Kalp Çakrası | Anahata Çakra Nedir

Kalp çakrası Ana enerji merkezlerinin dördüncüsü olan kalp çakrası, göğsün merkezinde ve arkadaki kürek kemikleri arasında bulunur. Kalp çakrasının Sanskritçe adı, “sıkışmamış, zarar görmemiş, yenilmemiş” anlamına gelen Anahata’dır ve dördüncü çakranın saf sevgi dolu doğasına bir selam verir.

Kalp çakrası birçok yönden sevginin enerji merkezi ve onu alma ve verme yeteneğimizin yanı sıra şefkat, empati ve affetme nitelikleri olarak hizmet eder. Aynı zamanda bağlantı merkezidir ve tüm varlıklara ve nesnelere bağlanma yeteneğimizi kolaylaştırır. Kendimizle Dünya’daki yaşamın geri kalanı arasındaki bağlantıyı görebiliriz. Dördüncü enerji merkezi, fiziksel ve ruhsal alemler arasındaki enerjik köprü olarak kabul edilir, insan bireyselliğimizle ilgili olan üç alt çakra ile ruhsal duyulara ait olan ve ruhsal alemler olan üst üç çakra arasında bir birleştirici görevi görür. bizim ruhumuz.

Kalp çakrası açıldığında ve iyi aktığı zaman, sevgi dolu bir enerji yayacak, kendinizi ve başkalarını sevebilecek ve verdiğiniz sevgiyi alacaksınız. Kendinizi derinden bağlı hissedecek ve başkalarıyla uyumlu alışverişlerin tadını çıkaracaksınız. Her şeyde ve herkeste iyi göreceksiniz ve en küçük detaylarda güzelliği takdir edeceksiniz. Bu anlamda, kadim bilgelerin dediği gibi, ilahi olanın kıvılcımına sahip olacaksınız. Bu enerji merkezi, hayatımızın diğer birçok yönünün kutupluluğunun aksine, bizi bir yapan birbirine bağlılığı fark etmemize yardımcı olur.

KALP ÇAKRA DENGESİZLİĞİ

Tüm çakralarda olduğu gibi, kalp çakrasındaki bir dengesizlik, aşırı aktif veya yetersiz olduğu anlamına gelebilir. Yetersiz bir kalp çakrası durumunda, enerji akışı engellenir veya durgunlaşır ve kalplerimizin neredeyse kapalı olduğunu, duygusal olarak kapalı veya uyuşmuş olduğumuzu görebiliriz. Sevgi vermek veya almakla mücadele edebiliriz veya başkalarını affetmekte veya geçmiş acıları aşmakta zorlanabiliriz. Kendimizi izole ediyor olabiliriz, empati veya şefkat eksikliği çekebiliriz ve başkalarından kopuk hissedebiliriz. Öz sevgiyle boğuşabilir ve kendimizi ve başkalarını gereksiz yere eleştirebiliriz.

Aşırı aktif bir kalp çakrası ile çok fazla enerji akışı olabilir, bu da diğerlerine aşırı bağlanmamız anlamına gelir, bu da yanlış yargılamaya, çok fazla şey vermemize veya ilişkilerde birbirine bağımlılığa yol açar. Başkalarına sevgi dolu görünebiliriz, ancak motivasyon kendi içimizde tam hissetmemekten kaynaklanır. Kendi duygularımızı ihmal edebilir ve kendimizi sevmeyebiliriz, başkalarıyla sınırlarımızdan yoksun ve bize zarar verse bile evet diyebiliriz. Bu, hayatımızda her türlü dengesizliğe yol açabilir ve genel refahımız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Aşırı aktif kalp çakrasının diğer belirtileri terk edilme korkusu, kıskançlık, sahiplenme ve duygusal bağımlılık olabilir.

