Reiki nedir? Yaşamda iyileşmeyi ve dengeyi teşvik eden bir terapidir. Reiki egzersizleri rahatlama hissini artırır. Reiki’nin odak noktası, uygulayıcıların ellerinde akan enerjiyi kullanarak pozitif enerji akışını iyileştirmek veya arttırmaktır. Buradaki fikir, sağlığı iyileştirmek için hastalık alanları olarak kabul edilen düşük enerjili veya zayıf enerjili alanları iyileştirmektir.

Reiki kelimesi, Japon Rei (“daha yüksek güç” veya “evrensel güç”, maneviyat veya evrensel güç anlamına gelir) ve Ki’den (enerji veya canlılık anlamına gelir) türetilmiştir. Bir tür spiritüel enerji olarak tanımlanmaktadır.

Reiki Nedir Reiki’nin Kökeni ve Uygulama Nasıl Gelişti

Tarihi eski zamanlara dayanmaktadır. Kesin dönem veya zamanlama belirsizdir. 1800’ler ile 20. yüzyılın başları arasında Reiki uygulaması yeniden keşfedilmiştir. Günümüzün modern kullanımına dönüştürülürmüştür. Dr. Usay eski uygulamayı araştırdı. Faydalarını keşfetti. Zihinsel ve fiziksel faydaları artırmak için Reiki’yi daha da geliştirdi.

reiki nedir

Reiki bir asırdan fazla bir süredir dünyanın birçok ülkesine yayılmıştır. Pek çok farklı insan Reiki ve diğer şifa yöntemlerini uygulamayı seçiyor. Uygulama yoluyla zihinlerini, bedenlerini ve maneviyatlarını geliştirebileceğini umuyor.

[rb_related title = “Şunu da Beğenebilirsiniz” total = “2”]

Reiki nasıl gelişir?

Eğitim seansları veya sınıflar ve bir dizi uyumlama yoluyla geliştirilmiştir. Reiki’de, şifa enerjisi nasıl uygulandığını anlamak için temel oluşturan toplam üç çalışma seviyesi vardır. Reiki nedir. Reiki’nin gücü, zihni temizlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olduğundan, bir yerden veya kişiden diğerine daha güçlü bir pozitif enerji akışına izin verdiği için zamanla gelişir. Her Reiki seviyesi için öğrenci evrensel enerji ile daha derin bir anlayış ve bağlantı geliştirir.

Her uyumlamada, bu bağlantının daha güçlü bir gelişimi vardır ve sadece bir uyumlama belirsiz bir süre boyunca devam edebilirken, bazı öğrenciler deneyimlerini ve enerjilerini daha fazla uygulama veya ek olarak derinleştirmek için her düzeyde daha uzun kalmayı seçerler. uyumlamalar veya her ikisi.

Reiki bilgisi çok az olan veya hiç olmayan, pratiğe yeni başlayan bazı kişiler, kendi çıkarları veya kendi kendine pratikleri için yalnızca ilk seviyeyi almayı seçebilirler. Diğerleri için Reiki uygulaması çok daha fazladır ve üçüncü veya ana seviyeye ilerlemek büyük bir tutku ve bağlılıkla yapılır.

Reiki’nin Farklı Formları

Reiki yüzyıllar boyunca geliştikçe ve son zamanlarda, uygulamanın çeşitli biçimleri popüler hale geldi ve belirli tarzları veya adlarıyla biliniyorla Tüm Reiki biçimleri prensipte aynı olsa da, uygulandığı tarz ve yöntemler ve kullanılan tedavi seçenekleri belirli türe göre değişir.

reiki nedir

Aşağıdaki türler en yaygın olarak şu şekilde bilinir:

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0