Nefes egzersizleri Nefes alıp verme şekillerini gözlemlediğiniz de , nasıl hissediyorsunuz? Gerçekten nefes alıp almadığınızın farkında mısınız? Yüzeysel, derin, hızlı veya yavaş ve hangisi?

Sıkışık nefes alma duygusal olduğunuzu gösterir üzgün aynı zamanda stresin temelidir. Nazik, düzenli nefes denge de olduğunuzu gösterir. Duygular nefes almayı etkilese de, zor duygularınıza hakim olun, nefes alma konusunda ustalaşabilirsiniz.

Nefes egzersizleri

Böyle bir inceleme aynı zamanda burun delikleri arasında bir ilişki olduğunu ortaya çıkarır. Nefes egzersizleri Nefes ve beynin yarım küreleri, meydana gelen değişikliklerle gün boyunca harika hissetmenizi sağlar.

Bir burun deliği bir anda hakim olur ve diğeri burun deliği başka bir anı kontrol eder. Sağ burun deliği enerjiyi temsil eder projeksiyon yapıyorsunuz ve sol burun deliği aldığınız enerjidir.

Uyum bu iki enerji türü arasındaki dengeye bağlıdır. Sabah uyandığınız da, hangi burun deliğinin baskın olduğunu hissetmeye çalışın.

Nefesi Dengelemek

Rahat bir pozisyonda oturun. Nefes egzersizleri Bir elinizi burnunuzun altında tutun ve nefesinizi gözlemleyin. Hava hangi burun deliğinden geliyor? Sağ baş parmağınızla sağ burun deliğinizi kapatın. Sol burun deliğinizden dört saniye nefes alın. Sol burun deliğinizi sol işaret parmağınızla kapatın; nefesinizi tutun dörde kadar.

Başparmağınızı bırakın ve sağ burun deliğinizden nefes verin. Sekize kadar sayın. Şimdi burun deliklerini değiştirin. Sol burun deliğinizi kapalı tutun ve nefes alın. Sağ burun deliğinden, sonra sola doğru kapatırken baş parmağınızla sağ burun deliği. Sırayı birkaç kez tekrarlayın.

Nefesi Hissetmek

Kollarınız yanlarda olacak şekilde sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı yere düz bir şekilde koyarak dizlerinizi yukarı kaldırın. Ellerinizi gevşek bir şekilde boğazınızın üzerine koyun. Nefes egzersizleri Yavaşça nefes alın ve havanın içeri ve dışarı akışını hissedin. Nefesinizin yukarı ve aşağı gittiğini hissedin. Ellerinizi karnınızın üstüne koyun. Alt karın bölgesinden nefes alın. Midenizin nasıl yükselip alçaldığını hissedin. Sağ elinizi ağzınızın önüne koyun. Elinize hafifçe üfleyin. Şimdi daha sert üfleyin. Neyi fark ettin?

Nefes Taraması

Yere yatın ve gözlerinizi kapatın. Her inhalasyon ve ekshalasyondan haberdar olun nefesi etkilemeden. Nefes egzersizleri Nefesin buruna nasıl yavaşça girdiğini, ciğerleri nasıl doldurduğunu görün, ve tekrar dışarı akar.

Nefes alırken, oksijenin ciğerlerinizi doldurduğunu ve aktığını görselleştirin sol bacağınıza, dizinize ve ayağınıza. Nefes verirken, hava sol ayağınızdan dışarıya doğru akar. Burnunuza akciğerler ve tekrar dışarı.
Şimdi sağ ve sol bacaklarınız arasında bir fark hissedebiliyor musunuz?

Kendinizi kendinizden başka bir şey düşünürken yakaladığınızda nefes almaktan başka herhangi bir şey hissetmek veya nefes almak, bunu zihinsel olarak not edin ve sadece nefes almaya konsantre olun. Nefes alın ve şimdi nefesin sağ ayağınıza inmesine izin verin. Nefes egzersizleri Nefes verin ve nefesin sağ ayağınızdan geri döndüğünü hissedin. Akciğerler, burun ve tekrar dışarı.

Bu şekilde vücudunuza oksijen göndermeye devam edin. Oksijeni iki elinize, alt kollara, dirseklere, üst kollara gönderin omuzlar, göğüs, göbek, mide, cinsel organlar, arka taraf, bel, üst sırt, boyun ve baş. Nefesinizi nefes alıp verme hissinin farkına varın.

Nefes egzersizleri

Vücudunuzdaki karıncalanmayı hissedin, kaslarınızı hissedin gittikçe daha rahat hale geliyor ve hangi kısımlarının vücut daha az gevşemiştir.
Henüz rahatlamış hissetmeyen parçalara oksijen göndermeye devam edin. Nefes alın ve nefes verirken gerginliği nefesinizin o kısmından dışarı atın. Vücudun nefesine.

Buna istediğiniz kadar devam edin. Vücudunuzun geri kalanına dikkat edin. Nefes egzersizleri El ve ayak parmaklarınızı biraz hareket ettirin, gözlerinizi açın ve yavaşça oturun

Nefesi Duymak

Rahatça oturun. Yavaşça nefes alın ve içinizdeki hava akımını hissedin. Nefes alın ve nefes verirken “OOOOOOOO” sesini çıkarın. Sesin titreşimini vücudunuzun neresinde hissediyorsunuz? Şimdi sırayla şu sesleri yapın: “FFFFFF”, “SSSSSS,” “AAAAA.” Farklı seslerde ne gibi farklılıklar fark ediyorsunuz?

Nefesleri Sayma

Sırt üstü yatın ve gözlerinizi kapatın. Nefes alıp verme şeklinizin farkında olun etkileyici o. Havanın burnunuza nasıl nazikçe girdiğini, burnunuzu nasıl doldurduğunu öğrenin. akciğerler ve vücudu tekrar terk eder. Midenizle mi, midenizle mi nefes aldığınıza dikkat edin, veya göğsün üst kısmı. Nefes egzersizleri Nefes alırken sayarak başlayın, “Nefes alın, bir; nefes verin, iki; nefes al üç; nefes verin, dört; nefes al, beş; nefes verin, altı … ” Nefes alıp vermekten başka bir şey düşünürseniz nefes almanın dışında herhangi bir şey varsa, tekrar kendine konsantre ol nefes alma: “Nefes alın, bir; nefes verin, iki; nefes al, üç … ”

Solunumunuzun özelliklerini gözlemleyin: derinlik, nefes nefesiniz yavaşlarsa ve daha rahatlarsa hızlanın, İster mideden ister göğüsten nefes alıp verin, nefes alma şekliniz vücudunuzun gevşemesine yardımcı olur vb. Vücudunuzun geri kalanına tekrar dikkat edin. El ve ayak parmaklarınızı biraz hareket ettirin, gözlerinizi açın ve yavaşça oturun.

.

Bir yanıt yazın

Kapat
Giriş yap
Kapat
Ödeme (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.
0