Kalp çakrası, kendisine en yakın organları ve vücut kısımlarını yönetir: kalp, akciğerler, solunum sistemi, timus ve sırtın üst kısmı. Dördüncü enerji merkezi bir şekilde dengesiz olduğunda, aşağıdakiler gibi çok sayıda fiziksel semptom yaşayabiliriz:

 • Göğüs ağrısı ve kalp hastalığı
 • Astım dahil solunum sorunları
 • Çarpıntı dahil huzursuzluk
 • Nefes darlığı
 • Panik ataklar
 • Depresyon
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Enerji eksikliği
 • Bağışıklık sistemi yetersizlikleri
 • Omuz ve sırt ağrısı

KALP ÇAKRASI AÇILDIĞINDA

Kalp çakrası duygusal enerjimizi yönettiğinden, açıldığında, bazıları gömülmüş ve diğerleri de uğraştığınızı düşündüğünüz bir duygu dalgası yaşayabilirsiniz. Bunlar, derin bir kayıp hissi uyandırabilir. Duygularınızı, özellikle de halının altına süpürdüğünüz her şeyi (tıkalı / aktif olmayan bir kalp çakrası durumunda) işlemeniz gerekebilir veya aniden aşırı aktif bir kalp çakrasından gelen duygularla boğulmuş ve bunalmış duygusal bir akşamdan kalma yaşayabilirsiniz.

Kalp çakranız açıldığında, bu duygu dalgası fiziksel bedeninizi de etkileyecektir. Kendinize bir kez daha hissetmenize izin verirken kalp veya göğüs ağrısı, nefes darlığı ve hatta çarpıntı hissedebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi geçici olarak tüketerek sizi hastalığa yatkın hale getirebilecek bu duygusal hız treninde dolaşırken uykusuzluk yaşayabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, bu belirtiler geçecek, ancak duyguların işlenmesi gerekecek. Kendinize karşı nazik olmalısınız ve bunları işlemek için kendinize alan ve araçlar sağlamalısınız, bu da herhangi bir fiziksel rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olacaktır.

TANRIÇA : SEVGİ

Aşık, kalp çakrasını özetler. Onun çalışma şekli kalp merkezli bir yerden sevmek, bağlanmak ve yaşamaktır. Birçok insan Sevgilinin tamamen seks, duygusallık ve samimiyetle ilgili olduğunu düşünürken, Aşık aslında çok daha fazlasıdır. Romantik, ailevi, platonik ve ilahi aşk gibi tüm aşklara o başkanlık eder. Kalp çakrasının birliğini yansıtan tüm varlıklar arasında birlik ve bağlantı arar.

Aşık, sevgi ve bağlantı yaymaya çalışır. Hayatının her yönünü sevgiyle aşılar ve kendini adamıştır, kararlıdır ve sadıktır. İlişkiler onun ana amacıdır ve duygularını ifade etmekten korkmaz, bunu kalp merkezli yaşamın önemli bir parçası olarak görür. Şehvetli ve bohem, aşka ve hayata aşıktır. Aşık, açık ve akan bir kalp çakrası ile nasıl yaşanacağının, herkeste ve her şeyde güzelliği görmenin ve her şekilde ve yerde aşkı deneyimlemenin parlak bir örneğidir.

Tarihte Yunanlılar tarafından Afrodit ve Romalılar tarafından Venüs olarak biliniyordu. Film, sanat ve edebiyatta bir tür baştan çıkarıcı olarak saygı görüyor, ancak kişiliği seks ve yakınlığın çok ötesine geçiyor. Aşık, tıpkı Venüs gibi, enerjisinin çoğunu sevebileceği güzel bir yaşam yaratmaya odaklıyor. Estetik, güzellik, doğa ve sanat meraklısı olan Lover, içinde ve dışında güzel hissetmek için zaman ayırır (güçlü bir öz bakım biçimi) ve gittiği her yerde güzel ortamlar yaratır.

Her birimiz kalp çakramızdan nasıl yaşayacağımız konusunda bir rol model olarak Aşık’a dönebiliriz. Onun sevgi dolu özelliklerini üstlenerek, kendimizi ve başkalarını sevmeyi öğrenebilir ve gerçekten kalp merkezli bir yerden yaşayabiliriz. Günlük yaşamda güzelliği görün ve neşelendiren neşeyi deneyimleyin ve her türden daha iyi ilişkilerin tadını çıkarın.

