Yüz Yogası Nedir

Yüz yogası nedir. Yüz yogası yüzünüz için önemli bir rol oynar. Cildi ve kasları nazikçe uyarmak ve manipüle etmek için ellerin kullanılmasını içerir. Harika hissediyor ve size parlak bir cilt veriyor.

Yüz masajı, MÖ 3. yüzyıldan beri varlığını sürdürüyor ve faydaları iyi biliniyor ve kanıtlanmış durumda. Lenfatik drenajda yardımcı olabilir. Bu da yüzdeki durgun lenfleri hareket ettirmeye yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Bu, yüzdeki göz altı torbaları, şişkinlik ve şişkinliği azaltır. Bir çalışma, bunun cilde “mini yüz germe” olmuş gibi bir görünüm verebileceğini gösterdi. Bir diğeri, yüzde manuel lenfatik drenaj olmadan cildin sarkmaya eğilimli olabileceği sonucuna vardı.

Yüz masajının daha sağlıklı ve daha enerjik bir görünümün kısa vadeli faydaları ve daha iyi dolaşımın uzun vadeli faydası olan cilde ve kaslara kan akışını arttırdığı kanıtlanmıştır.

Yüz masajı, zihnin daha sakin ve daha fazla içerik hissetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca yüzdeki stresi azaltarak daha dinlenmiş ve rahat görünmesine yardımcı olabilir. Her iki nokta da yaşlanmayı geciktirme açısından önemlidir.

Bazı araştırmalar, masajın ürünün cilde nüfuzunu artırabileceğini, bu nedenle bir ürünü masajla birleştirmenin cilt bakım rejiminizden en fazla faydayı sağlayabileceğini ileri sürdü.

Yüz yogası nedir

Yüz Akupresür Nedir

Aküpresür, parmak uçlarıyla yüz ve vücuttaki belirli noktalara baskı uygulama sanatıdır. Uygulama Asya’da başladı. 5000 yıldan fazla bir süredir TCM (Geleneksel Çin Tıbbı), Ayurveda (Hint Tıbbı) ve Shiatsu’nun (Japonya’dan) ayrılmaz bir parçasını oluşturdu.

Doğu perspektifinden bakıldığında, belirli noktaları uyarmak, “ince enerjimizi” veya “yaşam gücü enerjimizi” dengelememize yardımcı olabilir. Bu, ölçülmesi zor olabilir ancak kesinlikle birey tarafından hissedilebilir veya deneyimlenebilir. Enerji iyi aktığında, en iyi sağlığa bakar ve hissederiz ve bedenimiz ve zihnimiz dengeli ve sakin olur.

Batı tıbbı perspektifinden bakıldığında, akupresürün faydalarının gevşeme, ağrı kesici, kas gevşemesi ve gelişmiş kan akışı olduğu bildirilmektedir. Ayrıca, plasebo etkisinin veya akupunkturu sakinleştirici ve dikkatli bir şekilde yürütmenin, sonuç olarak insanların daha iyi görünme ve hissetme nedenleri olduğu söylenir. Güzellik açısından bakıldığında, akupresürün yüz kaslarındaki gerginliği azalttığı söylenir, bu da kaşlarını çatma, şaşı ve kaşlarını çatma olasılığımızın azaldığı anlamına gelir. Sadece bu daha kanıta dayalı, pragmatik argümanlara inanmayı seçseniz bile, estetik ve sağlık nedenleriyle akupunktur yapmak için hala birçok neden vardır.

Yüz yogası nedir

Yüz Yogası Nedir Yüz Rahatlaması

Yüzün gevşemesi, Yüz Yogasının önemli bir yönüdür. Hem fiziksel hem de zihinsel baskıdan kaynaklanan gerginliğin cildimizin hem görünümü hem de sağlığı üzerinde birçok olumsuz etkisi olabilir.

