Adet Sancısı Yoga Hareketleri

Adet sancısı nasıl geçer Regli dönemleri biz kadınların neredeyse her ay çekmek zorunda olduğu aşırı ağrılı bir dönem. Kimileri 3 günle kimileri 7 gün süren uzun soluklu acılara maruz kalmak zorunda. İğneler, ilaçlar ve haplar.

Adet sancısını doğal yöntemlerde hemde yoga hareketleri ile geçirmek mümkün. Hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için yoga hareketinin ismine basın ve yoga hareketinin sayfasına gidin. Adet sancısı nasıl geçer Hareketin nasıl yapıldığının haricinde ki tüm bilgileri kart sayfasından indirebilirsiniz.

Parivrtta Parsvakonasana Namaste

Parivrtta Parsvakonasana gitmek için Dağ pozunda durarak başlayın. Ayaklarınız sabit hissetmek için yeterince ayrı olacak şekilde uzun ve düz durun. Adet sancısı nasıl geçer Ağırlık dağılımınızı, ayak başparmağınızın tabanı, küçük ayak parmaklarınızın tabanı ve topuklarınızın hem sol hem de sağ tarafları arasında eşit olarak bölünecek şekilde kaydırarak zeminle sağlam bir bağlantı kurun. Derin nefes al.

Ellerinizi kalçanızın üzerine koyarak nefes verin ve sol bacağınızla hamle yapmak için geri adım atın. Sağ ayağınızı sağa 45 derecelik bir açıyla konumlandırın ve sol ayağınızı hafifçe sağa çevirin. Topuklarınızı hizalayın, uyluklarınızı gerin ve sağ uyluğunuzu hafifçe dışa doğru döndürün. Diz kapağınızın ortası doğrudan sağ bileğinizin üzerinde olmalı, içe veya dışa doğru eğik olmamalıdır.

Nefes verin ve sağ bacağınıza bakana kadar gövdenizi sağa döndürün. Bunu yaparken, sol topuğunuzu kaldırın ve ayağınızın içi sağ ayağınızın iç kısmına paralel olana kadar ayağınızın parmak ucunda döndürün. Yavaşça nefes alın.

Nefes verin ve uyluğunuz yere paralel olana kadar sağ dizinizi bükün. Parivrtta Parsvakonasana Sağ bacağınız bu noktada, diziniz doğrudan topuğunuzun üzerinde olacak şekilde dikey olmalıdır. Aynı zamanda, sol uyluğunuzu gökyüzüne doğru bastırın ve kuyruk kemiğinizi sıkıştırırken sol topuğunuz boyunca derin bir şekilde gerin.

Tekrar nefes verin, gövdenizi sağa doğru çevirin ve sol omzunuzu sağ bacağınıza doğru indirin. Adet sancısı nasıl geçer Omuzlarınızı daha fazla bükmeye yardımcı olmak için kolunuzu uyluğunuza bastırarak sol kolunuzu bacağınızın sağına doğru indirin. Kürek kemiklerinizi aşağı ve geriye doğru çekin. Amaç, sol kolunuzu omuzla buluştuğu yere kadar indirmek, ancak vücudunuzu dinlemektir. Rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak asla acı hissetmemelisiniz.

Birkaç nefes için gövdenizi germeye devam edin.

Kendinizi bu pozdan kurtarmak için nefes alın, nefes verirken gövdenizi yukarı kaldırın.

Dağ pozuna dönün. Ayaklarınız sabit hissetmek için yeterince ayrı olacak şekilde uzun ve düz durun. Parivrtta Parsvakonasana Ağırlık dağılımınızı, ayak başparmağınızın tabanı, küçük ayak parmaklarınızın tabanı ve topuklarınızın hem sol hem de sağ tarafları arasında eşit olarak bölünecek şekilde kaydırarak zeminle sağlam bir bağlantı kurun.

Dağ pozunda birkaç yavaş, tam nefes alıp dinlendikten sonra işlemi tekrarlayın, bu sefer sol bacağınızı bükün.


Eka Pada Rajakapotasana

Eka pada rajakapotasana gitmek için basit güvercin pozuyla başlayın, sol dizinizi hafifçe bükün ve ayak parmaklarınızın çatıya baktığından emin olun. Vücudunuzu öne doğru alın ve sağ elinizle sol ayak parmaklarınızı tutun. Adet sancısı nasıl geçer Ayak parmaklarınızı vücudunuza doğru çekin.

Sağ elinizle sol ayak parmaklarınızı tutarken, sol kolunuzu dik tutun. Ondan sonra sol dirseğinizi hafifçe bükün ve arkanızdan uzanın. Şimdi sol elinizle sol ayak parmağınızı tutun. Dirseğinizin yukarı baktığından emin olun.

Sağ elinizle ayak parmaklarınızdaki tutuşu hafifçe gevşetin. Şimdi göğsünüzü öne doğru açın. Eka pada rajakapotasana Ayaklarınızın tabanı başınızın üstüne değene kadar başınızı geri getirin. Adet sancısı nasıl geçer Bu pozisyonu en az bir dakika tutun ve ardından postürü serbest bırakın.


Padangusthasana

Kalça üzerinde el ile yerde durun. Padangusthasana Gövde, boyun ve üst gövdeyi soluyun ve düzeltin. Yavaşça nefes verin ve üst gövdeyi kalça seviyesinde bükün. Adet sancısı nasıl geçer Daha fazla bükün ve iki parmağınızı elinizle tutun.

