Kol denge duruşları Ters dönmelerin yanı sıra, kol dengeleri sihri hayatımıza geri getirir, omuzlarımızı ve göbeğimizi şekillendirir ve şekillendirir. Bunları yapmak için jimnastik geçmişine veya süper kahraman gücüne ihtiyacınız yok!

Devam etmek için sabra ve güce ihtiyacın var. Bu denge duruşları bize odaklanmayı ve güveni nasıl geliştireceğimizi öğretir. Başarmak için ihtiyacımız olan tüm araçlara sahip olduğumuzu ve bunu yaparken eğleneceğimizi hatırlatan mükemmel bir güç ve uyum karışımıdırlar.

Bakasana | Karga Pozu

Dizleriniz geniş ve ayaklarınızın içleri birbirine değecek şekilde çömelin. Kollarınızı bacaklarınızın arasına koyun ve kollarınız düz olana kadar ellerinizi ileri doğru yürüyün. Kol denge duruşları Göğsünüzü uyluk seviyenize indirin. Ellerinizi kendinize doğru geri götürürken bu pozisyonu tutun ve kollarınızı olabildiğince yükseğe dizlerinizle sarın.

Kalçalarınızı yukarı kaldırın ve öne doğru eğilin, böylece dirseklerinizi doğrudan bileklerinizin üzerine koyabilirsiniz. Bakışlarınızı düz tutun ve bir topuğunuzu alt tarafınıza doğru çekin. İkinci ayağınızı yerden yukarı çekerken ağırlığınızı korumaya yardımcı olmak için dirseklerinizi dizlerinizle kucaklamaya devam edin.

Topuklarınızı alt tarafınıza doğru sıkıca çekin ve sırtınızın üst kısmını çevirin. Sırtınızın üst kısmını yuvarlayın. Kol denge duruşları Kollarınızı içeri doğru kucaklayın. Topuklarınızı dibinize doğru çekin.


Parsva Bakasana | Yan Karga Pozu

Ayaklarınızın toplarını dengeleyerek dizlerinizle birlikte çömelmeye başlayın. Sol kolunuzu sağ uyluğunuzun dışına alarak gövdenizi sağa doğru çevirin. Bükülmeyi derinleştirmek için kolunuzu uyluğunuzdan aşağı doğru çalıştırın.

Avuç içlerinizi omuz genişliğinde açık olacak şekilde yere düz bir şekilde yerleştirin, böylece parmaklarınız sizden uzaklaşsın. Kol denge duruşları Kalçalarınızı hafifçe kaldırın ve dirseklerinizi bileklerinizin üzerine getirmek için öne doğru eğilin. Dirseklerinizi daha fazla bükerken bakışınızı düz tutun.

Bacaklarınızı bir arada tutarak, alt bacaklarınız yere paralel olana kadar ayaklarınızı yerden süpürün. Sırtınızın üst kısmını yuvarlayın ve ön kollarınızla içe doğru bastırın. Karşı tarafta tekrarlayın. Dirseklerinizi içeri sıkın. Bakışlarınızı ileriye doğru tutun. Dizlerinizi istifleyin.


Vasisthasana | Yan Tahta Pozu

Kol denge duruşları

Plank’ta başlayın. Sol avucunuzu matınızın ortasına getirin ve sol ayağınızın dış kenarına doğru yuvarlayın. Kol denge duruşları Sağ ayağınızı solunuzun üstüne koyun. Omzunuzu kulak memenizden uzaklaştırmak için sol avucunuzun içine derin bir şekilde bastırın ve sağ omzunuzu doğrudan solunuzun üstüne koyun.

Kalçalarınızı kaldırıp üst üste koyarak obliklerinizi tutun. Sağ kolunuzu dümdüz yukarı uzatın ve yana veya yukarı doğru bakın.Karşı tarafta tekrarlayın. Alt omzunuzu sırtınıza doğru ve aşağı doğru sıkın. Kalçalarınızı istifleyin. Omuzlarınızı istifleyin.


Vasisthasana II | Yan Tahta Pozu 2

Kol denge duruşları Sol bacağınızı sağınızdan kaldırın ve dizinizi sıkıca göğsünüze getirin. Sol baş parmağınızı sol baş parmağınız ve işaret parmağınız veya orta parmağınızla kancalayın. Sağ ayağınızı yere bastırırken sol bacağınızı tavana doğru düzeltin.

Üst bacak tamamen düz olana kadar kalçalarınızı kaldırmanıza yardımcı olmak için sağ ayağınızın iç kısmını yere kökleyin. Sol ayağınıza bakın ve sağ kolunuzu, omzunuz kulağınızdan uzakta ve dış üst kolunuz destek için içe doğru sıkılaştırarak düz tutun. Kol denge duruşları Alt ayağınızın iç kenarına bastırın. Kalçanızı kaldırın. Destek kolunuzun üst, dış kısmı sıkı olmalıdır.


