Huzursuzluk ve gerginlik , gün boyu bedenimizde ve zihnimizde birikmeyi sever. Hayatın doğal bir parçası. Yüzyıllar önce, insanların stresli yaşam koşulları vardı. Günü hayatınız için avcılardan koşarak ve günlük hayatta kalma mücadelesi vererek geçirmek ister misiniz? Modern gerilimlerimiz biraz farklı görünse de, vücudumuzdaki gerilime ve strese tıpkı atalarımız gibi katlanıyoruz.

Günümüzde ne kadar stresli olursa, o kadar fazla gerginlik oluşur. Gerginliğin gevşemesine izin vermezsek, bu bize zarar vermeye başlayacaktır. Hastalığa yol açan ağır artışlardan kaçınabilmemiz için her gün gerginliği yatıştırmak önemlidir.

Huzursuzluk ve siniri yönetmek onu söndürmenin yollarını bulmak anlamına gelmez. Her zaman huzursuz olabilirsiniz. Önemli olan bununla nasıl başa çıktığımız ve onu nasıl yönettiğimiz, hayatımızda önemli olan şeydir.

Çaba ve stresteki kolaylığı bulduğumuzda, çok daha fazlasını çok daha az çabayla yönetebiliriz. Huzursuzluk Yeniden başlatma düğmesine basmak ve kendinizi temiz ve nötr bir duruma geri getirmek için bu rutini günde bir veya iki kez yapın.

Çocuk Pozu| Balasana

Yavaşça dört ayak üzerine gelin. Kalçalarınızı gevşetin ve topuklarınızın üzerine oturun. Alnınızı yere koyun ve sırtınıza doğru derin nefes alın. Burada beş uzun, derin nefes alın.


Kahraman Pozu|Virasana

Çocuğunuzun pozundan, topuklarınızın üzerine oturun. Avuç içlerinizi göğsünüzün önünde birleştirin, baş parmaklarınızı göğüs kemiğinize bastırın, böylece kalbinizin pompaladığını hissedebilirsiniz. Gözlerini kapat. Nefesinizi derinleştirerek kalp atışınızı yavaşlatabilecek misiniz bir bakın. Derin bir nefes alın, göğsünüzü kaldırın. Huzursuzluk Tüm havayı ağzınızdan dışarı verin. Aynı nefes ve hareket modelini iki kez daha tekrarlayın. Burada kalın ve birkaç dakika daha doğal nefes alın. Hazır olduğunuzda ellerinizi uyluklarınızın üzerinde nazikçe gevşetin.


Oturarak Öne Eğilme Pozu|Paschimottanasana

Dik oturun ve her iki bacağınızı da önünüze doğru uzatın. Nefes alın ve kollarınızı yukarı kaldırın. Nefes verirken gövdenizi öne doğru uzatın ve bacaklarınızın üzerinden katlayın. Huzursuzluk Ayak parmaklarınızı kolayca tutamıyorsanız dizlerinizi bükün, böylece karnınız uyluklarınıza dayanabilir. Sırtınızı yuvarlamaktan ve ellerinizi ayağa kaldırmaktan daha iyi bir açıklık elde edeceksiniz. Burada on uzun, derin nefes alın.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0