KALP ÇAKRA TAŞLARI

Kalp çakrasına bağlı taşların bir kısmı pembe iken, geleneksel olarak kalp çakrası ve sevgiyle en çok ilişkilendirilen renk yeşildir.

GÜL KUVARTZI

Gül kuvars, iç ağrıyı yatıştırarak ve duygusal kondisyonu dönüştürerek kalp çakrasını iyileştirmek için en popüler ve en iyi bilinen taştır. Kendini sevmeyi ve affetmeyi teşvik eder ve her türden sevgiyi ve güzelliği teşvik eder. Bu taşı başucunuzun yanına yerleştirmek, duygusal işlem ve iyileşme sürecinden geçtiğinizde iyidir. Gül kuvars, arayanlar için romantik aşkı çekmeye de yardımcı olabilir. Ruh eşimi çağırmak için işi yaparken birkaç yıl yanımda birkaç parça cilalı gül kuvars taşardım.

MORGANİT

En sevdiğim taşlardan biri olan morganit, gül kuvarsına benzer pembemsi tonlara sahiptir. Kalp çakrasının bir başka şifacısı olan morganit, duygusal acıyı gidermeye yardımcı olur ve kalbi sevgi almaya ve vermeye açar. Romantik aşkla vardiyaları kolaylaştırmak için çok popüler bir taş ve bu güzel kalp kaldıran taşı takmak, takılar eski yaraları iyileştirmeye ve romantik aşkı çekmeye yardımcı olabilir.

KRİZOPRAZ

Neşeli ve canlandırıcı bir yeşil taş olan krisopraz, kişisel içgörülerimizle bize yardımcı olduğu, ilahi bağlantımızı hatırladığı ve tüm varlıklarla bağlantımızı kolaylaştırdığı için meditasyon için harikadır. Bu taş aynı zamanda derin duygusal travmayı ve endişeyi iyileştirmek ve geçmiş olaylar için kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olmak için mükemmeldir. Kalp çakrasını açarken ve dengelerken meditasyon yaparken veya sunağınızda ve / veya başucunuzda varken cilalı bir krizopraz tutmak bu sürece yardımcı olacaktır.

ZÜMRÜT

Başarılı aşkın taşı olarak bilinen zümrüt, birliği, koşulsuz sevgiyi, sadakati ve ortaklığı teşvik eder. Bu taş, her türden ilişkiyi uyumlu hale getirmeye yardımcı olur, ancak ev mutluluğunu teşvik etmek için özellikle güçlüdür. Zümrüt, duygular üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahipken, aynı zamanda zihin için bir canlandırıcı görevi görür. Kalp çakrasının açıklığını kolaylaştırmanın güzel bir yolu olarak takı olarak takmak çok hoş bir taş. Bununla birlikte, aşırı uyarılmaya dikkat edin; her zaman zümrüt giymek veya kullanmak gereksizdir ve tavsiye edilmez.

KALP ÇAKRA ESANS YAĞLARI

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kalp çakrası için önerilen uçucu yağlar tatlı ve dişildir ve bu güçlü çakranın ilahi dişil enerjisine erişmemize yardımcı olur.

GÜL

Yumuşak ve tatlı olan gül, aşk duygularını uyandırır, bu nedenle kalp çakrasıyla çalışmak için en güçlü kokulardan biri olması şaşırtıcı değildir. Gül yağı kokusunu çekmek, kalbi ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, alanınıza sevgi dolu, sakinleştirici enerji ile nüfuz etmesine yardımcı olmak için dağıtabilirsiniz. Şahsen biraz dab olmayı seviyorum göğsümdeki ve boynumdaki bu yağ gerçekten kalp merkezine bağlanıyor. Aynı zamanda bir taşıyıcı yağ ile karıştırılması ve masajda kullanılması harika bir yağdır.

