Yoga Matı Nedir | Mat Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yoga matı çoğu tüm yoga dersinde bulunur. Bazı yogiler yoga matı yerine kaymayan bir battaniye tercih ediyor. Plajda kumların üzerinde, balkonunda manzara karşısında zemin tercih edenler çok daha fazla. Yoga okullarında genellikle mat kiralayabilirsiniz. Ancak kendi matınızı satın almak iyi bir fikirdir. Yoga hareketlerini yaparken matınızın “yapışıp yapışmadığını” kontrol etmeniz çok önemlidir.

Yoga okullarında verilen yoga matlarında diğer insanların ter ve vücut sıvalarının mata geçmiş olması büyük ihtimal. Özellikle korona virüsünden dolayı ortak eşya kullanmak kesinlikle akıl karı değil. Paylaşılan yoga matları mantar dahil olmak üzere bir sürü bakteri barındırıyor. Özellikle kendi matınızı satın almanız şart. Bu da eviniz de yoga yapmanızın daha akıl karı olduğunu gösteriyor.

Yoga Matı Özellikleri

Satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli şey matınızın boyudur. Standart bir matın olması gereken boyutu 62 cm x 183 cm’dir. Piyasa da bulabileceğiniz yoga matlarının fiyatları 40 ₺ ile 1500 ₺ arasındadır.

Pek çok türde yoga matı bulabilirsiniz. Standart bir mat sizi sadece bir süre idare edecek ve çabuk yıpranacaktır. Yüksek kalite de satılan matları uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Matlar üç çeşit malzemeden yapılır;

  • Pvc
  • TPE yani Elastomer Termoplastik Köpükler
  • Kauçuk

Seeka Yoga Hand & Knee Mat Gri

Seeka Yoga Hand & Knee Mat Gri, 11 mm kalınlığına sahiptir ve yüksek yoğunluğu sayesinde dizlerini, bileklerinizi ve dirseklerinizi sert zeminden koruma özelliğine sahiptir. TPE malzemeden üretilmiştir ve lateks, PVC ve ftalat içermez. Su ve ter geçirmeyen, temizlemesi ve taşıması kolay bir yapıya sahiptir.

Sizler için piyasada bulunan farklı kalitede ve fiyatta matları derledim.

Yoga matı
Seeka Yoga Hand & Knee Mat Gri

Royal Mat

Yogaya yeni başlayanların mat seçme derdine son veren Usr hem renkli, hem baskılı, hem konforlu, hem de ekonomik matı yarattı.

MARKAEV GRİ MANDALA MATI

Yoga matı
MARKAEV GRİ MANDALA YOGA MATI 159 TL

Voit Unisex Yeşil Yoga Pilates Minderi Mat

Tüm Yoga Hareketleri

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0