Vücudunuzdaki gerginliği nasıl azaltırsınız


Vajinismus nedir. Vücudunuzdaki gerginliği azaltma. Vajinismus tepkisini durdurmanın en önemli bileşenlerinden biridir. Bu nedenle, sizin için en iyi rahatlama teşvik edici egzersizleri seçtim ve bunları mantıklı bir sıraya koydum. Bu egzersizler, bedeninizin ve zihninizin nasıl gevşeyeceğini ve dokunmanın tadını çıkarmayı öğrenmesi için dokunma ve beden farkındalığı deneyimleriyle ilerlemenize yardımcı olacaktır. Egzersizler, vücudumla ve yakınlık sırasında cinsel ilişkiye kadar tamamen rahat olmanıza yardımcı olacak.

Vajinismus nedir Vücut çalışması:

Vücudunuzdaki gerginliği nasıl azaltırsınız. Tamamen fiziksel düzeyde vajinismus. Vücudunuzun tepkisinin bir sonucu olarak ve düşüncelerinizin akıcı bir etkisi olarak tamamen gerginlikle ilgilidir. Tüm bu egzersizler size bu gerilimi nasıl serbest bırakacağınızı ve nasıl daha rahatlayacağınızı öğretecek. Nefes almak, gerilimi etkili bir şekilde serbest bırakmanın bir yoludur. Bunu yapmakta iyi olduğunuzda, izlerindeki gerilimi durdurabilmelisiniz. Daha sonra bir partnerle fiziksel olarak yakınlaşırken kullanabileceğiniz bu nefes alma teknikleri. Ama bu daha sonra geliyor!

 1. Nefes Çalışması: Karından nefes alma
Vajinismus nedir

Uyuyan bir bebeği veya bir hayvanı izleyin. Vücudunun neresinde nefes aldığına dikkat edin. Onları dinginliklerinde gözlemleyin. Karnına kadar nefes aldıklarını göreceksiniz. Omuzların kaldırılması çok azdır veya hiç yoktur. Akciğerler her nefeste hava ile dolup boşalırken mide bölgesi kelimenin tam anlamıyla içeri ve dışarı hareket eder.

Birçok insan bu doğal nefes alma şeklini diyafragmatik nefes olarak adlandırılır. İster “ayağa kalk, omuzları geriye, mide içeriye” söylenerek, midesini emerek ince görünme girişimleriyle, saatlerce bale eğitimi yoluyla veya bir çocuk olarak unutur. kendi başına sığ nefes almayı teşvik eden anksiyete tepkisi.

Şarkı söyleme dersleri aldığınız veya nefesli bir enstrüman çalmayı öğrendiğiniz için şanslıysanız, diyaframınızın doğru kullanımını ve nasıl derin nefes alacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Endişelenmeyin, bu kitaptaki egzersizlerden en iyi şekilde yararlanmak için diyaframınız hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok. Merak edenler için, göğüs kafesinin dibine uzanan bir kastır. Derin (yani düzgün) nefes aldığınızda, diyafram aşağı iner, mideye bastırır ve dışarı çıkmasına neden olur. Nefes verirken diyafram gevşer ve yükselir ve mideniz tekrar düzleşir.

Vajinismus nedir Göbek solunum: 6-10 dakika

 1. Sırt üstü uzanın.
 2. Bir veya iki elinizi karnınızın üzerine göbek deliğinizin yakınına koyun.
 3. Normal nefes alın ve ne kadar derin nefes aldığınızı hissedin. Her alımda karnınızın yükselip yükselmediğini fark edin.
 4. Midenizin yükselip alçaldığını hissedene kadar bilinçli olarak nefesinizi yavaşlatmayı ve daha derin nefes almayı seçmek için biraz zaman ayırın.
 5. Bu pozisyonda kalın ve bu şekilde nefes almaya en az 5 dakika veya isterseniz daha uzun süre devam edin.
 6. Daha sonra, ilk uzanmanıza kıyasla nasıl hissettiğinizi not edin. Nefesinizi göğsünüzün üst bölgesinden karnınıza indirdiyseniz, kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Aferin!

