Yüz Yogası Nedir ve Yüz Nasıl Yaşlanır

Yüz yogası Yüz yaşlanması, yüz özelliklerinin aşağıya doğru sürüklenip sarkması sürecidir. Ancak bu sendromu yaratan sadece yerçekimi değildir. Cilt, elastin adı verilen başka bir protein ile birlikte cildin dolgun ve sıkı kalmasından sorumlu olan kolajen adı verilen bir protein lifi içerir. Yaşlandıkça cildimiz kolajen üretimini yavaşlatır ve cildin sıkılığı gitmeye başlar.

Elastin üretimi durduğunda esnekliği ve esnekliği kaybederiz. O zaman görünür yüz yaşlanması gerçekten başlar. Bunu kendiniz deneyin. Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında bir miktar yüz derisini hafifçe kavrayın ve biraz çekiştirin, sonra bırakın. Cildinizin şeklini aldığını izleyin ve direncini gözlemleyin. Bu kollajen ve elastinin çalışıyor olduğunu gösterir.

yüz yogası

Deri, vücudumuzu koruyucu bir kılıfla kaplayan, dış dünyadan gelen uyarıları algılayan ve bizi sıcaklık gibi hayati bilgiler hakkında bilgilendiren son derece sofistike bir organdır. Cilt, iç bedenimizi işlevsel bir sıcaklık seviyesinde tutan bir sıcaklık düzenleyici veya termostat görevi görür.

Cilt aynı zamanda vücudun detoksifiye edicisidir . Ter bezleri aracılığıyla vücuttaki atıkları ve dış kirleri atar. Cilt birkaç farklı katmandan oluşur ve sebum (cildi kaplayan ve koruyan bir kayganlaştırıcı) üreten yağ bezleri, yağ hücreleri, kaslar, sinirler, saç kökleri ve saç içerir.

Yüz yogası Yüz Yapısı Nedir

Yüzün yapısı vücudun geri kalanı gibidir. Deri, yağ, kas, bağ dokusu ve kemik katmanlarını kapsar. Deri koruyucu bir tabaka görevi görür ve içeriğini tutar. Kemik yapısal temeldir ve kaslar kemiğin hareketinden ve korunmasından sorumludur. Kaslar hareketsiz olduğunda veya büyük ölçüde hareketsiz olduğunda, kemik ve deri arasına koruyucu bir tabaka doldurmak için yağ gelişir. Bu nedenle yüzden yüz kaslarımızı geliştirmeli ve eğitmeliyiz.

Vücudun geri kalanı gibi yüz kasları da iki kategoriye ayrılır. Gönüllü ve istemsiz. Daha büyük kaslar gönüllü olma eğilimindedir. Onlara oturmaktan ayakta durmaya ve koşmaya kadar her şeyi yapmamıza yardım etmelerini söyleriz. Ancak yüz kasları daha küçük olduğundan ve bizi ileriye doğru itmek veya herhangi bir şeyi kavramak için kullanılmadığından, hareketlerinin çoğu istemsizdir. Benzersiz bir şekilde duyguları ifade eder. Ancak kaslarımızı zihinsel komuta ve uygulama yoluyla eğitebiliriz. Böylece istemsiz kaslar gönüllü olarak hareket edebilir.

Hepimiz egzersizin olumlu faydalarının farkındayız. Ancak egzersiz boyun çizgisinde bitmemelidir. Yüz kasları, iyi gelişmiş bir boyun altı anatomisinin taçlandıran ihtişamı olarak sıkılaşmayı hak ediyor. Neden yüzünü görmezden geliyorsun?

yüz yogası

Yüz yogası egzersizi hızlı bir şekilde karşılığını verir. Yüz kasları cildi kaldırmaya yardımcı olmak için eğitilir. Sarkık ve sarkan alanlar kaldırılır ve sıkılaştırılır. Böylece çizgiler ve kırışıklıklar en aza indirilir ve yumuşatılır. Buna karşılık, tam vücut yoga pozları yüzünüze daha taze oksijenli kan çekerek cildinize bir pembe ve ışıltı verir. Şişkinliği, toksinleri ve donukluğu ortadan kaldırır.