Stresli olduğumuzda, bu gerginliği yüz kaslarımızda tutabilir ve derin çizgiler ve kırışıklıklara neden olabiliriz. Hemen hemen tüm dermatologlar ve doktorlar arasında, defalarca tekrar edildiğinde ifadelerin zamanla çizgilere neden olabileceği konusunda hemfikirdir. Yani dinlenmek anahtardır.

Stresi azaltmada gevşemenin rolü üzerine çok sayıda çalışma vardır. Bir çalışma, yüz masajı tekniklerinin gevşeme faydalarını gösterdi. Çalışma, kaygı ve düşük ruh halinde önemli bir azalma olduğunu gösterdi. Bu önemlidir çünkü yüz ifadelerimiz genellikle hissettiğimiz şeyi yansıtır. Araştırmalar, her türlü rahatlamanın (farkındalık, nefes alma veya yoga) yüzün gevşemesine yardımcı olabileceğini göstermiştir, ancak bu çalışma özellikle yüz masajının stresin azaltılması veya psikolojik rahatlama üzerinde güçlü etkileri olduğunu öne sürmüştür.

Yüz Yogası Nedir Sağlık

Yüz Yogasının sağlık yönleri geniş kapsamlı olup beslenme, onaylamalar, uyku, duruş, görselleştirme, rahatlama, pozitif düşünme, yoga ve cilt bakımını içerir. Önemli bir çalışma, olumlu duygular yaşayanların daha yüksek yaşam doyumu yaşadığını gösterdi. İçimizde iyi hissettiğimizde, dışarıdan da iyi görünürüz.

Yüz Yogası Nedir | Yüz Yogasının Sağlağı Faydalar

 1. Daha pürüzsüz cilt
 2. Daha sıkı cilt
 3. Kaldırılmış kaslar
 4. Dolgun cilt
 5. Çizgiler ve kırışıklıklarda azalma
 6. Şişlik ve koyu halkalarda azalma
 7. Enerji dolu görünüm
 8. Yüz geriliminde azalma
 9. Geliştirilmiş cilt tonu
 10. Daha az göz yorgunluğu
 11. Daha az baş, boyun ve omuz gerginliği
 12. Daha sakin zihin
 13. Yüz, boyun, omuz ve baş ağrısında azalma
 14. Daha iyi farkındalık ve farkındalık
 15. Genel sağlık hissi

Her Gün Yüz Yogası

Size bir şey önerecek olsaydım, her gün biraz yüz yogası yapmak olurdu. Yüz Yogası size harika bir cilt verir. Bunu gerçekten yaparsanız ve düzenli olarak yaparsanız, dinlenmek için bir gününüz olabilir. Haftada altı gün yapıyorsanız bu mükemmel. Her gün biraz zaman bulmak, ister 1 dakika ister 50 dakika olsun, sağlığınız için harikalar yaratabilir. Kendinize bakmanız, nefes almanız ve sizden başka kimseye odaklanmanız için size zaman ve alan verir.

Asla Çok Erken Yada Çok Geç Değil

Yüz Yogaya başlamak için en uygun yaşın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Cevap şu an olduğun yaş! Erken başlamanın faydaları, onu yaşlanma belirtilerini önlemek için kullanabileceğiniz ve yaşam boyunca kullanabileceğiniz harika bir teknikler setine sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Hayatın ilerleyen dönemlerinde başlamak da harika. Bir kası güçlendirmek, cilt tonunu iyileştirmek veya dolaşımı artırmak için asla geç değildir. Ve zihni rahatlatmak, sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve sağlık tekniklerini hayatınıza entegre etmek için her zaman iyi bir zamandır.

Yüz Yogası | Yüz Egzersizleri

Yoga Hareketlerinde her poz için 30 ila 60 saniye yeterlidir.
Hamileler için bu süre 15 saniyedir.
Bir hastalığınız, rahatsızlığınız ya da sakatlığınız varsa; Herhangi bir yaralanmaya sebebiyet vermemek açısından;
Lütfen Doktorunuza Danışmadan Bu yoga Pozlarını Uygulamayın.

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0