Amuda kalkmanın faydaları Bu pozlar ilk bakışta korkutucu görünebilir, ancak bunlarda ustalaşabilirsiniz. Dengede rahat olmanın tek yolu, salıvermek ve düşmekte sorun yaşamamaktır.

Bunun “karışıklık” olmadığını, öğrenme sürecinin bir parçası olduğunu kabul edin. Amuda kalkmanın faydaları Özveri ile pratik yapın ve bu pozlar kolaylaşmaya başlayacaktır. Yakında bir süper kahraman gibi hissetmeye başlayacaksın!

Amuda Kalkma Yöntemleri

Baş aşağı döndüğünüzde vücudunuzu kaldırmakta veya desteklemekte sorun yaşıyorsanız, Amuda kalkmanın faydaları destek için tüm bu ters çevirmeleri duvara dayayın.

Catur Svanasana|Yunus Pozu

Dört ayak üzerinde başlayın. Ön kollarınızı omuz genişliğinde açık olacak şekilde matın üzerine yerleştirin.

Ayak parmaklarınızı aşağı kıvırın ve kalçalarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı düzeltin ve omuzlarınızı dirseklerinizin üzerinde tutarak mümkün olduğunca ellerinize doğru yürüyün. Boynunuzu gevşetin ve biraz öne doğru bakın.

Amuda kalkmanın faydaları Üst dış kollarınızı sıkın. 10 mafsalın hepsini eşit şekilde aşağı bastırın. Ön kirişlerinizi içeri doğru çekin. Boynunuzun tabanını gevşetin.

İPUCU: Bu, inversiyonlar için nihai hazırlıktır. Üst sırt ve kalça fleksörlerinde güç ve esneklik sağlar. 5 nefes boyunca tutarak başlayın ve sağlam bir 20’ye kadar çalışın. Dolphin’de kendinizi rahat hissettiğinizde, duvarda tam ters çevirmeler üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.


Sirsasana|Kafa Üstü Pozu

Amuda kalkmanın faydaları Dört ayak üzerinde başlayın. Tüm parmaklarınızı birleştirin, alttaki serçe parmağınızı içeri sokun, böylece diğer serçe parmağınızın önünde dursun. Avuçlarınız arasında yeterince boşluk bırakın, böylece bir bilardo topunun içlerine sığabilir.

Parmaklarınızı bağlı tutun ve ellerinizi matın üzerine koyun, bileklerinizi açık ve açık değil. Başınızın tepesini doğrudan ellerinizin arkasına yerleştirin, ancak başınızı tutmayın. Ayak parmaklarınızı aşağı kıvırın, dizlerinizi yukarı kaldırın ve ayaklarınızı yüzünüze doğru yürüyün.

Bir dizinizi göğsünüze getirin ve diğer ayağınızı aynı pozisyona getirmek için hafifçe zıplayın. Amuda kalkmanın faydaları (Gülle atlayacakmış gibi görüneceksiniz.) Bacaklarınızı tavana doğru uzatın, omuzlarınızla kaldırın, ön kollarınızı yere bastırın, ön kaburgalarınızı içe doğru çekin ve kuyruk kemiğinizle kaldırın.


Pincha Mayurasana|Tavus Kuşu Pozu

Dolphin’de başlayın. Omuzlarınıza çökmeden ayaklarınızı olabildiğince dirseklerinize doğru yürüyün. Omuzlarınızı dirseklerinizin üzerinde tutun ve baskın bacağınızı havada yukarı kaldırın.Diğer dizinizi bükün ve kalçalarınızı omuzlarınızın üzerine istiflemek için yukarı doğru itin.

Amuda kalkmanın faydaları Düz yukarı doğru uzatırken her iki bacağınızı da bir araya getirin. Boynunuzu korumak için bakışınızı hafifçe öne (yere doğru) tutun. Ayak parmaklarınızı açın. Dirseklerinize bastırın.

Dirseklerinizin üzerine yığmak için omuzlarınızı geriye doğru çekin. 10 eklemin tümünü aşağı doğru bastırın. Kaburgalarınızı içeri doğru çekin. Kuyruk kemiğinize topuklarınıza doğru uzanın.


Vrschikasana|Akrep Pozu

Amuda kalkmanın faydaları Önkol Dengesinde başlayın. Her iki dizinizi aynı anda bükerken, göğüs kaslarınızı yumuşatın ve üst göğsünüzü kollarınızın ağ geçidinden ileri doğru kaydırın. Dizlerinizi kalça genişliğinde açık tutun ve ayaklarınızın iç kısımları birbirine değsin.

