissetmeyin. Deneyimle meşgul olduğu sürece, ondan hala değerli beceriler kazanıyor. Her çocuğun bu etkinlikler boyunca benzersiz bir yolu olacaktır ve her zaman, belirli bir zaman diliminde (veya herhangi bir zamanda!) Hepsini aşmaktan tam ve olumlu bir deneyim yaşaması her zaman daha önemlidir. Unutmayın, burada başarılacak hiçbir şey yoktur, yalnızca pratik yapacak şeyler vardır.

Çocuklar ve Başarı

Çocuğunuzun zorluklardan daha fazla başarı elde etmesini sağlayın. Çocuğunuza güven aşılamak istiyorsunuz, ancak bazen çocuklarımıza meydan okumaya odaklanmak o kadar kolaydır ki, önemli olan onların ruhlarını beslemektir. Çocuklar için yoga Ebeveynlerin çocuklarının kendi yeterlilikleri ve başarı kapasiteleri hakkındaki inançları üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Çocuklar başarının kendileri için mümkün olduğuna inanmadıklarında, öğrenilmiş çaresizlik ortaya çıkabilir, bu sayede çocuklar kendilerinin başarılı olmasının imkansız olduğunu hisseder ve bu yüzden denemeyi bırakırlar.

Çocuğunuzla Aranızda ki Bağ

Çocuğunuzun başarısızlıklardan çok daha fazla başarı deneyimleme fırsatına sahip olmasını sağlamak sizin işinizdir. Bu, ona meydan okumamanız ve zor bir hedef için çalışmasını öğretmemeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak sinir bozucu olabilecek bir şey üzerinde çalışmak üzere olduğunuzu biliyorsanız, bu deneyimi bildiğiniz etkinliklerle parantez içine aldığınızdan emin olun. hakkında iyi hissedebilir.

Tutumunuz her şeyi değiştirir. Bu uygulamalara yaklaştığınız tutum, çocuğunuzun deneyiminde büyük bir fark yaratacaktır. Etkinlikleri merak, oyun ve keşif ruhuyla kucaklarsanız, çocuğunuzun da aynı şeyi yapma olasılığı çok daha yüksek olacaktır. Çocuklar için yoga Birlikte çalışıp öğrenirken, bunların yeni olduğunu ve çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu şeyin, onlar hakkında olumlu hissetmek için şefkat, kabul ve destek olduğunu unutmayın. Önceden belirlenmiş olumsuz etkileşim kalıplarından kurtulmak için bu zamanı birlikte kullanmaya çalışın.

Diğer Yoga Hareketleri İçin Diğer Sayfaları Ziyaret Etmeyi Unutmayın

İyi Eğlenceler

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0