Eka Pada Galavasana | Uçan Karga Pozu

Dağ Pozu ile başlayın. Sağ ayağınızı kaldırın ve bileğinizi sol dizinizin üzerinden çaprazlayın, böylece kaldırılan ayak bükülür ve sol uyluğunuzun hemen dışına asılır.

Sol bacağınızı bükün, kalçalarınızdan öne doğru eğilirken ve gövdenizi uzatırken ağırlığınızı topuğunuza getirin. Kol denge duruşları Her iki avucunuzu omuz genişliğinde açık olacak şekilde önünüzde yere düz bir şekilde yerleştirin. Sağ ayağınızı tricepsinize yaslayın ve sağ ayağınızı sol kolunuzun dışına kilitleyin.

İleri bakın ve sol ayağınızı geriye doğru kıvırırken dirsekleriniz bileklerinizin üzerinde 90 derecelik açılara gelene kadar dirseklerinizi bükün. Sol ayağınızı yerden kaldırın ve sırtınızın üst kısmını çevirin. Kaldırdığınız bacağınızı sanki bir şeyi uzaklaştırıyormuş gibi arkanızda uzatın. Ayak parmaklarınızı açın.

Sağ ayak parmaklarınızı sol kolunuzun çevresinde kilitleyin. Kol denge duruşları Sırtınızın üst kısmını yuvarlayın. Uzatılmış bacağınızın tüm bacağını meşgul edin. Ayak parmaklarınızı açın.


Bhujapidasana | Omuz Sıkıştırma Pozu

Ayaklarınız kalça genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde Ayakta Öne Doğru Katlama ile başlayın. Her iki dizinizi de hafifçe bükün ve gövdenizi bir kıvrım haline getirerek uyluklarınızı kollarınızın etrafında kucaklayın. Sağ elinizle sağ baldırınızı kavrayın. Kol denge duruşları Omzunuzun üzerinden bir sırt çantası askısı takmaya çalışıyormuşsunuz gibi omzunuzu baldırın arkasına getirmek için baldırınızın içine doğru itin. Sol tarafta tekrarlayın.

Kıvrımınızın derinliklerine giremediğinizde, avuç içlerinizi omuz genişliğinde açık olacak şekilde yere düz bir şekilde yerleştirin ve parmak uçları öne baksın. Kollarınıza oturacakmış gibi kalçalarınızı batırın. Önce topuklarınızı ve sonra ayak parmaklarınızı kaldırın ve ayak bileklerinizi çaprazlayın.

Kollarınızı düz ve sırtınızın üst kısmına doğru sıkın. (Bu, pozun baskı yönüdür.) Kollarınızı sarın. Uyluklarınızı kollarınızın etrafında sıkın. Sırtınızın üst kısmını yuvarlayın


Tittibhasana | Ateş Böceği Pozu

Ayaklarınız kalça genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde Ayakta Öne Doğru Katlama ile başlayın. Her iki dizinizi de hafifçe bükün, gövdenizi öne doğru katlayın ve bacaklarınızı kollarınızın etrafına sarın. Sağ elinizle sağ baldırınızı tutun ve omuzlarınızın üzerine bir sırt çantası askısı takmaya çalışıyormuşsunuz gibi omzunuzu baldırın arkasına getirmek için baldırın içine doğru itin. Sol tarafta tekrarlayın.

Kıvrımınızın daha derinine giremediğinizde, avuç içlerinizi omuz genişliğinde açık ve parmak uçları öne bakacak şekilde yere düz bir şekilde yerleştirin. Kol denge duruşları Kalçalarınızı sanki kollarınıza oturacakmış gibi batırın. Bakışlarınızı öne doğru tutun ve önce topuklarınızı, sonra ayak parmaklarınızı kaldırın. Tutmak için iç uyluklarınızı kollarınızın etrafında sıkarken kalçalarınızı bileklerinize doğru indirmeye devam edin.

Kollarınızı ve bacaklarınızı dikleştirin, ayaklarınızla gökyüzüne ulaşın. Bacaklarınız kollarınızı kucaklamaya devam ederken omuzlarınızı geriye doğru yuvarlayarak göğsünüzün üst kısmını genişletin. Ön kollarınızı sıkın. Köprücük kemiğinizi genişletin. Kalbinizi kaldırın. Bakışlarınızı kaldırın. Uyluklarınızı kollarınızın etrafına sarın. Ayak parmaklarınızı açın.


Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0