Bakışlarınızı uzatın ve dizlerinizi daha fazla bükmek için hamstringlerinizi çalıştırarak ayaklarınızı indirirken çenenizi kaldırın. Dengenizi korumanıza yardımcı olmak için göğsünüzün uzantısını dizlerinizdeki kıvrımla dengeleyin. Köprücük kemiğinizi genişletin. Göğsünüzü eritin. Dizlerini bük.


Adho Mukha Vrksasana|Amut Pozu

Adho Mukha Svanasana‘da başlayın. Omuzlarınızı bileklerinizin üzerinde öne doğru kaydırın ve ayaklarınızı ellerinize doğru birkaç inç yürüyün. Baskın bacağınızı havaya kaldırın ve bakışlarınızı parmak uçlarınızın biraz ötesinde tutun.

Amuda kalkmanın faydaları Bükülmeyi önlemek için kollarınızı düz tutun ve üst, dış kollarınızı sıkılaştırın. Diğer bacağınızı bükün ve kalçalarınızı omuzlarınızın üzerine kaydırmak için ileri doğru zıplamaya başlayın. Kalçalarınız omuzlarınızın üzerine geldiğinde, diğeriyle üstte buluşmak için ikinci bacağınızı yukarı doğru çekin.

10 eklemin tümünü aşağı doğru bastırın. Ayak parmaklarınızı açın. Üst, dış kollarınızı sıkın. Düz kollar. Dörtlülerinizi meşgul edin. Kuyruk kemiğinize topuklarınıza doğru uzanın. Kaburgalarınızı içeri doğru çekin.


Vrschikasana B|Akrep Amud Pozu

Adho Mukha Vrksasana ile başlayın. Amuda kalkmanın faydaları Üst göğsünüzü genişletmek için göğüs kaslarınızı yumuşatın ve üst göğsünüzü kollarınız arasında öne doğru kaydırın.

Çenenizi ve bakışlarınızı kaldırın. Dizleriniz kalça genişliğinde ve ayaklarınızın iç kısımları birbirine değecek şekilde her iki bacağınızı bükün. Dizlerinizi daha fazla bükerek ayaklarınızı başınıza yaklaştırın.

Amuda kalkmanın faydaları Kuyruk kemiğinizi kaldırmaya devam edin ve göğsünüzün uzantısını dizlerinizdeki kıvrımla dengeleyin. Göğsünüzü eritin. Çenenizi ve bakışlarınızı kaldırın. Ayak parmaklarınız aracılığıyla açın ve uzanın.


Halasana|Saban Pozu

Kollarınız yanlarınızda yerde olacak şekilde sırtınızdan başlayın. Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve kalçalarınızı omuzlarınızın üzerinden ve ayak parmaklarınızın altını yere gelecek şekilde havaya doğru sallayın. Kendinizi omuzlarınızda desteklemek için kollarınızın dış taraflarını yere doğru sallayın.

Amuda kalkmanın faydaları Boynunuzu uzatmak için çenenizi hafifçe kaldırın. Düzeltmeye yardımcı olmak için bacaklarınızı yukarı doğru bastırın. Çenenizi kaldırın. Omuzlarınızı sıkın. Kollarınızı aşağı doğru bastırın. Dörtlülerinizi hamstringlerinize doğru bastırın.


Salamba Sarvangasana|Omuz Duruşu Pozu

Halasana ile başlayın. Omuzlarınızı ve triseplerinizi sırtınızın altından sallayın, böylece kalçalarınız doğrudan üstlerinde istiflenir. Amuda kalkmanın faydaları Dirseklerinizi bükün, omuz genişliğinde açık tutun ve kaldırırken kalçalarınızı desteklemek için avuç içlerinizi sırtınızın alt kısmına doğru hareket ettirin.

Topuklarınız, dizleriniz, kalçalarınız ve omuzlarınız tek bir çizgide olacak şekilde her iki bacağınızı da yukarı kaldırın. Kalçalarınızı yükseltmeye yardımcı olmak için ellerinizi yere yakın bir şekilde sırtınızdan aşağı doğru yürüyün. Çenenizde hafifçe kaldırın ve göbeğinize doğru bakın.

Üst kollarınızı ve dirseklerinizi sıkın. Çenenizi kaldırın. Kalçanızı kaldırmak için sırtınıza bastırın. Ayak parmaklarınızı açın.


Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0