Başınızı zorlanmadan uyluklara mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışın. Bu pozisyonu rahat olduğunuz sürece tutun. Kişi bu pozisyonda sığ nefesle nefes alabilir veya birkaç saniyeliğine nefesi dışarıda tutabilirsiniz. Padangusthasana Pozu serbest bırakmak için, ayak parmaklarını bırakın ve eller kalçalara yerleştirilmiş olarak kendinizi ayakta konuma getirin.

Normal nefes alın ve rahatlayın. Mümkün olduğunca çok tur yapabilirsiniz.


Vrksasana

Dağ pozunda durarak başlayın. Ayaklarınız sabit hissetmek için yeterince ayrı olacak şekilde uzun ve düz durun. Adet sancısı nasıl geçer Ağırlık dağılımınızı, ayak başparmağınızın tabanı, küçük ayak parmaklarınızın tabanı ve topuklarınızın hem sol hem de sağ tarafları arasında eşit olarak bölünecek şekilde kaydırarak zeminle sağlam bir bağlantı kurun.

İç sol ayağınızı sıkıca yere doğru sürün ve ağırlığınızı sol tarafınıza kaydırın. Vrksasana için Dengeniz sol bacağınızda kurulduğunda sağ dizinizi bükün, sağ elinize ulaşın ve sağ bileğinizi kavrayın.

Sağ ayağınızı, tabanı sol uyluğunuza gelecek şekilde diğer bacağınıza doğru kaldırın. Bacağınızı yeterince esnetebiliyorsanız, topuğunuzu kasıklarınızın sol tarafına doğru itin ve ayak parmaklarınız yere doğru aşağı baksın. Karnınız sol ayağınızın üzerinde ortalanmalıdır.

Pelvisiniz nötr bir pozisyonda olmalı, düz olmalı ve ne öne ne de arkaya doğru eğilmemelidir. Adet sancısı nasıl geçer Ellerinizi pelvisinizin üstüne yerleştirin. Kuyruk kemiğinizi yere uzatın. Sağ ayağınızın tabanını sol uyluğunuza bastırın ve sol bacağınızdan gelen karşı kuvvetle direnin. Bir Selamlama Mührü şeklinde ellerinizi birbirine bastırın ve dümdüz karşıya doğru bakın.

Bu pozisyonda 30 ila 60 saniye kalın.

Dağ pozunu varsayarak nefes verin ve sağ ayağınızı yere koyun. Vrksasana için ayaklarınız sabit hissetmek için yeterince ayrı olacak şekilde uzun ve düz durun. Ağırlık dağılımınızı, ayak başparmağınızın tabanı, küçük ayak parmaklarınızın tabanı ve topuklarınızın hem sol hem de sağ tarafları arasında eşit olarak bölünecek şekilde kaydırarak zeminle sağlam bir bağlantı kurun. Yavaşça nefes alın, göğsünüzün tamamen genişlemesine izin verin, ardından daha da yavaş nefes verin.

İşlemi sol ayağınız için tekrarlayın


Chakrasana

Chakrasana Yere yatın. Dizlerinizi bükün ve ayaklarınız kalçalarınıza yakın olacak şekilde vücudunuza yakın bir şekilde katlayın. Dirseklerinizi katlayın ve ön kollarınızı yere dik tutarak avuç içlerinizi başınızın yanında genişletin. Parmaklarınız omuzlarınıza doğrultulmalıdır.

Ayaklarınızın iç kısımlarını yere bastırın, nefes verin ve kalçalarınızı gerip yerden kaldırırken kuyruk kemiğinizi kalçanıza doğru itin. Bacaklarınızın ve ayaklarınızın iç kısımlarının birbirine paralel olduğundan emin olun. Adet sancısı nasıl geçer Bu noktada birkaç nefes alın.

Ellerinizi yere bastırın ve kürek kemiklerinizi sırtınızın üzerine bastırarak kendinizi başınızın üstüne kaldırın. Kollarınızı birbirine paralel tutarken birkaç nefes daha alın. Ellerinizi ve ayaklarınızı yere bastırırken, kürek kemiklerinizi ve kuyruk kemiğinizi sırtınıza bastırın, nefes verin, başınızı yerden kaldırın ve kollarınızı düzeltin.

Uyluklarınızın üst kısımlarını hafifçe içe doğru çevirin ve uyluklarınızın dış taraflarını gerin. Chakrasana Kasıklarınızı karnınıza doğru kaldırırken kalça noktalarınızı inceltin ve kuyruk kemiğinizi dizlerinizin arkasına doğru uzatın.

Ağırlığınızı işaret parmaklarınızın alt kısmına kaydırırken üst kollarınızı dışarı doğru döndürün. Kürek kemiklerinizi genişletin ve başınızın sallanmasına izin verin. Bu pozisyonda 10 saniyeye kadar kalın ve 10 defaya kadar tekrarlayın. Tam etkisini elde etmek için bu işlemi üç kez tekrarlayın


Utthita Balasana

Utthita balasana Yoga matının üzerinde bacaklarınız altında oturun. Elleriniz dizinizin üzerinde Nefes alın ve köpek duruşuna geçin Eller yerde dizlerinizin üzerinde. İki bacağınızın arası birbirinden açık konumda dursun, çok hafif Adet sancısı nasıl geçer Dizler birbirinden ayrı ancak iki ayak arkada birbirinin yanında bitişik

İleri geri gidin ve gelin, Utthita balasana İleri giderken ayaklarınızın üzerine poponuzun tam yerleştiğine emin ol. Eller yavaşça öne doğru gitsin, önce birini sonra diğerini Kafanızı iki kolunuzun arasına alın ve başınızı tam yerde Burda kalın. Nefes al nefes ver

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0