Yoganın Şaşırtıcı Kilo Verme Faydaları


Yoga kilo verdirir mi Mahallenizin veya şehrinizin sokaklarında dolaşırken birden fazla yoga stüdyosuna sahip olabilirsiniz – hepsi Anusara’dan Bikram’a, Vinyasa’ya ve Jivamukti’ye kadar. Bikram, koltuktan damlayan vücutlar ve sıcak odalar için oldukça popülerken, vinyasa hareket akışına odaklanıyor.

Hedefiniz vücut yağını kaybetmek ve yağsız kas elde etmekse, yoganın programınıza nasıl uygulanabileceğini merak edebilir ve düşünebilirsiniz. Yoganın faydaları neredeyse sonsuzdur ama o zaman yoga kilo vermeye gerçekten yardımcı olur mu?

Yoga Dakikada 4-7 Kalori Yakar

Doğal olarak kilo vermeyi planlıyorsanız, bir kalori açığı yaratmanız gerekir. Yoga kilo verdirir mi Tükettiğinizden ne kadar çok kalori yakarsanız, o kadar fazla kilo verirsiniz. Yarım kilo yağ, yaklaşık 3500 kaloriye eşittir.

Yoga seansları genellikle 60-90 dakika sürer. Amerikan Egzersiz Konseyi tarafından yürütülen araştırmaya göre, ortalama bir kişi yoga yaparken dakikada 3-6 kalori yakıyor ve bu da o seansta 180-360 kalori yakılmasına denk geliyor. Aksine, bir kettlebell antrenmanı dakikada yaklaşık 13-17 kalori yakacaktır, bu da o saatte yaklaşık 800 veya daha fazla kalori yakılması anlamına gelir. Bu, yakılan kalorilerde büyük bir farktır.

Büyük ölçüde yoga sınıfının yoğunluğuna ve türüne bağlı olsa da, bazı stiller sıcak yoga, vinyasa ve güç yogası gibi diğerlerinden daha katıdır, oysa hatha yoga, restoratif ve yin yoga daha yavaş tempolu ve daha naziktir. Yoga kilo verdirir mi Yoga seanslarının yoğunluğu ne olursa olsun, genel kalori yakma ve metabolik artış açısından dairesel antrenman hala en üstün olanlardan biri olmaya devam ediyor. Ancak bu kalori farklılıklarına rağmen yoga, kilo vermek isteyen kişilere çok yardımcı olabilecek başka faydalar da sağlar.

Yoga Hala Etkili Bir Kilo Verme Yöntemi Olabilir. Ve İşte Nedeni

2000-2002 yılları arasında yogi ve tıp araştırmacısı Alan Kristal, yoganın kilo vermeyi nasıl etkilediğine dair araştırmalar yaptı. Yoga kilo verdirir mi Çalışma sırasında, 15.500 orta yaşlı kadın ve erkek, zaman içinde kiloları ve fiziksel aktiviteleri hakkında ankete tabi tutulmuş ve sağlık, diyet ve ağırlıkta değişikliklere neden olabilecek farklı egzersiz formları gibi faktörler açısından izlenmiştir.

Çalışma, en az 4 yıl boyunca düzenli olarak yoga yapan aşırı kilolu ve normal kilolu yetişkinlerin, hiç yoga yapmayanlara göre daha az kilo alma şansına sahip olduğunu belirtti. Gerçekte, yoga yapan aşırı kilolu insanlar, ortalama 14 kilo alan yoga dışı uygulayıcıların aksine, bu 4 yıllık süre boyunca ortalama 5 kilo verdiler.

Kristal ve diğer araştırmacılar şunu keşfetti: Kilo vermenin kalori yakmakla hiçbir ilgisi yoktu. Bilimsel bir bakış açısına göre, yoganın insanların kilolarını düşük tutmalarına nasıl yardımcı olduğunun tam olarak net olmadığını belirtti: “Bazı çok sıkı yoga uygulamaları dışında, önemli bir fark yaratmak için yeterli miktarda enerji yakmaya gerek yoktur. ağırlık konusunda. “

Yoga kilo verdirir mi Kalori harcaması kilo kaybını veya korumayı hesaba katmadıysa, o zaman ne yaptı? Alan Kristal, dikkatli yemek yeme ile düzenli yoga pratiği arasında kayda değer bir ilişki olduğunu, bunun koşma veya yürüme gibi diğer aktivitelerde bulunmayan bir şey olduğunu belirtti.

Yoga Kilo Vermeye Nasıl Yardımcı Olabilir?

Aşağıdakiler, yoga asanalarının kilo vermeye yardımcı olmasının nedenleridir ve bunlar şunları içerir:

  1. Stres yeme şansını azaltan etkili ve başarılı stres yönetimi
  2. Dikkatli ve dikkatli yeme
  3. Özellikle tokluk ve açlıkla ilişkili olarak geliştirilmiş vücut bilinci.

Yoga uygulaması en fazla kaloriyi yakmasa da günlük egzersiz rejiminiz için önemli bir aksesuardır. Yoga kilo verdirir mi Herhangi bir kilo verme programının etkili olabilmesi için kalori yakımını en üst düzeye çıkarması ve yağsız kasların korunmasını teşvik etmesi ve ayrıca kardiyovasküler ve direnç eğitimine dayanması gerekir.

Bununla birlikte, yoga, daha yoğun egzersiz antrenmanları arasında esneklik ve aktif iyileşme eğitimi olarak da kullanılabilir. Yoga uygulamasıyla ilişkili farkındalık ve stresi azaltmanın faydaları. Daha iyi beslenme alışkanlıkları, artan öz farkındalık ve iyileştirilmiş uyku getirme potansiyeline sahiptir.

Bu, daha fazla kilo kaybı ve zamanla kilo verme sonuçlarının daha iyi korunması anlamına gelebilir. Yoga kilo verdirir mi Hangi egzersizi yaparsanız yapın, iyi bir diyet ve beslenme şarttır. Doğru diyete uymazsanız, istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Temiz yiyin, doğru egzersiz yapın ve hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

Kilo Verdiren | 6 Yoga Hareketleri

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0