Pozlar gençliğin uzamasına ve yaşlanmaya karşı koymaya yardımcı olur. Hormonal işlevi uyarır ve düzenler. Yüz yogası yapan kişi iç organlardan toksinleri çıkarır. Beynin, vücudun ve zihnin bilgi otobanı olan omurilikten sinyalleri daha verimli bir şekilde almasına yardımcı olur. Detoksifikasyon ve gelişmiş sinir iletişimi, bedenin, zihnin ve yüzün yaşlanmasının azalmasına katkıda bulunur.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır

Aşağıdaki egzersizler, sıra olarak kullanılabilen yüz izolasyonlarıdır.

Örneğin:

 • Kaşlarınızda veya alnınızda kırışıklık belirtileri görmeye başlamış olabilirsiniz. Bu bölümdeki kaş ve alın egzersizlerine bakın.
 • Dudaklarınızı sıkı ve dolgun tutmaktan endişe ediyorsanız Sıkılaştırmaya ve şekillendirmeye ihtiyaç duyan boğazınız veya çene bölgeniz ise
 • Baby Bird’ü veya bu bölgeyle ilgilenen kümeden başka bir egzersizi kullanın.

Her egzersiz grubu yüzün farklı bir kısmıyla ilgilenir. Yüzünüzü mümkün olan en iyi durumda tutmak istiyorsanız, tüm bu egzersizleri günlük olarak yapmanızı öneririm. Bunlarda ustalaştığınızda, pratik yapmak toplamda altı ila sekiz dakikadan fazla sürmez. Bu egzersizleri yüz temizledikten sonra, hafif bir nemlendirici uyguladıktan sonra ve cilt biraz kaygan olduğunda yapın.

Sabah veya akşam, hangisini tercih ederseniz edin. Bu alıştırmaları, bir müzisyenin formda kalmak için günlük olarak uyguladığı ölçekler olarak düşünün. Sadece sizinle, ifade edici enstrümanınız yüzünüz ve kaslarıdır. Bu “ölçekleri” daha sık uygularken, yüz çevikliğinizin gelişeceğini ve artan “yüz-rahatlığınız” ile ifade aralığınızın iyileşeceğini fark edeceksiniz. Egzersizler yüz kaslarını çalıştırdığı için etkili olmasının yanı sıra duygusal rahatlamayı da kolaylaştırır. Bu nedenle yüzdeki gerginliği ve endişeyi bırakmak aynı zamanda anlık bir canlandırıcıdır.

Yüz Yogasına Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

 1. Bakterilerin yayılmasını önlemek için başlamadan önce daima ellerinizi yıkayın.
 2. Tüm makyajı çıkarın ve az miktarda bitki bazlı nemlendirici serum uygulayın. Normalden biraz daha az uygulayın, böylece parmaklarınız kaymasın.
 3. Haftalık olarak kendinizin yan ve önden fotoğraflarını çekin ve değişiklikleri takip edebileceksiniz.
 4. Size daha rahat geliyorsa, gözlüklerinizi veya kontakt lenslerinizi çıkarın.
 5. Herhangi bir gerginlik veya ifade çizgisi olup olmadığını kontrol etmek için bir ayna kullanın ve bunları bilinçli olarak düzeltin.
 6. Baştan sona iyi bir duruş sergileyin.
 7. Tekniklerle eğlenin. Gülmen sorun değil!
 8. Burnunuzdan derin nefes alın, karnınızın burundan yükselip dışarı çıkmasına izin verin, karnı düşmesini sağlayın. Ekshalasyonu inhalasyondan daha uzun süre yapın.
 9. En iyi sonuçları almak için sağlıklı bir yaşam tarzı izleyin. 10 Yüzünüzü tanıyın ve günlük yaşamınızda ifade çizgileri oluşturmamak için yüzünüzü gevşetmeyi öğrenin.

Şimdi Hazırsanız Diğer Sayfalara Geçerek Yüz Yogasına Başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0