YASEMİN

Diğer bir tatlı ve şehvetli uçucu yağ, afrodizyak özellikleriyle bilinen ama aynı zamanda duygularımızı yatıştırmak ve eski yaraları barındırmakla ilişkilendirilebilecek öfke ve stresi gidermek için harika olan yasemindir. Bu yağı herhangi bir yere yaymak otomatik olarak sakinleştirici ve duygusal bir ortam yaratır. Bu yağı bir odada veya kişisel bir sprey olarak kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

LAVANTA

Çok yönlü bir yağ olan lavanta tüm çakralar için kullanılabilir. Kalp çakrasında hissedilebilen duygusal stresi iyileştirmede ve kendinden şüphe duyma duygularını serbest bırakmada özellikle etkilidir. Çok sakinleştirici ve rahatlatıcıdır ve masaj amaçlı, yayılmış veya doğrudan solunan bir taşıyıcı yağ ile harikadır. Göğüs ve şakaklara bir miktar lavanta yağı sürmek kalp çakra ritüelleri ve meditasyonlarına yardımcı olabilir.

NEROLİ

Neroli yağı, bir portakal ağacının çiçeklerinden elde edilir ve kendine özgü egzotik, narenciye, çiçek kokusuna sahiptir. Masaj yağlarının bir karışımı olarak popüler olan neroli yağı, fiziksel bağlantıyı geliştirmeye yardımcı olan duyusal bir alt tona sahiptir, ancak aynı zamanda yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Kalp çakrasını açmaya yardımcı olmak ve güveni teşvik etmek ve sevgiye izin verecek bir güvenlik duygusunu teşvik etmek için neroli yağını dağıtın veya doğrudan soluyun.

KALP ÇAKRASI GÖRSELLEŞTİRME

Görselleştirme meditasyonunuza biraz şefkatli sevgi dolu bir öz bakımla hazırlanabilirsiniz. Gül veya lavanta kokulu ürünler kullanarak bir temizlik banyosu veya duş alın. (Benim kişisel favorim, banyoya gül yaprakları eklemek ve gül kokulu banyo tuzları kullanmaktır.) Banyodan sonra, Şefkat ve Bağlama Karışımı (bu sayfa) veya gül yağını doğrudan göğsünüze uygulayın. Ayrıca nemlendiricinize ekleyebilir ve tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kutsal alanınızda, enerjiyi temizlemek için beyaz bir adaçayı demeti veya palo santo kullanarak lekeleyin. Kalp çakrası esansiyel yağlarından birini veya birkaçını dağıtın veya bir gül tütsü çubuğu yakın ve elinize bir kalp çakra taşı koyun.

Görselleştirmeye Giriş

 1. Uzanın ve gözlerinizi kapatın.
 2. Burnunuzdan derin bir nefes alın, ağzınızdan nefes verin ve iç geçirin. Kaslarınızın yumuşamasına ve vücudunuzun gevşemesine izin verin. Rahatlamış ve meditasyona hazır hissedene kadar bunu gerektiği kadar tekrarlayın.
 3. Derin nefes alıp vermeye devam ederek, bir elinizi göğsünüze koyun ve nefesinizin kalp merkezinize girip çıktığını hayal edin.
 4. Gözlerinizi kapalı tutarak, kendinize tekrarlayın (sessizce veya yüksek sesle), “Sevginin kim olduğumun özü ve varlığımın amacı olduğunu biliyorum ve bu yüzden kalp çakramı görüyorum.”
 5. Şimdi göğsünüzde yeşil bir hilal hayal edin. Tam gölgeye bakın ve bu hilal şeklindeki ayın boyutuna dikkat edin. Dönüyor veya statik olup olmadığı da dahil olmak üzere boyutlarını ve diğer göze çarpan ayrıntıları inceleyin. Bu hilal ayının nasıl hissettiğine ve herhangi bir dengesizlik veya tıkanma hakkında ne tür anlayışlar aldığınıza veya kalp çakranızı enerjik dengeye getirmek için ne yapmanız gerekebileceğine dikkat edin.
 6. Hilal ayını gözlemlediğinizi ve kalp çakranızın işleyişi hakkında yeterli içgörü elde ettiğinizi hissettiğinizde, bedeninizdeki bu enerji noktasını kabul etmek ve minnettarlık etmek için bir dakikanızı ayırın. Gözlerinizi nazikçe açın.

