Kalp Nefesi Nasıl Alınır

Yoga kalp Gözleriniz kapalı ve avuç içi göğsünüzde düz olacak şekilde sırt üstü uzanın. Yavaşça nefes alıp vererek başlayın, nefesi göğse hedefleyin, böylece göğüs kemiğinizin tabanındaki salıncak kemiğinin her nefeste genişlediğini hissedersiniz. Bunu bir veya iki dakika yapın.

yoga kalp

Sonra nefesinizin doğal olarak, çaba harcamadan, sizin tarafınızdan herhangi bir müdahalede bulunmadan içeri ve dışarı akmasına izin verin ve farkındalığınızı göğsünüzün Yoga kalp merkezinde göğüs kemiğinizin tabanına – ellerinizin olduğu yere – yerleştirin ve ne hissettiğinizi hissedin. Nefes aldığınızı hissedin. Olabildiğince dikkatli bir şekilde, içeri ve dışarı akarken her nefese eşlik eden kalbinizin bölgesindeki değişen hisleri not edin.

Kalbinizden nefes alıp verin, kesinlikle hareketsiz yatın, gevşeyin ve nefesinizin serbestçe ve kolayca akmasına izin verin. Solunumunuzu düzenlemeye veya herhangi bir şekilde kontrol etmeye çalışmayın. Bazı nefesler derin, diğerleri sığ olacaktır. Yoga kalp Her nefes farklı olacak. Yaptığınız tek şey, kalbinizin bölgesinde nefes almaya eşlik eden sürekli değişen hislerin farkında olmaktır.

yoga kalp

Bu tekniği uygularken, her nefesin size şu anda merkezde kalmanızı ve mevcut olmanızı hatırlatmasına izin verin. Dikkatiniz dağıldığında, bunun böyle olduğunu fark edin ve sonra onu göğsünüzde sürekli değişen hislerin farkındalığına geri getirin. Yoga kalp Ne nefesi ne de sevginin anlamını düşünme. Gerçekte yaşanacak olanı deneyimleyin. Olanlarla kalın. Düşünme modundan duygu moduna geçiş yapın ve kalp merkezinizden yayılan benzersiz duygu tonunuzu deneyimleyin. Özellikle zevkli sıcaklık, genişleme veya ferahlık hislerine dikkat edin ve nefes hareketinin bu hisleri nasıl yaydığını ve artırdığını görün. On dakika boyunca bu alıştırmaya isteyerek tüm dikkatinizi verin.

Yoga|Yogayı Anlamak ve Deneyimlemek

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0