Vajinismus nedir Tam akciğer solunumu: 6-10 dakika

 1. Dik bir sırtla ayakta durun veya oturun.
 2. Bir elinizi göbek deliğinize ve diğerini göğsünüze koyun.
 3. Nefes alın ve hangi ellerin doğal olarak yükselip alçaldığına dikkat edin. Sadece dikkat edin.
 4. Şimdi nefesinizi yavaşlatmaya ve daha derin nefes almaya başlayın.
 5. Her iki elinizde bir hareket yaratmaya odaklanın. Daha çok karnınızda, ama akciğerleriniz dolarken göğsünüzde de bir miktar yükseliyor. Hedeflediğiniz anahtar hareket hala midenizde.
 6. Bu pozisyonda kalın ve bu şekilde nefes almaya en az 5 dakika, isterseniz daha uzun süre devam edin.
 7. Daha sonra, ilk başladığınız zamana kıyasla nasıl hissettiğinizi not edin.

Melek kanatlarının nefes alması: 1-2 dakika

Yeterince esnekseniz, bunu kendiniz test edebilirsiniz, ancak başka birinin yardımına ihtiyacınız olabilir. Bu egzersiz, nefesinizin derinliğini kontrol etmenin başka bir yoludur. Düzgün nefes alıyorsanız, diyaframın hareketini sırtınızın alt kısmında ve yanlarınızda (belinizin kalça ve kaburgalar arasında) hissedebileceksiniz

 1. Bir kolunuzu sırtınızın alt kısmında dinlendirin veya birisinin ellerini oraya koymasını sağlayın.
 2. Diğer elinizi bel hizasında yanlarınızdan birine koyun.
 3. Bu alanlara daha önceki egzersizlerde olduğu gibi nefes alın ve bu alanlarda fark edilir bir hareket oluşturmaya çalışın.
Vajinismus nedir

4,7,8 solunum düzeni

Stresi ve anksiyete tepkisini azaltmak için öğrenebileceğiniz birçok farklı nefes tekniği vardır. Nefes alma tekniklerinin kökleri Zen Budizmi, Yoga ve Taoizm gibi ruhani öğretilere dayanır. Günümüz dünyasında, psikologlar bu eski bilgeliğe giderek daha fazla erişiyor. Bu teknikleri müşterilerine basit bir eve götürme aracı oldukları için öğretiyorlar.

Normal nefes alma şekliniz olarak göbek nefesini kurduğunuzdan emin olduktan sonra bunu günlük olarak uygulayın. Oksijen alımındaki artış. Konuda yeniyseniz biraz baş dönmesine neden olabileceğinden, başladığınızda 4,7,8 tekniğinin yalnızca dört turunu yapmanızı öneririm. Modele aşina olduktan sonra sayma hızınızı yavaşlatabilirsiniz. Onu dikkat ve beden farkındalığına bağlamanın güzel bir yolu, sayımların hızına karar vermek için kalp atışınızı kullanmaktır.

Öncelikle bu nefes alma yöntemini ihtiyacınız olmadığında, yani zaten rahatlamış olduğunuzda öğrenin ve uygulayın. O zaman gelecekte ona odaklanıp endişeli ve gergin hissettiğinizde bunu yapabileceksiniz.

 1. Dört saniye boyunca burnunuzdan nefes alın.
 2. Yedi sayana kadar nefesi tutun.
 3. Ağzınızdan “ahhhh” veya “whoosh” sesi çıkararak sekiz saniye nefes verin.
 4. Derhal dört saniye boyunca tekrar burundan nefes alın. Yedi saniye tutup sekiz saniye boyunca nefes verin.

Kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: ‘Sayım ne kadardır?’ Bunun basit cevabı, bir sayının istediğiniz kadar uzun veya kısa olmasıdır. Bu kadar basit! Sadece düzenli bir sayım yaptığınızdan emin olun. Bu egzersizi ilk kez denediğinizde, daha hızlı bir sayım kullanmak isteyebilirsiniz ve daha iyi hale geldikçe, akciğer kapasitenizi tam olarak kullanırken daha iyi hale geldikçe geri sayımı yavaşlatabilirsiniz.

İpucu: Bu egzersizi yapmanın özellikle barışçıl bir yolu, kalp atışımı sayım olarak kullanmaktır.

Vajinismus | Vajinismus Nedir

Soru Öneri ve Şikayetleriniz İçin Sitemizin İletişim Bölümünden yada İnstagram Mesaj Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0