KALP ÇAKRASI AKTİVASYONU

Kalp çakrasının doğası ve işlevi göz önüne alındığında, biraz kişisel bakım yaparak aktivasyona hazırlanmak mantıklı olacaktır. Bu ister yüz bakımı, vücut bakımı veya basit, rahatlatıcı bir köpük banyosu keyfi olsun, kalp merkezinizin açılmasını ve hizalanmasını en iyi şekilde kolaylaştırmak için kendinize biraz sevgi dolu bakım gösterin. Her zaman olduğu gibi, bu Kalp Çakra Aktivasyonunun en yumuşak şekilde kolaylaştırılması için tonu ayarlamak için kutsal alanınızı temizleyin. Bir adaçayı yakma töreni yapın ve ardından rahatlama ve bağlantı ortamı yaratmak için kalp çakra yağlarının bir kombinasyonunu dağıtın. Yeşil rengi özellikle üst olarak giymek de kalp çakrasını harekete geçirmeye yardımcı olabilir.

Bu aktivasyon en iyi şekilde ya yatarak ya da oturarak gerçekleştirilir. Rahat bir pozisyona geldiğinizde, gözlerinizi kapatın ve yerleşmek için birkaç dakika ayırın, yavaş nefes almaya odaklanın ve tamamen, vücudunuzdaki kasları gevşetir ve gevşetir, böylece yumuşak ve esnek hissedersiniz.

Bir elinizi kalp merkezinizin ve bir elinizi karnınızın üzerine koyun. Karnınıza nefes almaya başlayın, bu nefesi kalp merkezinize gönderin ve genişleyip yükseldiğini hissedin. Nefes verirken, hava vücudunuzdan çıkarken göğsünüzün kasıldığını hissedin.

AKTİVASYON

Yavaş, derin nefeslerle bunu birkaç kez tekrarlayın ve nefes alıp verirken göğsünüzü nefesinizle dolduran yeşil bir ışığı görselleştirmeye başlayın.

Zihninizin gözünü göğsünüzdeki kalp çakranızı temsil eden yeşil hilal ayına getirin. Her nefeste boyut ve canlılık olarak büyümeye başlayan bu hilal şeklindeki yeşil ışığın dolduğunu görün. Ayın o kadar büyüdüğünü görün ki tüm göğüs bölgenizi doldurur ve sonra yavaşça dönmeye başlar, artık ayı göremeyene kadar hızlanmaya başlar ve bu sadece göğsünüze ve vücudunuzun geri kalanına su basan canlı bir dönen yeşil ışıktır. .

Bu yeşil ışık vücudunuza nüfuz ederken, her iki elinizi de göğsünüze getirin ve göğsünüzün genişleyip yumuşadığını hissedin. Bu yeşil aydan akan enerjiyi ve kalp çakranızı bedeninizde gözünüzde canlandırın. Bunu tüm fiziksel varlığınıza nüfuz eden yeşil bir ışık olarak görselleştirebilirsiniz.

Bu enerjinin bedeninize aktığını görüp hissederken, kendinize sevgi ve şefkat duyun ve bu sevgi duygusunun tüm fiziksel varlığınızı neşe ile doldurduğunu hissedin. Bitirdiğinizde gözlerinizi nazikçe açın.

KALP ÇAKRA YANSIMASI

Biraz papatya, gül veya lavanta çayı hazırlayın (gül ve papatya kombinasyonu lezzetlidir). Ardından, biraz kalp çakrası esansiyel yağlarını dağıtın veya gül veya yasemin kokulu bir mum veya tütsü çubuğu yakın. Kalp çakra kristallerinizi toplayın ve bu değerli taşların gücüne bağlanarak çayınızı yudumlarken bir elinizde tutmak için birkaç dakikanızı ayırın. Merhamet ve Bağlantı Karışımınızdan (bu sayfa) veya yasemin yağından birkaç damla alın ve boynunuza, bileklerinize ve şakaklarınıza sürün. Hafifçe göğsünüze bir veya iki damla masaj yapın. Gözleriniz kapalı olarak kalp merkezinize birkaç derin nefes alın.

Gözlerinizi nazikçe açın ve Kalp Çakrası Görselleştirme ve Aktivasyon deneyiminizi not edin. Kalp çakranız ve yetersiz veya aşırı aktif semptomlar hakkında ne öğrendiğinizi düşünün. Bu semptomlardan veya sorunlardan herhangi birini hissedip hissetmediğinizi ve kalp merkezinizin tamamen açık ve sağlıklı bir şekilde akması için neye ihtiyacınız olduğuna dair sahip olabileceğiniz diğer anlayışlara dikkat edin. Size rehberlik etmesi için şu soruları kullanın:

 • Kendinizi ve başkalarını seviyor musunuz?
 • Kendinizi ve başkalarını affedebilir misiniz?
 • Hayatı seviyor musun?
 • Huzur içinde hissediyor musunuz?
 • Hepimizin birbirimize bağlı olduğuna inanıyor musunuz?
 • Kendinizle başkaları arasındaki bağlantıyı görebiliyor musunuz?
 • Hayatınızda neşeyi nasıl deneyimliyorsunuz ve daha fazla neşe geliştirmek için ne yapmak istersiniz?

KALP ÇAKRA ONAYLARI

Kalp çakrası doğrulamaları, kalp çakrasını açarken ve hizalarken günde birkaç kez tekrarlanmalıdır. Öz sevginin yaşamlarımızda kilometre taşlarına ulaşmamızı sağlayan temel olduğu düşünüldüğünde, kendinize gerçek özünüzü hatırlatmak için bu onaylamaları düzenli olarak tekrarlamak, kendinizi onurlandırmanıza ve başkalarıyla daha iyi bağlantı kurmanıza izin vermek yararlıdır. Tüm onaylamalarda olduğu gibi, bunları sessizce ve bir meditasyon uygulamasının parçası olarak tekrarlayabilirsiniz, ancak maksimum fayda sağlamak için, ritüelinizin en azından bir kısmı için en iyi şekilde yüksek sesle tekrarlanırlar.

Başlamak için, biraz Şefkat ve Bağlantı Karışımı (bu sayfa) veya göğsünüze gül yağı masajı yapın. Ayaklarınız yere sıkıca oturmuş ve başınız yukarıda olacak şekilde dik durun veya oturun. Her onaylamayı tekrarlarken, yeşil bir ışığın kalp merkezinize girdiğini ve her onaylamayla daha parlak ve daha canlı hale geldiğini hayal edin. Bu ışığı, gerçek benliğinizin saf, sevgi dolu özü olarak hissedin. Her onaylamayla, tüm kalp merkezinize ve bedeninize su basan bir sevgi, huzur ve neşe duygusu hissedin.

Onaylama

 • Gerçekte hepimizin bağlantılı olduğunu ve sevginin gerçek özümüz olduğunu biliyorum.
 • Bir sevgi temelinden hareket ediyorum.
 • Kendime ve başkalarına karşı sevgi ve şefkat hissediyorum.
 • Kendimle ve başkalarıyla barış içindeyim.
 • Günlük yaşamda neşe ve bağlantı buluyorum.
 • Tamamen ve özgürce seviyorum.
 • Aşk her zaman bana ve içimden akıyor.
 • Sevgi yayıyorum ve bana katlanarak geri dönüyor.
 • Evren beni sevgiyle çevreliyor.
 • Gittiğim her yerde güzelliği görüyorum ve deneyimliyorum.

Diğer Çakralara’ Göz Atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0